Doogee V20: çmimi dhe data e lëshimit

Dodge V20

Një nga prodhuesit e smartfonëve që ka fokusuar aktivitetin e tij në telefonat inteligjentë të fortë është Doogee, një prodhues që çdo vit lançon një gamë e gjerë pajisjesh për të gjitha xhepat dhe në këtë mënyrë plotësojnë nevojat e një numri të madh përdoruesish.

Ky prodhues sapo ka prezantuar zyrtarisht terminalin e ri. ne po flasim për Dodge V20, një terminal me të cilin ky prodhues dëshiron të pozicionohet si një pikë referimi në sektorin e fortë të smartfonëve, jo vetëm për rezistencën por edhe për performancën e lartë.

Nëse jeni duke kërkuar për një smartphone të fortë dhe prodhuesi Doogee është ndër markat që po konsiderohen si opsion, atëherë ne do t'ju tregojmë të gjitha specifikimet e Doogee V20 të ri.

Specifikimet e Doogee V20

Model Dodge V20
Processor 8 bërthama me çip 5G
Kujtesa RAM 8 GB LPDDR4x
Ruajtje 266 GB UFS 2.2 – e zgjerueshme në 512 GB me kartë microSD
Ekrani kryesor AMOLED 6.4 inç i prodhuar nga Samsung – Rezolucioni 2400 x 1080 – Raporti 20:9 – 409 DPI – Kontrasti 1:80000 – 90 Hz
ekran dytësor E vendosur në pjesën e pasme pranë modulit fotografik me 1.05 inç
Kamera të pasme Sensori kryesor 64 MP me inteligjencë artificiale – HDR – modaliteti i natës
Sensori i shikimit të natës 20 MP
8 MP Këndi ultra i gjerë
Kamera perballe 16 MP
Sistemi operativo Android 11
Çertifikatat IP68 - IP69 - MIL-STD-810G
Goditishkoi 6.000 mAh – Mbështet karikimin e shpejtë 33W – Mbështet karikimin me valë 15W
Përmbajtja e kutisë Karikues 33W – Kabllo karikimi USB-C – Manuali i udhëzimeve – Mbrojtësi i ekranit

Procesor 5G

Dodge V20

Nëse zakonisht nuk e rinovoni telefonin inteligjent tuaj çdo vit, duhet të filloni të konsideroni mundësinë e zgjidhni një model 5G.

Megjithëse ka ende pak për të bërë përpara se rrjetet 5G të jenë të disponueshme në të gjithë Spanjën dhe jashtë saj, blerja e një smartphone si Doogee V20 5G do t'ju lejojë tëShijoni shpejtësinë maksimale të internetit në pajisjen tuaj për vitet në vijim.

Doogee V20 menaxhohet nga një 8 procesor thelbësor, së bashku me 8 GB memorie RAM të tipit LPDDR4X në mënyrë që lojërat dhe aplikacionet të funksionojnë me shpejtësinë maksimale të mundshme.

Për sa i përket ruajtjes, një tjetër nga pikat më të rëndësishme sot kur blini një smartphone, me Doogee V20 nuk do të ngelim pas, pasi përfshin 256 GB hapësirë ​​të tipit UFS 2.2. Nëse është e shkurtër, mund ta zgjeroni hapësirën me një kartë microSD deri në një maksimum prej 512 GB.

Brenda Doogee V20, ne gjejmë Android 11, i cili do të na lejojë të instalojmë çdo aplikacion të disponueshëm në Play Store.

Versioni Android i disponueshëm në Doogee V20, përfshin një shtresa minimale e personalizimit, kështu që nuk do të jetë e vështirë të mund të përfitoni sa më shumë nga kjo pa vuajtur me aplikacionet që zakonisht instalojnë prodhuesit dhe që, në shumicën e rasteve, askush nuk i përdor.

Ekrani AMOLED

Dodge V20

Meqenëse çmimi i ekraneve me teknologji OLED është bërë popullor, të gjithë do të dëshironin të shijonin cilësinë që na ofron. Doogee V20 përfshin një Ekran i tipit AMOLED i prodhuar nga Samsung (prodhuesi më i madh i ekraneve celularë në botë).

