Ekipi editorial

NewsGadget.com është një nga faqet e internetit të referimit në Spanjë në vegla, programe kompjuterike, informatikë, internet dhe teknologji në përgjithësi. Që nga viti 2006 ne raportojmë dita ditës për zhvillimet kryesore në sektorin e teknologjisë, si dhe duke analizuar një mori pajisjesh duke filluar nga kompjuterët më të fuqishëm deri te kutitë më të thjeshta të smartphone-ve, duke përfshirë altoparlantë, monitorë, telefona inteligjentë, tableta ose fshesa me korrent robot vetëm për të dhënë disa shembuj. Ne gjithashtu marrim pjesë ngjarjet kryesore teknologjike nga bota të tilla si WMC në Barcelonë ose IFA në Berlin ku ne lëvizim një pjesë të ekipit tonë të redaktorëve për të qenë në gjendje të bëjmë një komplet ndjekja e ngjarjeve dhe tu ofrojmë lexuesve tanë të gjithë informacionin në vetën e parë dhe në kohën më të shkurtër të mundshme.

Për më tepër, në seksioni i udhëzimeve tona ju mund të përdorni të gjitha llojet e informacionit praktik me manuale gjithëpërfshirëse hap pas hapi që përfshijnë fotografi dhe / ose video të ndihmës dhe që mbulojnë tema kaq të larmishme sa që prejardhen si të formatoni një tabletë Android a si te shkarkoni nje foto nga facebook për të dhënë disa shembuj.

Nëse dëshironi të shihni pjesën tjetër të temave me të cilat merremi në ueb, thjesht duhet hyni në faqen e seksioneve dhe atje do t'i shihni të gjithë të organizuar nga tema.

Në mënyrë që të përgatisim gjithë këtë përmbajtje cilësore dhe në mënyrën më rigoroze të mundshme, Gadget news ka një ekip redaktorësh të cilët janë ekspertë të teknologjisë së re dhe me përvojë shumë vjeçare në shkrimin e përmbajtjes dixhitale. Nëse dëshironi të bëheni pjesë e ekipit tonë editorial ju vetëm duhet të plotësoni këtë formular dhe ne do të kontaktojmë me ju sa më shpejt të jetë e mundur.

Koordinatori

 • Miguel Hernandez

  Redaktor dhe analist i Geeky. Adhurues i veglave dhe teknologjive të reja. I interesuar për të njohur dhe testuar të gjitha llojet e veglave, smartphone, kompjuterë, tableta, laptopë, ndër të tjera, dhe i kënaqur të ndaj njohuritë e mia me botën përmes fjalëve.

Redaktorët

 • Theresa Bernal

  Gazetarë profesioniste me më shumë se 12 vite të përkushtuar ndaj botës së përmbajtjes dixhitale në shkrim, redaktim dhe korrigjim. artikuj për një larmi temash. Teknologjia është si oksigjeni për qenien njerëzore të shekullit të XNUMX-të, thelbësore për të vazhduar ekzistimin në kibernetikë të plotë.

 • Daniel Terrasa

  Blogger i apasionuar pas teknologjive të reja, i gatshëm për të ndarë njohuritë e mia duke shkruar udhëzime dhe analiza në mënyrë që të tjerët të dinë të gjitha karakteristikat që kanë pajisje të ndryshme. E pamundur të imagjinohet se si ishte jeta para Internetit!

 • Rafa Rodriguez Ballesteros

  Gjithmonë i lidhur me pajisje dhe pajisje teknologjike. Testoj, analizoj dhe shkruaj për smartphone-et dhe të gjitha llojet e pajisjeve, aksesorëve dhe pajisjeve teknologjike të momentit. Duke u përpjekur të jesh gjithnjë "i ndezur", të mësosh dhe të mbash krah për krah të gjitha lajmet.

 • Karim Hmeidan

  Unë e dua teknologjinë, jo gjithçka është Apple ... Unë mendoj se gjithnjë e më shumë kompani po zhvillojnë gjëra interesante dhe ne jemi këtu për të provuar lajmet më të fundit teknologjike. Unë përpiqem të marr të gjitha pajisjet që mund të hyjnë në shtëpinë time ...

 • Louis Padilla

  I apasionuar pas teknologjisë, më pëlqen si një fëmijë me vegla. Më pëlqen të krahasoj modele të ndryshme, të zbuloj tipare të reja dhe të njoh modelet e reja që do të vijnë. Veglat mund ta bëjnë jetën tonë shumë më të lehtë, prandaj më pëlqen të ndaj atë që di për to.

