A po kërkoni një dhuratë për babanë tuaj? Këto janë më të mirat për sa i përket teknologjisë

Dita e Atit

Të Dielën e ardhshme është "Dita e Atit" dhe pasi shumë prej nesh janë ende pa një dhuratë, ne donim t'ju jepnim një dorë, duke ju treguar në këtë artikull dhuratat më të mira teknologjike që mund t’i bëni babait tuaj dhe me të cilën tashmë ju paralajmërojmë paraprakisht se do të keni të drejtë me siguri totale.

Përveç kësaj, dhe për ta bërë atë shumë të thjeshtë, shumica e atyre që ne do të tregojmë se mund të gjenden në Amazon, kështu që duhet të ndiqni vetëm lidhjen që kemi vendosur për ta blerë dhe për ta marrë atë në disa orë në shtëpia juaj Nëse duhet të blini një dhuratë për babanë tuaj, mos lejoni të kalojë më shumë kohë dhe vendosni për një nga opsionet që ne propozojmë sot.

Nintendo Classic Mini (NES)

NES Classic Mini

Shumë prindër që kanë fëmijë në të 30-at dhe 40-tat e tyre kaluan shumë orë me fëmijët e tyre duke luajtur një nga tastierat e para që doli në treg. Ne flasim sigurisht për SHKP, e cila tani është përsëri me Nintendo Classic Mini dhe duke na ofruar tridhjetë lojëra me të cilat të shijojmë pa kufij.

Disponueshmëria e kësaj pajisje është një problem i madh, dhe megjithëse çmimi i saj zyrtar është 60 euro, është mjaft e vështirë të gjesh njësi të disponueshme me atë çmim. Në Amazon ne mund ta blejmë atë pa ndonjë problem dhe ta marrim për disa orë, por çmimi i tij arrin deri në 125 euro.

Abonim në Netflix

Një nga gjërat me të cilën është e pamundur të mos zmadhohet është a Abonim në Netflix, me të cilin çdo prind mund të shijojë një numër të madh të serialeve, filmave ose dokumentarëve të të gjitha llojeve.

Çmimi fillon me 9.99 euro, dhe gjithashtu mund ta ndani atë me babanë tuaj në mënyrë që dhurata të dalë nga më ekonomike. Sigurisht, jini të kujdesshëm se sa kohë do t'i jepni atij pajtim sepse mund të paguani babanë tuaj Netflix për vite me rradhë.

Abonohuni në Netflix KETU.

Mi Band S1

Xiaomi Mi Band

Veshja më e përballueshme që mund të gjejmë në treg është pothuajse me siguri Xiaomi Mi Band S1, e cila na lejon të përcaktojmë sasinë e të gjithë aktivitetit fizik të ditës sonë në ditë, përveç orëve të gjumit.

Nëse babait tuaj i pëlqen sporti ose ka gjithçka nën kontroll, me këtë dhuratë do të jeni të sigurt. Sigurisht, lajmi i keq është se pothuajse me siguri ju do të kaloni një kohë të gjatë duke i shpjeguar babait tuaj se si të punojë me këtë Mi Band S1 pa u çmendur mes një tufë letrash kineze.

Një smartphone me rreze të mesme; Moto G4 Plus

Nëse ajo që po kërkoni është një pajisje e lëvizshme, mund të zgjidhni një nga të ashtuquajturit mes-gamë në treg si p.sh. Moto G4 Plus. Ka një ekran 5.5 inç me rezolucion Full HD, 2 GB RAM dhe 16 GB hapësirë ​​të brendshme.

Përveç kësaj, babai juaj mund të përdorë kamerën e mrekullueshme të këtij terminali në çdo kohë për të bërë fotografi në çdo kohë dhe vend dhe asnjëherë të mos ndalojë së ruajturi një kujtim të vetëm përgjithmonë.

Një smartphone i nivelit të lartë; Samsung Galaxy S7 Edge

Samsung Galaxy S7 edge

Nëse paratë nuk janë problem, ne gjithmonë mund të anojmë drejt një smartphone i nivelit të lartë të thirrjes. Në këtë rast po flasim Samsung Galaxy S7 Edge që na ofron fuqi të madhe, të cilën babai juaj mund të mos e shfrytëzojë shumë. Përveç kësaj, kamera e saj është një nga më të mirat në treg, e cila përveçse ju lejon të kurseni çdo kujtim përgjithmonë, do t'ju lejojë ta bëni atë me cilësi të jashtëzakonshme.

Abonim në Spotify

Nëse babai juaj nuk është i interesuar në seri ose filma dhe ju preferoni muzikë, gjithmonë mund të jeni të prirur t'i jepni atij një pajtim në Spotify.

Ashtu si në rastin e Netflix, ju gjithashtu mund të përfitoni prej tij për ta ndarë atë me të dhe madje edhe me njerëz të tjerë.

Regjistrohuni në Spotify KETU.

Ndez

Kindle Oasis

Me siguri do të jetë e vështirë të gjesh një prind që pëlqen të lexojë libra në format dixhital, por ka disa dhe për ta një eReader është një dhuratë e përsosur. Midis shumë opsioneve që na ofrohen në treg, më të mirët janë ato Amazon Kindle.

Në varësi të parave që duam të shpenzojmë dhe nevojave të babait tonë Kindle Oasis, Kindle Voyage, Ndizni letrën e bardhë ose Kindle themelore. Nëse babai juaj i pëlqen eBooks dhe e kalon ditën duke lexuar, mund t'ju duhet të vendosni për pajisjen e parë. Nga ana tjetër, nëse nuk jeni shumë të bindur për atë që do të përdorni, mund të provoni Kindle bazë, një libër të përsosur elektronik për të filluar në botën e leximit dixhital.

Samsung Gear S3 Kufi

Orët inteligjente kanë ardhur në jetën tonë për të qëndruar, dhe mbase ka ardhur koha që t'ia japim një babait tuaj për ta azhurnuar, duke folur teknologjikisht. Aktualisht ka një numër të madh të pajisjeve të këtij lloji në dispozicion në treg, edhe pse këtë herë kemi vendosur të qëndrojmë me të renë. Samsung Gear S3 Kufi.

Nëse nuk doni të shpenzoni kaq shumë para, mund të zgjidhni një Moto 360, Një Huawei Watch apo edhe disa opsione edhe më të lira si Sony Smartwatch 3.

Nintendo Switch

Nintendo

Nëse babai juaj është një lojtar, një mundësi e shkëlqyeshme për t'i dhënë këtë të Dielën e ardhshme është e sapohapura Nintendo SwitchKjo po dhe fatkeqësisht do t'ju kushtojë një grusht të mirë eurosh.

Sigurisht që është në dispozicion përmes Amazon kështu që ju mund ta keni atë në shtëpi nesër, me lojën tuaj të zgjedhur dhe të jeni në gjendje të luani një lojë për ta provuar para se babai juaj ta monopolizojë atë për ditë dhe ditë. Mund të jetë gjithashtu dhurata e përsosur për të kaluar një kohë të mirë me babanë tuaj duke shijuar, për shembull, Zelda ose lojërat e tjera që janë në dispozicion për konsolën Nintendo.

Keni zgjedhur tashmë një dhuratë për "Ditën e Atit"?. Na tregoni zgjedhjen tuaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes njërit prej rrjeteve sociale në të cilin jemi prezent. Ndoshta me idenë tuaj ne mund të kemi një mundësi më shumë për t'i dhënë babait tonë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.