Ekspozitat e fotografisë në Spanjë (Prill)

Ekspozitat janë një nga pikat e forta të frymëzimit që kemi ne që jemi adhurues të fotografisë, kështu që fakti i vizitës së një në muaj të paktën është një nga praktikat që duhet të ndërmerret.

En EngadgetFoto Ata kanë punuar një përmbledhje të gjithçkaje që ka këtë muaj, kështu që kudo që të jetë ju mund të shkoni t'i shihni ato pa ndonjë problem. Pas kërcimit ata janë të gjithë, të porositur dhe me orare të përfshira.

A Coruña

Ruth Matilda Anderson. Një vështrim i dikurshëm

Selia e Fondacionit Caixa Galicia (A Coruña)

Datat: Deri më 4 Prill

Orari: E hënë deri të Premten nga ora 12:00 deri në 14:00 dhe nga 16:00 deri në 21:00. Të shtunave, të dielave dhe pushimeve nga ora 12:00 deri në 21:00.

Më shumë informacion

Barcelona

Amerika Qendrore me një shikim
Restorant MITIC
c / Sant Lluis 9, Barcelona
Hyrja falas
Datat: Deri më 30 Prill
Orari: Gjithë ditën
Më shumë informacion

Konceptet e jetës

Espai Jove La Fontana

C / Gran de Gràcia, 190-192; Barcelona

Hyrja falas

Datat: Nga 12 deri më 19 Prill

Orari: E hënë, e mërkurë dhe e premte nga ora 17:00 pasdite deri në 22:00 pasdite. E martë dhe e enjte nga ora 11:00 deri në 15:00 pasdite dhe nga 17:00 pasdite deri në 22:00 pasdite.

më shumë informacion

Stinët. Havier Hinojosa

Casa América Katalunja

Carrer de Còrsega, 299; Barcelona

Hyrja falas

Datat: Deri më 16 Prill

Orari: E hënë deri të Premten nga ora 10:00 deri në 19:00.

Më shumë informacion

Fëmijëria Fotografitë nga Isabel Muñoz

CaixaForum Barcelona

Av. Marquès de Comillas, 6-8; BARCELONA

Hyrja falas

Datat: Deri më 30 korrik

Orari: E hënë deri të Dielën nga ora 10:00 deri në 20:00 pasdite. Të shtunave nga ora 10:00 deri në 22:00 pasdite.

Më shumë informacion

Bilbao

Schommer. Retrospektivë 1952-2009

Sala BBK, Muzeu i Arteve të Bukura të Bilbao

Çmimi i pranimit të përgjithshëm: 6,00 Euro

Datat: Deri më 16 maj

Orari: E martë deri të Dielën nga ora 10:00 deri në 20:00 pasdite.

Më shumë informacion

Blanes

Llums d'Àfrica nga Gabriel Brau

Portrete të Botës nga Miguel Parreño

Imazhet e Kubës nga Sergio Tello

Shtëpia e Saladrigas

Roig i Raventós, 2 vjeç; Blanes (Girona)

Datat: Deri më 4 Prill <Ora: E Premte nga ora 17:30 pasdite deri në 20:30 pasdite. Të shtunave nga ora 11:30 deri në 13:30 pasdite dhe nga 17:30 pasdite deri në 20:30 pasdite. Të dielave nga ora 11:30 deri në 13:30 pasdite.

Më shumë informacion

L'Hospitalet de Llobregat

Ouka Leele. E pabotuar

Qendra d'Art Tecla Sala de L'Hospitalet

Avinguda de Josep Tarradellas i Joan, 44 vjeç; L'Hospitalet de Llobregat (Barcelona)

Hyrja falas

Datat: Deri më 11 Prill

Orari: E martë deri të Shtunë nga ora 11:00 deri në 14:00 pasdite. dhe nga ora 17:00 deri në 20:00 pasdite. Të dielave dhe festave nga ora 11:00 deri në 14:00 pasdite.

më shumë informacion

Lorka

Shikon Salvador Gomez

Pub Hiroshima

Pasuri industriale Lorca, dalja në autostradën Mesdhetare 584; Lorka (Murcia)

Hyrja falas

Datat: Deri më 30 Prill

Orari: E hënë deri të Dielën nga ora 14:00 deri në 19:00 pasdite.

