E3 2017: Dell dhe Alienware prezantojnë PC dhe pajisje të reja për lojëra

Dell dhe Alienware - PC të rinj dhe pajisje shtesë për lojëra

Pasi të keni shqyrtuar të gjitha lajmet e paraqitura nga Nintendo y Sony Gjatë E3 2017, është koha të hedhim një vështrim në disa prej produkteve të reja që Dell dhe Alienware kanë zbuluar në të njëjtën ngjarje.

Dell dhe marka e saj Alienware i kanë kënaqur të pranishmit në E3 2017 me dy kompjuterë të rinj lojrash, një kompjuter portativ të ri me teknologji NVIDIA Max-Q dhe disa pajisje periferike që synojnë të përmirësojnë performancën e lojtarëve. Më poshtë do të gjeni të gjitha detajet.

Desktopi i lojrave i Dell Inspiron

Desktopi i lojrave i Dell Inspiron

Desktopi i lojrave i Dell Inspiron

Inspiron Gaming Desktop është një kompjuter i ri që mburret me procesorët e rinj AMD Ryzen me shumë bërthama, një kartë grafike AMD Radeon RX580 ose NVIDIA GeForce GTX 1060 me mbështetje për realitetin virtual dhe një kullë me dizajn dhe ndriçim klasik LED blu polar.

Nga ana tjetër, PC i ri gjithashtu sjell një furnizimi me energji elektrike deri në 850 vat dhe mund të blihet tashmë në Shtetet e Bashkuara me një çmim bazë prej Dollarit amerikan 599,99.

Zona Alienware-51

Zona Alienware-51

Alienware Area-51 është kompjuteri i dytë i lojrave i prezantuar nga kompanitë në E3 2017 dhe arrin me procesorë të rinj multi-core (në total, përdoruesit do të përfitojnë nga 16 bërthama).

Entre otras cosas, Area-51 i ri tani për tani është i vetmi PC që do të shfaqë procesorët e rinj AMD Ryzen Threadripper, megjithëse tifozët e Intel do të kenë gjithashtu mundësinë të zgjedhin modele me CPU-të e reja të serisë Seria X Intel Core i9.

Alienware Area-51 me AMD Ryzen Threadripper për të dalë në treg tjetër 27 korrik, ndërsa modelet e bazuara në Seritë X Intel Core do ta bëjnë këtë vetëm më 22 gusht.

Alienware 15

Alienware 15

Alienware i ri 15 është një laptop nga 15.6 inç çfarë do të sjellë karta e re Grafikë NVIDIA GTX 1080 me teknologji Max-Q, të aftë për të siguruar performancë më të lartë në një dizajn disi më kompakt. Përveç kësaj, laptopi i ri do të sjellë një Bateri 99Whr dhe një gamë të gjerë të portave hyrëse dhe dalëse për pajisjet periferike dhe kufjet. VR. Për momentin nuk ka më shumë detaje rreth laptopit të ri, por ato me siguri do të dalin në dritë ndërsa i afrohemi datës zyrtare të lançimit, të planifikuar për 27 Qershor.

Monitorë, tastierë dhe minj të rinj për lojëra

Përveç pajisjeve të përmendura më lart, Dell dhe Alienware kanë prezantuar një seri të re të vëzhguesve dhe pajisjeve periferike për lojëra. Këtu i referohemi një game të re monitorësh Alienware 25 inç, me teknologji NVIDIA G-Sync o AMD FreeSync dhe një normë rifreskimi të 240Hz.

Nga ana tjetër, Alienware Advanced Gaming Keyboard është një Tastierë mekanike me ndriçim AlienFX RGB e ndarë në 13 zona, dhe një memorie virtuale në mënyrë që përdoruesit të mund të hartojnë çelësat dhe të caktojnë kombinime të ndryshme. Tastiera e re do të kushtojë Dollarit amerikan 119,99.

Më në fund, Alienware gjithashtu ka prezantuar minjtë Lojërat e Avancuara Moisiu dhe Lojërat Elite. E para ka një buton DPI në fluturim që do t'ju lejojë të kaloni midis një stili të bazuar në saktësinë ose shpejtësinë, si dhe me nëntë butona për të personalizuar veprime të ndryshme në lojëra. Çmimi i saj është Dollarit amerikan 49,99.

Ndërkohë, Minjtë e Lojërave Elite do të sigurojë një nivel më të lartë të personalizimit dhe do të shfaqet kapje të këmbyeshme, 13 butona të programueshëm dhe madje edhe pesha e rregullueshme. Çmimi i saj është Dollarit amerikan 89,99.

Të gjitha pajisjet periferike Alienware janë në shitje tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)