Druri vjen në altoparlantin e ri Energy Sistem

Firma Alicante Energy Sistem sapo ka prezantuar një kullë të re 2.1 të shëndoshë të bërë nga druri, e gatshme për ta vendosur në çdo cep të dhomës sonë. Falë sistemit të zërit pa tel, nevoja për kabllo zhduket plotësisht. Ne po flasim për Kulla e Energjisë g2 Druri.

Druri ka qenë gjithmonë një element i domosdoshëm kur bëhet fjalë për të ofruar një altoparlant cilësor, duke u larguar kështu nga materialet plastike që altoparlantët me cilësi të ulët kanë ofruar tradicionalisht. Energy Sistem jo vetëm që është kujdesur për modelin dhe materialet në altoparlantët e saj të rinj, por gjithashtu na ofron fuqi të mjaftueshme për të kënaqur të gjitha nevojat tona.

Brenda Energy Tower g2 Wood ne gjejmë një sistem zanor 120W, një sistem energjie që gjithashtu na ofron një hyrje optike dixhitale S / PDIF së bashku me një procesor dixhital audio DSP 24 btis / 96 kHz, i cili na ofron një cilësi audio High Fidelity. Për të përforcuar trefishin dhe për t'u dhënë atyre një stabilitet më të madh, Energy Sistem ka përfshirë një tweeter kube mëndafshi.

Për të ofruar lidhje pa tel, Energy Tower v2 Wood ka një lidhje wireless 4.1 Bluetooth. Sa i përket hyrjeve analoge, ky model i ri na ofron një lidhje hyrëse dhe dalëse RCA kështu që na ofron mundësinë e lidheni atë me amplifikatorin tonë muzikor tradicional, si dhe na lejoni ta lidhim atë me një kullë shtesë.

Nëse na ka mbaruar bateria në smartphone-in tonë, mund të përdorim një të tillë kartën e kujtesës ku ndodhet muzika ose në një USB, ku kemi ruajtur muzikën, në mënyrë që çdo përdorues të luajë muzikën e tij të preferuar pa ndonjë problem. Por nëse nuk duam të dëgjojmë muzikë, por përkundrazi duam të dëgjojmë një program radio, ne mund të falënderojmë gjithashtu edhe radion FM të integruar.

Në krye të këtij altoparlanti, gjejmë komandat që të jenë në gjendje të rrisin ose ulin volumin, avancojnë ose rikthejnë këngën që po luhet përveç një paneli LCD ku tregohet emri i këngës që po luhet nëse po përdor lexuesin e kartës ose USB-në. Çmimi i Energy Tower g2 Wood është 159 euro dhe është në dispozicion direkt në faqen e internetit Energy Sistem që nga 16 Mars.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.