Më shumë informacion

Madrid

Portrete në klasë. Julian Germain

Salla e ekspozitave komplekse El Águila

Ramírez del Prado, 3 vjeç; Madrid

Hyrja falas

Datat: Deri më 9 maj

Orari: E martë deri të shtunë nga ora 11:00 deri në 14:00 pasdite dhe nga 17:00 pasdite deri në 20:00 pasdite. Të dielave dhe festave nga ora 11:00 deri në 14:00 pasdite.

Më shumë informacion

Dayanita singh

Fondacioni Mapfre, Dhoma AZCA

Av.Gjeneral Perón, 40 vjeç; Madrid

Hyrja falas

Datat: Deri më 2 maj

Orari: E hënë nga 14:00 pasdite deri në 21:00 pasdite. E martë deri të shtunë nga ora 10:00 deri në 21:00. Të dielave dhe festave nga ora 12:00 deri në 20:00.

Më shumë informacion

FotoPress'09
Caixaforum
Paseo del Prado, 36 vjeç; Madrid
Hyrja falas
Datat: Deri më 22 gusht
Orari: E hënë deri të Dielën nga ora 10:00 deri në 20:00 pasdite.
Më shumë informacion

E pakëndshme

Galeria Zero

Fuenterrabía, 13 vjeç; Madrid

Hyrja falas

Datat: Deri më 11 Prill

Orari: Nga ora 9:00 deri në 14:00 pasdite. dhe nga ora 16:30 deri në 20:30 pasdite.

më shumë informacion

Los Angeles nga Julius Shulman

Salla e Ekspozitave Canal de Isabel II

Santa Engracia, 125 vjeç; Madrid

Hyrja falas

Datat: Deri më 2 maj

Orari: E martë deri të shtunë nga ora 11:00 deri në 14:00 pasdite dhe nga 17:00 pasdite deri në 20:30 pasdite. Të dielave dhe festave nga ora 11:00 deri në 14:00 pasdite.

më shumë informacion

Ragel. Fotografi reporter

Muzeu i Qytetit

Princi i Vergara, 140; Madrid

Hyrja falas

Datat: Deri më 30 maj

Orari: E martë deri të Premte nga ora 9:30 deri në 20:00 pasdite. Të Shtunën dhe të Dielën nga ora 10:00 deri në 14:00 pasdite.

Më shumë informacion

Sevilla

70. Fotografi dhe jeta e përditshme

Qendra Andaluziane e Artit Bashkëkohor, Manastiri i Cartuja de Santa María de Las Cuevas

Avda. Américo Vespucio, 2 | Rruga e Zbulimeve, s / n; Sevilje

Hyrja falas

Datat: Deri më 25 Prill

Orari: E martë deri të Premte nga ora 10:00 deri në 20:00 pasdite. Të shtunave nga ora 11:00 deri në 20:00 pasdite. Të dielave nga ora 10:00 deri në 15:00 pasdite.

Më shumë informacion

Koleksioni i Fotografisë Bashkëkohore Telefónica

Fondacioni Valentin de Madariaga (ish Pavioni i Shteteve të Bashkuara)

Av. María Luisa; Sevilje

Hyrja falas

Datat: Deri më 25 Prill

Orari: E Premte nga ora 11:00 deri në 14:00 pasdite dhe nga 17:00 pasdite deri në 20:00 pasdite. Të shtunave dhe të dielave nga ora 10:30 e mëngjesit deri në orën 14:30 pasdite.

Më shumë informacion

Mazdi Uji në Malavi
Shtëpia e provincës
Plaza del Triunfo, 1; Sevilje
Hyrja falas
Datat: Deri më 24 Prill
Orari: E martë deri të Dielën nga ora 10:00 deri në 14:00 pasdite dhe nga 18:00 pasdite deri në 21:00 pasdite.
Më shumë informacion

Valencia

Projekti Polar

Oceanogràfic, kulla e Antarktikut

Valencia

Çmimi: tarifa e hyrjes në Oceanogràfic

Datat: Deri më 30 qershor

Orari: E diela deri të premten nga ora 10:00 deri në ora 18:00. Të shtunave nga ora 10:00 deri në 20:00 pasdite.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.