Dy filtra të rinj me ngjyra për t'u përdorur në Instagram

filtra ngjyrash në instagram

Instagram konsiderohet si një nga aplikacionet më të përdorura celularë nga të rinjtë (kryesisht) që kanë pëlqyer cilësinë e imazhit dhe ngjyra karakteristike me të cilën ato mund të tregohen secila nga fotografitë e tij.

Pothuajse do të dukej se ishte një rregull i plotë që Instagram miraton me çdo azhurnim të tij, sepse kur disa prej tyre kryhen, ne gjithmonë e zbulojmë se atje është integruar një filtër i ri me ngjyra. Në azhurnimin më të fundit për pajisjet mobile me iOS dhe Android, janë përfshirë dy filtra të rinj, të cilët teorikisht kanë mundësinë e përmirësimit të disa aspekteve të fotografive të marra.

Cilët janë filtrat e rinj të përfshirë në Instagram?

Së pari duhet të përmendim si këshillë, që nëse keni Instagram në ndonjë prej pajisjeve mobile që kemi përmendur më lart duhet të përpiqeni të azhurnoni në versionin e fundit përndryshe, nuk do të keni mundësinë të admironi filtrin e «Zbutja»Dhe te«Ngjyra «, Këta të dy janë anëtarët e rinj të gamës së gjerë të opsioneve që ekzistojnë brenda ndërfaqes.

Ka mënyra të ndryshme për të aplikuar këto dy filtra në imazhet e marra, të cilat do të varen kryesisht nga aftësia dhe kreativiteti i secilit prej përdoruesve të tij. Tani, gjatë rrugës se si duhet të punoni me këto filtra, mund të jetë diçka konfuze për ata që nuk ngasin përsosmërisht mirë këtij aplikacioni në Instagram, kjo është arsyeja për artikullin tonë të tanishëm, domethënë, ne do të përpiqemi të përmendim "hap pas hapi" mënyrën për të arritur në vendin ku ndodhen këto filtra dhe natyrisht, për t'i përdorur ato për këdo fotografi që kemi për të marrë.

Ku gjenden këta filtra të rinj në Instagram?

Ata që janë përdorues me përvojë mund të jenë në gjendje të marrin këshillat e mëposhtme si diçka shumë themelore dhe të padobishme, megjithëse duhet të konsiderojmë që një numër i madh i njerëzve kërkojnë këtë lloj të detaje për të ditur se si të punoni me secilin nga funksionet në Instagram. Në lidhje me dy filtrat e rinj që kemi përmendur, mund t'i gjeni pasi të bëni një foto. Kjo do të thotë që në ato imazhe që keni marrë tashmë më parë, funksionet mund të mos shfaqen.

filtra për instagram 01

Prandaj, ju rekomandojmë që të shtypni ikonën në formën e një kamere (atë në mes të shiritit të poshtëm); në atë moment kamera e pajisjes mobile do të aktivizohet, duke pasur nevojë të kapni çfarë të doni. Sigurisht, mund të përfshini edhe një fotografi të Galerisë ose «Kamera e rrotullës». Kur keni ndonjë prej tyre në pamje, disa opsione të filtrave me ngjyra dhe imazheve për t'u aplikuar do të shfaqen në pjesën e poshtme. Funksionet e reja nuk do të gjenden, por përkundrazi, kur të marrim tKlikoni në ikonën në formën e një "çelësi" në krye.

filtra për instagram 02

Sapo të zgjidhni këtë ikonë do të shihni se llojet e tjera të ikonave shfaqen në pjesën e poshtme, të cilat aktualisht vijnë për të kryer funksione për t'u përdorur me fotografitë tona. Midis tyre, ju duhet të shikoni për ato që thonë "Dim" dhe "Color"; e para prodhon një zbehje të vogël në imazh, të cilën mund ta ndryshoni lehtësisht me opsionin rrëshqitës që do të shfaqet në atë moment. Në funksionin tjetër (ngjyra), kur e zgjedhni, do të shfaqen disa ngjyra në pjesën e poshtme, duke u dashur zgjidhni cilindo prej tyre me një trokitje të lehtë të dyfishtë për të sjellë butonin rrëshqitës. Në secilin rast, ky "buton rrëshqitës" duhet të përdoret për të pasur një intensitet më të madh ose më të vogël të efektit të dëshiruar. Kur të mbaroni përpunimin, tani mund ta ruani këtë foto dhe më vonë ta ndani me miqtë tuaj në Instagram.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.