Beta e dytë e Android 7 për Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge

Samsung

Kompania koreano-jugore vazhdon të bëjë gjënë e saj në lidhje me versionet e reja të pajisjeve të saj dhe disa përdorues tashmë po komentojnë se versioni i dytë i Android 7 Nougat venë po vjen në pajisjet Samsung Galaxy S7 dhe S7 Edge. Këtë herë është një version tjetër i integruar midis përdoruesve që kanë marrë tashmë versionin e parë beta disa kohë më parë, kështu që jo të gjithë përdoruesit kanë qasje në versionet beta që janë lëshuar, por ata që kanë marrë tashmë versionin e parë do të jenë në dispozicion. Period ( nëse nuk e kanë bërë tashmë atë) merrni betën e dytë përmes OTA.

Në këtë kuptim, ne jemi pak "të zemëruar" me këto versione beta pasi ato nuk janë në dispozicion në të gjitha vendet e kontinentit të vjetër dhe nuk na pëlqen kjo lloj manovre pavarësisht se kuptohet. Ne anen tjeter është e mundur të instaloni këto beta në pajisje Edhe pse nuk është zyrtarisht, por kjo është diçka që unë personalisht nuk e rekomandoj ta bëj.

Versioni i ri beta shton disa përmirësime në lidhje me performancën dhe stabilitetin e sistemit, mbase pak më shumë nëse i kushtojmë vëmendje hapësirës së pakët 92 MB që zë ky version i ri të nisur nga vetë kompania. Në çdo rast, ne po përballemi me një lajm shumë të mirë dhe shpresojmë që shkalla e adoptimit të këtij Android të ri 7 Nougat të rritet ndjeshëm gjatë vitit të ardhshëm 2017, diçka që vazhdon t'i rezistojë terminaleve Android pavarësisht se janë modelet më të fundit. Ndoshta edhe në ata që po marrin këto beta siç janë S7 dhe S7 Edge ose OnePlus 3 dhe 3T që gjithashtu paralajmëruam dje, versioni i ri shfaqet i disponueshëm edhe para fundit të vitit. Timeshtë koha të presim edhe pak.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)