Super Mario Run do të kërkojë një lidhje të përhershme dhe të vazhdueshme në internet

Kana e parë me ujë të ftohtë nga Nintendo për përdoruesit e Super Mario Run në iOS (dhe më vonë në Android), dhe loja do të kërkojë një lidhje të përhershme nëse duam ta shijojmë lojën. Diçka që zakonisht është e zakonshme në lojërat e konsideruara si "freemium", por nuk është rasti i Super Mario Run, i cili do të kërkojë një pagesë totale prej 10 € nëse ajo që duam është të zhbllokojmë lojën e plotë. Një masë që nuk mund ta kuptojmë nëse loja gjoja nuk do të ketë sisteme reklamimi ose gjurmimi të përdoruesve Çfarë synon Nintendo të na mbajë të lidhur ndërsa luajmë Super Mario Run?

Epo, që do të doja ta dija, megjithatë, gjithçka tregon se dyshimet e mia do të qëndrojnë atje për një kohë të gjatë, ajo që është e qartë është se ne nuk do të jemi në gjendje të shohim lojën e hidraulikut me të njëjtët sy si më parë. Kjo lidhje e përhershme nuk duket shumë e dobishme. Ne do të kuptonim se në rastin e Android është kryer për të shmangur piraterinë e aplikacionit dhe humbjen e parave si pasojëSidoqoftë, në tregun iOS, aplikacionet pirate janë të mbetura dhe të rralla, kështu që duket një masë e tepruar për të cilën ata do të paguajnë vetëm për mëkatarët.

Ne nuk e dimë në çfarë mase do të konsumojë të dhëna këto aplikacione, ajo që është e qartë është se unë nuk do të hedh në erë normën e të dhënave duke luajtur një lojë që kërkon një pagesë totale prej 10 €. OSENjë masë e Nintendo që po kritikohet ashpër në rrjete, dhe me të drejtë nga këndvështrimi im modest. Ndërkohë, për ata që duan të "heqin rrobat e tyre", ata mund të shkojnë në Apple Store në detyrë dhe të provojnë Super Mario Run në ndonjë nga pajisjet iOS që kanë të instaluar aplikacionin. Sidoqoftë, data e fundit e lëshimit është afër tani.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)