Disa përdorues mund të përdorin tashmë "OK Google" në Android Auto

Android Car

Një aplikacion si Android Auto dhe çfarë nuk kanë komandat e veçanta zanore e Google Tani, është pothuajse një vrasje nëse flasim për softuer. Epo, jo aq shumë një vrasje por një që vështirë se mund të kuptohet, pasi e bën më të lehtë për shoferin që të përqendrohet në rrugë, në vend që të shikojë në ekran çdo disa minuta.

Android Auto tani është në dispozicion për të gjithë Për disa javë, dhe ditët e fundit, për disa përdorues, komanda zanore "Ok Google" po përdoret në një mënyrë të habitshme dhe pa Google nuk postoi asgjë zyrtarisht. Një arritje e shkëlqyeshme, e cila mbetet vetëm për t'u zgjeruar ndërkombëtarisht.

Kur Android Auto u lançua ndërkombëtarisht 4 javë më parë, pritej ta bënte këtë me mbërritjen e mbështetjes për komandën zanore "OK Google", në mënyrë që të mund të përdorej si një pajisje pa duar. G i madh pritet dhe vetëm disa përdorues mund të përdorin komandat zanore për të bashkëvepruar me Android Auto.

Android Car

Nuk është se ne po flasim për diçka që ata thanë lehtë, por që kemi një imazh që dëshmon ardhja e kësaj mbështetjeje me një rëndësi të tillë për një aplikacion të këtij lloji. Një aplikacion që është përgjegjës për ofrimin e informacionit në rrugë, menaxhimin e muzikës ose lloje të tjerë të dhënash që vijnë në ndihmë, përveç që ka një ndërfaqe në mënyrë që ta njohim atë me një shikim, është me rëndësi që komandat zanore të integrohen pothuajse lirimin.

E vërteta është se Beenshtë në Play Store për 2 vjet tani për disa rajone, e vetmja gjë që gjithmonë ka dhënë ndjesinë se ishte në formë beta.

Nëse ju doni Provo fatin tënd Për të provuar të merrni mbështetje për komandat zanore, provoni të instaloni versionin 2.0.6427, pasi është një nga hapat që duhet të ndiqni, dhe tjetri është që ai është aktiv nga ana e serverit. Gishtat e kryqëzuar.

Shkarkoni APK-në e Android Auto në versionin e tij 2.0.6427


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)