Dreame L10 Pro: rishikim, çmim dhe veçori

Dreame L10 Pro

Rikthehemi me një produkt Dreame të dedikuar për pastrimin e shtëpisë, nga ata që janë në modë së fundmi. Kohët e fundit patëm këtu Dreame T20, një fshesë me korrent dore me performancë në nivelin e nivelit të lartë dhe që na la ndjesi shumë të mira.

Pra, tani vazhdojmë me këtë produkt të ri, fshesën me korrent robotik. Dreame L10 Pro, një produkt mjaft i rrumbullakët që mund të na ndihmojë të mbajmë shtëpinë tonë të pastër. Qëndroni me ne dhe zbuloni se si Dreame L10 Pro vjen për të konkurruar drejtpërdrejt me produktet më të shtrenjta në treg dhe nëse ia vlen apo jo për momentin.

Karakteristikat teknike Dreame L10 Pro

Ky Dreame L10 Pro ka një fuqi maksimale prej Thithja 4.000 Pa, e cila është brenda mesatares së asaj që ofrojnë këto lloje produktesh në gamën e fshesave me korrent robotik me çmime të barabarta dhe madje edhe më të larta. Nga ana e saj, ajo ka një kapacitet në Rezervuari i lëndëve të ngurta 570 ml, ndërsa rezervuari i lëngut për pastrimi qëndron në 270 ml. E gjithë kjo shoqërohet nga një shasi plastike e zezë shumë e zakonshme, me sensorët e saj në krye.

Veçori Dreame L10 Pro

Përmbajtja e kutisë është si më poshtë:

 • Robot L10 Pro
 • Baza e karikimit
 • Mjet me shumë qëllime
 • Kabllo të energjisë
 • Rezervuari i ujit
 • Depozitë solide
 • Furça anësore dhe qendrore

Natyrisht nuk kemi asnjë lloj produkti “ekstra” për mirëmbajtjen apo ndërrimin e komponentëve, kur ato prishen do shkojmë në pikat e zakonshme të shitjes, çmimet për momentin nuk i dini. Ajo që ne e kemi të qartë është se është një produkt me përmasa të 350 x 350 96 milimetra që ofron një peshë totale prej 3,7 kg, Kjo nuk është pak, por është gjithashtu brenda normës për këtë lloj pajisjeje.

Autonomia dhe përdorimi i përditshëm

Në përdorim të përditshëm, ky robot ofron një zhurmë maksimale që do të jetë rreth 60 db në momentin e tij më kritik të thithjes, brenda konfigurimeve të ndryshme të ofruara nga seksioni specifik i aplikacionit Mi Home, i cili, siç e dini, është ai që kontrollon mjedisin e lidhur të Xiaomi dhe nënproduktet e tij, duke qenë i pajtueshëm me të dyja android si me IOS në përgjithësi

Dreame L10 Pro autonomi

Lidhur me autonominë, ne gëzojmë rreth 5.000 mAh deklaruar nga marka, kjo do të na ofrojë pastrime përreth 150 minuta ose deri në 200 metra, Një fakt që nuk kemi mundur ta verifikojmë sepse nuk kemi një shtëpi kaq të madhe (shpresojmë), por vjen me rreth 35% në fund të pastrimit. Një pastrim mjaft i detajuar, pa tejkaluar në të kaluarën dhe që plotëson performancën që mund të pritet nga kjo lloj analize e mjedisit falë hartëzimi i mjedisit në 3D (nëpërmjet LiDAR) i kryer me kastin e sensorëve. Në kalimin e parë, siç e dini, do të jetë disi më i ngadalshëm, ndërsa tani e tutje do të përfitojë nga hapësira dhe koha falë informacionit të mësuar.

Një vakum i mirë, një pastrim "i mirë".

Si gjithmonë, pavarësisht se sa teknologji përfshijnë, pastrimi është më shumë një leckë e lagësht që bën punën e vet, por nuk do të heqë shenjat më të rëndësishme të papastërtive. Ne kemi një përdorim të rëndësishëm të mjedisit. Megjithatë, në përgjithësi ne kemi një alternativë të mirë në këtë Dreame L10 Pro, një markë që, nga ana tjetër, është një shenjë dalluese falë marrëdhënies së ngushtë mes cilësisë dhe çmimit.

Dreame L10 Pro Aspirated Power

Kemi, si mund të ishte ndryshe, sinkronizim me Amazon Alexa dhe me Google Assistant, kështu që dita në ditë do të jetë më e lehtë nëse thjesht pyesim asistentin tonë virtual në detyrë. Një produkt i rekomanduar, i cili na ka kënaqur në përdorim të përgjithshëm dhe që mundeni blej këtu me garancinë e Amazon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.