Analiza e Amazon Echo Plus të ri, duke domotizuar shtëpinë tonë me fuqinë më të mirë të zërit

Detaje Amazon Echo Plus

Pas zbarkimit në Spanjë, askush nuk mund ta mohojë këtë Alexa a është me vite dritë larg nga disa nga konkurrentët e saj kryesorë në Spanjë. Gjithçka duhet thënë, Alexa ka ende një rrugë të gjatë për të bërë në Spanjë, por siç themi ne është në lartësinë e çdo konkurrenti. Dhe pas këtij vëzhgimi të shkurtër, ne vazhdojmë me testet tona për të gjithë altoparlantët që përbëjnë gamën e Amazon Echo, altoparlantët inteligjentë të Amazon.

Dhe ndoshta Shumë nga dyshimet që keni kur zgjidhni një ose tjetrin kanë Amazon Echo Plus si protagonist, altoparlanti më i lartë i familjes Amazon Echo, kështu që le ta provojmë të provojmë dhe të heqim qafe dyshimet ... Pas kërcimit ju japim të gjitha detajet se si është ky i ri Amazon Echo Plus Altoparlanti inteligjent kryesor i Amazon, një folës që fsheh shumë më tepër sesa ato që mund të na ofrojë një altoparlant konvencional me të njëjtin çmim ...

Butonat dhe unaza e dritës së Amazon Echo Plus

Ashtu si me të gjithë folësit në familjen Amazon Echo, Amazon Echo Plus na tregon një unazë me shkëlqim në krye, kjo unazë na tregon statusin e Alexa, duke qenë në gjendje të shikoni në mënyrë grafike ku Alexa po na zbulon kur flet me të (Në imazhin e mësipërm mund të shihni një zonë me ngjyrë blu të çelët që tregon pozicionin tonë në lidhje me Amazon Echo Plus). Ndryshe nga Amazon Echo Dot, në këtë rast kemi 7 mikrofonë: 6 mikrofonë me të cilët komunikojmë me Alexa dhe një mikrofon që anulon zhurmën kur jemi duke luajtur muzikë dhe duam të flasim me Alexa. 

Amazon Echo Plus ka një dizajn të fuqishëm, na kujton distancat e kursimit HomePod të Apple. Profile të rrumbullakosura, pa reklama dhe një peshë e pranueshme që fsheh një altoparlant Wufer 76 mm dhe cicërimë 20 mm. Një tingull më se i pranueshëm që mbush një dhomë siç është dhoma juaj e ndenjes pa probleme, më vonë do të kthehem për të shpëtuar çështjen e zërit ...

Pajisja që e bën shtëpinë tonë edhe më të zgjuar

Lidhjet Amazon Echo Plus

Pjesa interesante e këtij Amazon Echo Plus është se brenda saj ka një kontrollues dixhital i shtëpisë me teknologjinë Zigbee (përveç termometrit që përdor për funksionalitetet e automatizimit në shtëpi). Zotërimi i teknologjisë Zigbee e bën të aftë këtë Amazon Echo Plus të ri kontrolloni çdo pajisje të zgjuar që kemi në shtëpinë tonë, dhe më e mira e saj: pa shpërndarës ose ura të palëve të treta, që është, ne shmangim instalimin e drejtuesve të tjerë.

Termostate inteligjente, priza inteligjente, ose llamba të famshme Phillips Hue, apo edhe ato nga Ikea, janë në përputhje me këtë Amazon Echo Plus të ri. Kjo është padyshim pjesa e saj dalluese, dhe nëse po mendoni të bëheni fanatikë të vërtetë të pajisjeve inteligjente, mos hezitoni të merrni këtë Amazon Echo Plus. Karakteristikat e tij janë të tilla që Amazon madje e tregton atë me një llambë inteligjente Phillips Hue, dhe mos harroni: nuk do të keni nevojë për urën Phillips Hue.

Një pikë tjetër për të vlerësuar në lidhje me këtë Amazon Echo Plus është se në këtë rast porti minijack që gjendet në pjesën e pasme mund të konfigurohet si hyrje ose dalje audio, në altoparlantët e tjerë të Amazon mund të përdoret vetëm si dalje e zërit, në këtë rast mund të lidhim gjithashtu çdo lojtar me minijack dhe të përdorim Amazon Echo Plus si altoparlant (përmes Bluetooth, çdo altoparlant Amazon mund të përdoret si altoparlant i jashtëm )

Amazon Echo vs Amazon Echo Plus

Krahasimi midis Amazon Echo Plus dhe Amazon Echo

Dhe nëna e të gjitha dyshimeve, Amazon Echo Plus apo Amazon Echo? Gjithçka bazohet në nevojat tuaja, nëse ajo që dëshironi është një altoparlant me të cilin mund të dëgjoni muzikën tuaj dhe të përdorni Alexa si një asistent të thjeshtë për të vendosur përkujtesa etj ... nuk ka aq shumë ndryshime sa i përket tingullit të njërit dhe tjetrit. 

Amazon Echo Plus, siç e përmenda, është i vetmi në gamë që ka kontrollues dixhital i shtëpisë, ky është ndryshimi i tij kryesor. Po, ka folës më të mëdhenj se Amazon Echo, por po flasim për disa altoparlantë të vegjël që vështirë se bëjnë dallimin midis njërit tingull dhe tjetrit. Mundësia për të ardhmen më ndodh edhe mua, por ne tashmë e dimë që sot nuk mund të vëmë bast që Amazon nuk do të rinovojë altoparlantët duke lëshuar një brez të ri në një hapësirë ​​të shkurtër kohe.

Ku ta blini Amazon Echo Plus të ri?

Si mund të jetë më pak, Ju mund ta merrni këtë Amazon Echo Plus në Amazon (Vlen për tepricë), ne nuk e dimë nëse do të tregtohet në një dyqan fizik, por siç e dini, blerja në Amazon është mjaft e thjeshtë. Hyrja në lidhjen e mëposhtme: Nuk u gjet asnjë produkt., ti mundesh merrni edhe altoparlantin Amazon Echo Plus dhe llambën inteligjente Philips Hue White me fole E27 kështu që ju mund të merrni sistemin e plotë inteligjent.

Paketa do të kishte një çmim prej 169,08 euro, por falë lansimit të spektrit të folësve Amazon Echo në Spanjë, tani e keni atë në një çmimi promovues prej 89,99 euro, një çmim mjaft i mirë duke marrë parasysh që kemi marrë altoparlantin më të lartë të Amazon, së bashku me këtë llambë inteligjente që është një nga më të mirat në treg. Nëse dëshironi të bëni një hap në asistentët e zërit për shtëpinë, mos hezitoni të përfitoni nga këto oferta që Amazon na ofron me altoparlantët e saj Echo.

Mendimi i redaktorit

Amazon Echo Plus
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
89,99 a 169,08
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 100%
 • performanca
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 30%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 90%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • çmim
 • Oferta përfshin një llambë Phillips Hue
 • Procesor Zigbee për të kontrolluar pajisjet inteligjente
 • Tingull me shumë dhoma

Contras

 • Nuk është i lëvizshëm
 • Përmbajtja e tingullit për shkak të dimensioneve
 • Ndonjëherë bëhet serioze

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.