DJI prezanton gjeneralin e dytë Osmo Mobile dhe Ronin S Gimbal për kamerat DSLR

Prej disa kohësh, prodhuesi aziatik DJI është bërë një pikë referimi në sektorin e dronëve, ku vështirë se gjen konkurrencë. Teknologjia e stabilizimit që ajo përdor në dronët e saj ka përfituar nga ajo për të lëshuar pajisjet e stabilizimit. I pari nga të gjithë ishte Osmo Mobile, një pajisje që na ofroi një sistem ideal stabilizimi për regjistrimet që bëjmë me smartphone-in tonë.

Kjo pajisje sapo është azhurnuar, kompania DJI prezantoi Osmo Mobile 2, një pajisje që jo vetëm që e ka ulur çmimin e saj, por gjithashtu na ofron disa karakteristika që nuk ishin të disponueshme në modelin e gjeneratës së parë. Në kuadrin e CES, i cili po mbahet këto ditë në Las Vegas, ai gjithashtu ka prezantuar një sistem stabilizimi për kamerat pa pasqyrë dhe DSLR.

Karakteristikat Osmo Mobile 2

Osmo Mobile 2 përdor të njëjtin sistem stabilizues me 3 boshte si rezultate kaq të mira ka ofruar në gjeneratën e parë, por me këtë rast, kapja është e mbuluar me najlon që do t'i rezistojë përdorimit intensiv që ne i bëjmë pajisjes. Bateria është e integruar në pajisje, ajo na ofron një autonomi që arrin 15 orë, në vend të 4 orëve që ofroi paraardhësi i saj. Kontrollet gjithashtu janë modifikuar, duke zvogëluar kështu numrin e tyre dhe duke integruar butonin e modalitetit në butonin e energjisë. Buttonshtë shtuar gjithashtu një buton i zmadhimit, për të shmangur prekjen e ekranit për të zmadhuar imazhin

Karakteristikat Ronin-S

Ronin-S është krijuar për kamera dhe oferta pa pasqyrë dhe SLR një sistem i përparuar stabilizimi me kontroll të saktë, manual të fokusit dhe i dizenjuar për tu përdorur me vetëm një dorë. Kjo pajisje ngre pozicionin e kamerës në boshtin e rrotullimit duke e lënë ekranin e kamerës gjithmonë në shikim. Isshtë krijuar për të na mbrojtur nga lëkundjet që nuk dëshironi kur kalojmë nga një goditje fikse në një lëvizje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.