Sony Ear Duo, kompania këmbëngul. Kufje të përputhshme Siri dhe Google Assistant

Veshja Duo-2018

Shtim modele të reja Xperia XZ2 nga firma e prezantuar këtë mëngjes, kufjet e reja inteligjente Sony Ear Duo u lançuan herët. Këtë herë risia kryesore është se është një kufje inteligjente që lejon për herë të parë keni asistentë të Google dhe Apple në pajisjen.

Vitin e kaluar u lançua Xperia Ear, këtë vit Sony Ear Duo

Sony aktualisht nuk ka një ndihmës personal dhe kjo i bën kufjet e reja të përputhen me këto asistentë. Vetë kompania e tha atë gjatë konferencës, por është e vërtetë që nuk ishte shumë e komplikuar me të dhe më vonë kur e pyetëm drejtpërdrejt në tavolina ata nuk dinin vërtet se si të shpjegonin se si do të funksionojë. Shtë e qartë se do të kemi mundësinë të pyesim, lexojmë mesazhe dhe t'u përgjigjemi thirrjeve përmes asistentëve, por nuk dihet saktësisht se si të ndërveprojmë me ta.

Krahasimi në fotot e të dy modeleve, 2017 dhe 2018:

Më shumë sesa pjesa e jashtme, ajo që është përmirësuar në to është padyshim teknologjia e brendshme. Sony vazhdon rrugën e tij dhe nuk përqendrohet në ndryshimet kryesore të dizajnit, diçka që ne gjithashtu shohim në pajisjet mobile të prezantuara Xperia, edhe pse këtë vit duket se ata kanë "rrezikuar" pak më shumë.

 

Sony Ear Duo, përfshin një sensor afërsie, akselerometër, xhiroskop, busull dhe barometër, i cili na lejon të dimë në çdo kohë nëse i kemi të dy në vend apo jo, përveç që na lejon të zbulojmë lëvizjen e kokës për të thënë " Po "ose" Mos bëj ". Nga ana tjetër ata shtojnë një teknologji që ata e quajnë Veshi i Hapur, i cili do të na ofrojë njoftime të pëshpëritura ndërsa ne dëgjojmë muzikë.

Kufja e djathtë është ajo që ka pjesën më të madhe të kësaj teknologjie dhe na lejon, falë panelit prekës, të ndërveprojmë me të dhe të bëjmë rregullime të tij. Ata kanë Certifikimi IPX2, gjë që i bën ata rezistent ndaj spërkatjeve, djersës, etj., por ne nuk mund t'i zhytim ato.

Disponueshmëria dhe çmimi

Këto kufje Sony mund të jenë në dispozicion për blerje gjatë maji tjetër, por nuk ka asnjë datë zyrtare ose konfirmim nga kompania. Sa i përket çmimit, thuhet se ato mund të jenë rreth 280 dollarëNë çdo rast, do të jetë e nevojshme të ndiqni nga afër informacionin që lëshohet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.