Elite 3, opsioni më i lirë i Jabra, ruan cilësinë [Rishikim]

Dorë për dore me lançimin e Jabra Elite 7 Pro  që analizuam këtu në Actualidad Gadget së fundmi, mbërriti alternativa më e lirë në katalogun Jabra deri më sot, folëm se si nuk mund të ishte ndryshe për Elite 3, versioni i tij më "i përmbajtur" që është ende një produkt Jabra me të gjitha ato të ligji.

Ne ju sjellim një analizë të thelluar të Jabra Elite 3, një model që ka autonomi të madhe dhe rezistencë ndaj ujit me zërin më të mirë. Shikoni ato me ne për të zbuluar se çfarë kanë për të ofruar kufjet më të përballueshme të Jabra deri më sot.

Materialet dhe dizajni

Për sa i përket pamjes, si me shumicën dërrmuese të kufjeve Jabra, linja e projektimit të firmës është ruajtur, produkte në të cilat komoditeti dhe zëri mbizotërojnë qartë mbi gjithçka tjetër. Në këtë mënyrë, Jabra vazhdon të ruajë format e veta të veçanta që edhe pse mund të mos duken më të bukurat në treg, kanë një arsye për të qenë, e cila tashmë është shumë më tepër se çfarë mund të thonë shumica e prodhuesve.

 • Matjet e kufjeve: 20,1 × 27,2 × 20,8 mm
 • Përmasat e kasës: 64,15 × 28,47 × 34,6 mm

Kutia, nga ana e saj, ruan dizajnin dhe dimensionet e markës, një stil "pillbox" mjaft i zakonshëm në Jabra dhe i cili, ashtu si me kufjet, fokusohet vetëm në prakticitetin dhe qëndrueshmërinë. Me këtë rast, ku kanë dashur të “novojnë” këto Jabra janë pikërisht në gamën e ngjyrave, ku përveç ngjyrës klasike të zezë dhe floririt të çelur, do të kemi mundësi të aksesojmë një version në ngjyrë blu deti dhe një tjetër në ngjyrë vjollce mjaft të çelur. bie në sy. DHEModeli i analizuar në rastin tonë është i zi, i cili përfshin në paketë: Gjashtë jastëkë veshësh prej silikoni (duke llogaritur ato të lidhura tashmë me kufjet), kutinë e karikimit, kabllon USB-C dhe kufjet.

Karakteristikat teknike

Ne kemi kufje që kanë me drejtues (altoparlantë) 6 milimetra, kjo u siguron atyre bazuar në detajet teknike, gjerësia e brezit 20 Hz deri në 20 kHz për riprodhimin e muzikës dhe nga 100 Hz në 8 kHz kur flasim për biseda telefonike. Në përputhje me sa më sipër, ai ka katër mikrofona MEMS që na ndihmojnë të mbajmë biseda të qarta, diçka e zakonshme edhe në Jabra. Gjerësia e brezit të mikrofonëve është midis 100 Hz dhe 8 kHz, siç e kemi parë në detaje në lidhje me gjerësinë e brezit të thirrjeve telefonike.

 • Pesha e kutisë së karikimit: 33,4 gram
 • Pesha e kufjeve: 4,6 gram
 • Qualcomm aptX për audio HD
 • Ku mund ta blej Jabra Elite 3 me çmimin më të mirë? Në KJO LIDHJE.

Në nivelin e lidhjes, këto kufje kanë Bluetooth 5.2 për të cilat aplikohen profilet më klasike A2DP v1.3, AVRCP v1.6, HFP v1.7, HSP v1.2, me një gamë të përdorimit të zakonshëm prej 10 metrash dhe mundësi. të memorizimit deri në gjashtë pajisje. Natyrisht, si rezultat i përdorimit të Bluetooth 5.2, ato kanë një sistem ndezjeje automatike kur i nxjerrim nga kutia. dhe një mbyllje automatike edhe kur janë 15 minuta pa lidhje ose 30 minuta pa aktivitet.