Ish-redaktorët

 • Salla Ignatius

  Që nga fillimi i viteve 90, unë kam qenë i apasionuar pas gjithçkaje që lidhet me teknologjinë dhe informatikën. Për këtë arsye, të provosh çdo vegël që sjellin markat e mëdha dhe të vogla, duke e analizuar atë për të marrë maksimumin prej tij, është një nga hobet e mia më të këndshme.

 • Jordi Gimenez

  Unë dua gjithçka që lidhet me teknologjinë dhe të gjitha llojet e pajisjeve. Unë kam qenë duke analizuar të gjitha llojet e pajisjeve elektronike që nga vitet 2000 dhe jam gjithmonë i vetëdijshëm për modelet e reja që do të dalin në treg. Disa madje i marr me vete kur praktikoj pasione të tjera, fotografinë dhe sportet në përgjithësi. Ata nuk do të ishin të njëjtë pa to!

 • Villamandos

  Unë jam një inxhinier i dashuruar me teknologjitë e reja dhe gjithçka që rrethon rrjetin e rrjeteve. Disa nga veglat e mia të preferuara më shoqërojnë çdo ditë, të tilla si smartphone ose tabletë, pajisje që ndihmojnë në përmirësimin e njohurive dhe përvojës sime në veglat.

 • John Louis Groves

  Një profesionist kompjuteri edhe pse një adhurues i botës së teknologjisë në përgjithësi dhe robotikës në veçanti, një pasion që më shtyn të hetoj dhe të hetoj të gjithë rrjetin në kërkim të çdo lloj risie në lidhje me pajisjet, qoftë për studim apo projekt.

 • Ruben gallardo

  Teknologjitë e reja janë pasioni im i vërtetë. Unë vazhdoj të kënaqem si ditën e parë duke folur për çdo vegël që del në treg: karakteristika, hile, ... me pak fjalë, absolutisht gjithçka për çdo vegël elektronike.

 • eder esteban

  Jam shumë i interesuar për teknologjinë, posaçërisht për celularët. Më pëlqen të njoh lajmet në lidhje me veglat dhe t'i provoj për të zbuluar, nëse ato ofrojnë ato që premtojnë ose nëse janë pajisje që nuk janë vërtet interesante për ditë për ditë.

 • Manuel Ramirez

  Gadgetmaniaco, i cili kënaqet me testimin e veglave që mund të përdoren për të shprehur veten në çdo formë arti. Përveç kësaj, më pëlqen të provoj çdo vegël që më del përpara, kështu që kam shumë përvojë me teknologjitë e reja dhe më pëlqen të zgjidh çdo dyshim që mund të lindë gjatë përdorimit dhe trajtimit të tij.

 • Joaquin Garcia

  Shkencëtar kompjuteri i cili gjithmonë gëzon të hetojë vegla të reja që po dalin në treg. Nëse ka një gjë me të cilën dua të kaloj kohën time të lirë, është eksplorimi i plotë i çdo pajisje elektronike që më del përpara.

 • Jose Alfocea

  Unë dua gjithçka që ka të bëjë me teknologjinë dhe pajisjet. Unë gjithmonë dëshiroj të mësoj të gjitha truket që kanë llojet e ndryshme të pajisjeve, kaq të dobishme për kohën e lirë ose punën tonë.

 • Jose Rubio

  Të rinj të apasionuar pas teknologjisë dhe botës motorike. Të njoh vegla në thellësi, të shohësh se si funksionojnë ose si janë përmirësuar është diçka për të cilën jam i apasionuar.

 • Doriann Marquez

  Fanatik i shkencave kompjuterike, i varur nga pajisjet dhe shkruan gjithçka që mund t'ju ndihmojë rreth tyre.

 • Juan Colilla

  Unë jam një djalë që e do teknologjinë. Më pëlqen të mësoj për aq kohë sa është në atë temë, veçanërisht veglat. Çdokush më intereson, por dronët, automatizimi dhe / ose automatizimi në shtëpi dhe inteligjenca artificiale janë dobësia ime.

 • Elvis bucatariu

  Gadgets më kanë magjepsur gjithmonë, por ardhja e telefonave inteligjentë vetëm më ka shumëfishuar interesin për gjithçka që po ndodh në botën teknologjike. Unë sinqerisht besoj se nuk ka pasur vegël më të mirë dhe të dobishme se kaq.

 • Imazhi i mbajtësit të vendndodhjes së Cristina Torres

  I apasionuar në lidhje me internetin dhe teknologjitë e reja, unë gjithmonë kam dashur të provoj të gjitha pajisjet që kanë rënë në duart e mia, duke zbuluar të gjitha përdorimet që ata kishin dhe duke i krahasuar me versionet e tyre të mëparshme për të parë nëse janë përmirësuar vërtet. Më pëlqen të di të gjitha të rejat rreth veglave që marr, njohuri që do të më pëlqen t'i ndaj me ju.