Gjithçka që duhet të dini për SNES Mini të ri

Nintendo vazhdon të bëjë thirrje për nostalgji për të na zbrazur xhepat, dhe djali po bën mirë. Jo shumë kohë më parë tek Actualidad Gadget ju kemi sjellë rishikimin e NES Classic Mini, madje edhe tutorialin e çuditshëm për të shtuar më shumë lojëra sesa sjell. Por kompania e N-së së madhe nuk do të ndalet këtu, tani do të jemi në gjendje të shijojmë një edicion tjetër, specifikisht SNES Classic Mini.

Nëse keni dyshime në lidhje me atë se çfarë konsolë e vogël / e madhe përbëhet, ne do të përpiqemi të zgjidhim shumicën dërrmuese të tyre. Gjithçka që duhet të dini rreth SNES Classic Mini, le të shkojmë.

Sigurisht që keni një betejë të mirë pyetjesh, e po kështu edhe ne, kjo është arsyeja pse do të shkojmë një nga një duke zgjidhur sa më shumë të jetë e mundur.

 • Çfarë lojëra përfshin SNES Classic Mini? Contra 3: The Alien Wars, Donkey Kong Country, EarthBound, Final Fantasy 3, F-Zero, Kirby Super Star, Kirby's Dream Course, The Legend of Zelda: Një lidhje me të kaluarën, Mega Man X, Secret of Mana, Star Fox , Star Fox 2, Street Fighter 2 Turbo: Hyper Fighting, Super Castlevania 4, Super Ghouls 'n Ghosts, Super Mario Kart, Super Mario RPG: Legend of the Seven Stars, Super Mario World, Super Metroid, Super Punch-Out !! dhe gjithashtu ishulli i Yoshi.

 

 • Çfarë ka në kuti? Një kabllo HDMI, tastiera, kablloja e rrymës USB dhe dy kontrolluesit

 

 • A janë kontrolluesit NES të pajtueshëm? Në të vërtetë, kontrollorët SNES CM janë në përputhje me ato të NES CM.

 

 • Sa kushton SNES Classic Mini? Konsolja kushton 79,99 €, dhe vetë Nintendo rekomandon që të mos blejmë nga shitësit për shkak të rritjes së çmimit.

 

 • A funksionon në ndonjë TV? Falë lidhjes së saj HDMI mund ta përdorni në TV moderne.

Për sa i përket funksionimit dhe dobisë është saktësisht e njëjtë me NES Classic Mini, ju rekomandojmë që të ndaleni pranë ESTE artikull nëse doni të dini më shumë, por realiteti është se si menuja ashtu edhe katalogu i lojërave janë në nivelin e një produkti, mos bëni asnjë gabim, është mjaft i shtrenjtë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)