Jabra Sound + që duhet të ketë

Aplikacioni Jabra është një shtesë softuerike që do të na lejojë të kryejmë rregullimet e nevojshme, përtej butonave mekanikë që gjenden në kufjet e përmendura dhe që mund t'i personalizojmë sipas dëshirës në aplikacionin në fjalë, ne kemi aftësi barazimi, si dhe përditësime të softuerit që e bëjnë softuerin tuaj një vlerë të përshtatshme dhe të aftë për të vendosur për t'i blerë ato. Ky aplikacion, i cili është i pajtueshëm me pajisjet Android dhe iOS, ju lejon të kryeni një numër të mirë konfigurimesh që ia vlen t'i provoni për shumë arsye.

Në këtë mënyrë, ju rekomandojmë që të kaloni nëpër ndonjë nga videot në të cilat kemi analizuar pajisjet Jabra në raste të tjera, në mënyrë që të vëzhgoni performancën e Sound +, këtij aplikacioni Jabra që shkarkohet plotësisht falas.

Rezistencë dhe rehati

Në këtë rast kemi një rezistencë ndaj ujit dhe spërkatjeve me certifikatë IP55, kjo na garanton të paktën që do të mund t'i përdorim në shi si dhe kur jemi duke bërë stërvitje. Në këtë drejtim, Jabra ruan një standard cilësie pavarësisht nëse, siç kemi thënë, Jemi përballë produktit më të lirë deri më sot në katalogun e kompanisë.

Në të njëjtën mënyrë, në nivelin e përmirësimit të cilësisë së lidhjes dhe komoditetit të përdorimit, këto Jabra Elite 3 kanë tre kombinime të softuerit interesant të palëve të treta që mund ta bëjnë jetën tonë më të lehtë:

 • Google Fast Pair, për çiftimin dhe funksionimin plotësisht të integruar në pajisjet e pajtueshme Android dhe Chromebook.
 • Prekni Spotify, për të përmirësuar dhe personalizuar konfigurimin e butonave kur përdorim platformën e luajtjes Spotify.
 • Integruar Alexa për të bashkëvepruar gjithashtu me asistentin virtual të Amazon.

Autonomia dhe opinioni pas përdorimit

Jabra na ka dhënë të dhëna të besueshme në lidhje me mAh të baterisë, diçka e zakonshme në markë, megjithatë Ata parashikojnë 7 orë autonomi me tarifë dhe deri në 28 orë nëse përfshijmë akuzat e bëra me rastin. Firma gjithashtu na premton se me vetëm dhjetë minuta karikim do të kemi afërsisht një orë përdorim. Këto të dhëna riprodhohen pothuajse tërësisht në testet tona, veçanërisht duke pasur parasysh se atyre u mungon anulimi aktiv i zhurmës (ANC) dhe për sa kohë që ne nuk përdorim modalitetin HearThrough tashmë i disponueshëm në pothuajse të gjitha pajisjet Jabra të diapazoneve të ndryshme.

 

Cilësia e zërit është mjaft e mirë kur merret parasysh çmimi, një standard cilësor që ruhet në Jabra me kalimin e kohës, dhe kjo është Këto Elite 3 mund t'i merrni për më pak se 80 euro në pikat e zakonshme të shitjes, duke i bërë ato një zgjedhje të mirë për ata që kërkojnë të blejnë një produkt Jabra për herë të parë ose të kenë një zëvendësim për raste "të veçanta". Pa dyshim, si pothuajse gjithmonë, Jabra ka arritur të bëjë një produkt jo modest që ofron pikërisht atë që ofron.

3 Elite
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
79,99
 • 80%

 • 3 Elite
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 11 dhjetor 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 60%
 • cilësi
  Redaktori: 90%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • autonomi
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%

Pro dhe kundra

rekuizitë

 • Cilësi dhe fuqi shumë e mirë e zërit
 • Qartësia në thirrjet telefonike
 • Çmimi i moderuar në Jabra

Contras

 • Dizajni mund të jetë vendimtar
 • Nuk ka jastëkë të rehatshëm
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.