Krahasimi celular: Doogee V10 vs Doogee V20

Doogee vazhdon të vë bast në tregun e telefonave celularë inteligjentë dhe të fortë, domethënë kanë një sërë karakteristikash që i bëjnë unike dhe veçanërisht rezistente. Kështu kanë arritur të lançojnë V20, një pajisje që pozicionohet si kulmi i përvojës dhe përkushtimit disa vjeçar. Doogee V20 i ri është pasardhësi i drejtpërdrejtë i Doogee V10, një model që korri rezultate të shkëlqyera. Të dyja pajisjet kanë disa ngjashmëri, por padyshim që kanë dallime të mëdha për shkak të inovacionit të madh të viteve të fundit, ne i krahasojmë ato.

Përfitoni nga Ofertë Doogee V20 Dual 5G duke u regjistruar mes 1.000 blerësve të parë.

Ngjashmëritë e të dy pajisjeve

Një nga ngjashmëritë kryesore mes dy pajisjeve është se të dyja nisin nga premisa se nëse nuk prishen, nuk duhet të rregullohen. Të dy modelet montojnë një procesor me tetë bërthama për të përmirësuar performancën e tyre dhe për të ofruar veçori sipas rendit të ditës. Ne te njejten menyre, Ata kanë një sensor gjurmë gishtash të vendosur në kornizën anësore të pajisjes, një kamerë selfie 16MP dhe karikim të shpejtë deri në 33W të shoqëruar nga NFC dhe mbështetje për frekuenca të shumta që i bëjnë ato shumë të pajtueshme në çdo territor.

Si mund të ishte ndryshe, të dyja pajisjet kanë certifikatat më të larta për sa i përket rezistencës ndaj motit të keq të të gjitha llojeve si p.sh. IP68, IP69K dhe sigurisht standardi ushtarak MIL-STD-810 me certifikimin e tij pasues.

Megjithatë, tani është koha për t'u përqëndruar në dallimet e dukshme.

Dallimet midis dy pajisjeve

Si një karakteristikë diferenciale, Doogee V10 e vjetër kishte një termometër infra të kuqe në anën e pasme për të qenë në gjendje të matte shpejt temperaturën, megjithatë, me Doogee V20 kanë dashur të shkojnë një hap më tej dhe kanë shtuar një ekran inovativ në anën e pasme që do të na ofrojë informacione të caktuara si njoftimet, koha dhe shumë më tepër. Diçka që deri tani e kemi parë vetëm në disa terminale të nivelit të lartë.

 • Ekran më i mirë AMOLED dhe rezolucion më i lartë
 • Ekrani i pasmë për të na dhënë informacion

Ekrani i përparmë ose kryesor gjithashtu ka bërë një hap të rëndësishëm dhe tani kemi një ekran me shkëlqim AMOLED me rezolucion 6,43 inç FHD +, që vjen për të zëvendësuar LCD-në klasike 6,39 inç me rezolucion HD + që ishte montuar në Doogee V10. Ky ka qenë padyshim një nga hapat më të rëndësishëm në drejtim të përshtatjes me teknologjitë e gjeneratës së fundit, në të njëjtën mënyrë Paneli AMOLED i Doogee V20 i prodhuar nga Samsung do të ofrojë një raport pamjeje 20:9 krahasuar me 19: 9 të Doogee V10, me një kontrast të madh dhe aftësi HDR, duke përmirësuar gjithashtu ndriçimin që është në gjendje të ofrojë.

Në këtë rast, madhësia në mAh e baterisë zvogëlohet ndjeshëm, Ndërsa Doogee V10 ofronte 8.500 mAh, Doogee V20 i ri do të qëndrojë në 6.000 mAh. Ndërsa të dy ruajnë karikimin e shpejtë 33 W, Doogee V20 i ri do të ofrojë karikim me valë me standard Qi deri në 15W, që tejkalon 10 W të karikimit me valë që Doogee V10 mban deri më tani. Kjo e bën Doogee V20 më kompakt dhe më të lehtë, megjithatë, Doogee premton se koha e përdorimit të pajisjes mbahet me një bateri me kapacitet më të ulët për shkak të optimizimeve si në Sistemin Operativ ashtu edhe në nivelin e harduerit, e gjithë kjo padyshim duke përfituar nga paneli AMOLED që ai tani përdor dhe që përmirëson konsumin e ekranit të ndezur.

Kamera është një tjetër nga pikat që ka pësuar më shumë ndikim me rinovimin, le t'i hedhim një sy të dy kamerave:

 • Dodge V20
  • Kamera kryesore 64MP
  • Kamera e shikimit të natës 20 MP
  • Kamera me kënd të gjerë 8 MP
 • Dodge V10
  • Kamera kryesore 48MP
  • Kamera me kënd të gjerë 8 MP
  • Kamera makro 2 MP

Nga kjo pikë, kamera është përmirësuar dukshëm, siç e kemi parë, ndërsa ajo mbetet (siç kemi thënë më parë) performanca e mirë e kamerës selfie 16MP perpara.

Në nivelin e kujtesës dhe ruajtjes, Doogee V20 rritet nga 128 GB e V10 në 256 GB të modelit aktual, duke përdorur teknologjinë UFS 2.2 për të përmirësuar performancën e transferimit të të dhënave. Natyrisht, memoria RAM 8 GB e të dyja pajisjeve është ruajtur.

Ndoshta Doogee V20 është evolucioni i dukshëm që synon të ruajë trashëgiminë e Doogee V10, vazhdimi i Serive Doogee V i cili gjithashtu do të ofrohet me zbritje dhe oferta të mëdha në portalin zyrtar Doogee. Data e lëshimit do të shpallet së shpejti dhe adhuruesit e telefonave të fortë do të jenë të mirëpritur.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.