Ekrani arrin 6,43 inç me një rezolucion prej 2400 × 1080 piksele, një shkëlqim prej 500 nit dhe një kontrast prej 80000: 1, një densitet piksel prej 409 dhe një mbulim ngjyrash prej 105% në gamën NTSC.

Përveç kësaj, ajo ka një Shpejtësia e rifreskimit 90 Hz. Falë këtij ritmi të lartë rifreskimi, të dyja lojërat me aplikacione dhe shfletimi në ueb do të tregojnë një navigim shumë më të rrjedhshëm kur i përdorim.

Dodge V20

Ekrani i përparmë i kësaj pajisjeje Nuk është i vetmi që përfshin, pasi, në pjesën e pasme, do të gjejmë gjithashtu një ekran 1,05 inç në pjesën e pasme, pikërisht në të djathtë të modulit të kamerës.

Ky mini-ekran mund të konfigurohet me dizajne të ndryshme të orës për të treguar kohën, baterinë ... si dhe për të qenë në gjendje ta përdorë atë për të mbyllur ose marrë telefonata, shikoni njoftimet dhe përkujtuesit… Nëse zakonisht e keni telefonin me ekranin të kthyer nga poshtë në tavolinë, ky lloj ekrani është ideal për ju.

3 kamera per cdo situate

Siç e përmenda më lart, në anën e pasme të Doogee V20, gjejmë një modul fotografik i përbërë nga 3 kamera, kamera me të cilat mund të mbulojmë praktikisht çdo nevojë që mund të kemi në çdo kohë, qoftë jashtë, brenda, natën...

  • Sensori kryesor 64 MP me inteligjencë artificiale. Ka një hapje prej f/1,8 dhe një zmadhim optik prej X.
  • Kamera e Shikim nate 20 MP që na lejon të bëjmë fotografi dhe video në errësirë ​​(funksionon njësoj si çdo kamera sigurie).
  • 8 MP kënd ultra i gjerë që na ofron një kënd shikimi prej 130 gradë, ideal për fotografimin e monumenteve, grupeve të njerëzve, ambienteve të brendshme ...

La kamera e përparme e Doogee V20 Ka një rezolucion prej 16 MP.

Rezistent ndaj të gjitha llojeve të goditjeve

Nëse jeni duke kërkuar për një smartphone të fortë rezistent ndaj të gjitha llojeve të mjediseve dhe goditjeve pa hequr dorë nga teknologjia më moderne, Doogee V20 është telefoni inteligjent që po kërkoni.

Doogee V20 jo vetëm që ka çertifikatat e zakonshme IP68 dhe IP69K, por përfshin gjithashtu certifikimin e gradës ushtarake, MIL-STD-810.

Ky certifikim jo vetëm që do të parandalojë hyrjen e ndonjë gjurmë pluhuri ose uji në pajisjen tonë, por edhe mbron pajisjen përpara ndryshimeve të papritura të temperaturës.

Bateri 2 ditore

Bateria që gjejmë brenda Doogee V20 arrin në 6.000 mAh, një kapacitet që na lejon ta shijojmë këtë pajisje vazhdimisht për 2 ose 3 ditë.

Përveç kësaj, është në përputhje me Karikim i shpejtë 33W përmes portës USB-C. Ai gjithashtu mbështet karikimin me valë 15 W.

Ngjyrat, disponueshmëria dhe çmimi i Doogee V20

Dodge V20

Doogee V20 do të dalë në treg më 21 shkurt dhe do ta bëjë këtë në 3 ngjyra: kalorës i zi, red Wine y gri fantazmë dhe 2 lloje përfundimesh: fibër karboni dhe mat. 

festoni prezantimin në treg të Doogee V20, prodhuesi ofron per shitje 1.000 njësitë e para me një zbritje prej 100 dollarë mbi çmimin e tij të zakonshëm, me çmimin përfundimtar prej 299 dollarë.

El çmimi i zakonshëm i këtij terminali, sapo të përfundojë promovimi është 399 dollarë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.