Clam Elite, një alternativë me mirësjelljen e ANC-së nga Fresh'n Rebel

Anulimi aktiv i zhurmës, i njohur më mirë si ANC për akronimin e saj në anglisht, është bërë një pretendim për prodhuesit e produkteve audio që është gjithnjë e më shumë rendi i ditës, që ka ndodhur me publikimet e reja të Fresh'n Rebel, një firmë që nga këtu e kemi ndjekur vazhdimisht, kështu që ne nuk mund të mungonte në takimin.

Ne ju tregojmë Clam Elite të ri nga Fresh´n Rebel, një kufje me ANC dhe shumë surpriza të tjera teknike. Qëndroni me ne dhe zbuloni gjithçka që duhet të dini në lidhje me kufjet e reja mbi-veshë Fresh'n Rebel.

Materialet dhe dizajni

Fresh´n Rebel mbetet besnik në thelbin e saj, si për nga ngjyra dhe materialet. Këto Clam Elite ndjekin harmoninë e ngjyrave, duke ofruar në tone të zeza, të bardha dhe blu. Në të njëjtën mënyrë, ajo ka një seri plastike dhe zbukurimesh që simulojnë metalin. Sidoqoftë, kjo nuk duket se dëmton ndërtimin e përgjithshëm, i cili ndihet i fortë dhe cilësor. Përkundër kësaj, falë plastikës është përmirësuar për sa i përket lehtësisë. Këto Clam Elite nuk janë të rënda me përdorimin e vazhdueshëm në përvojën tonë.

 • Përfshin kabllon USB-C të thurur me najloni
 • Përfshin portën Jack 3,5 mm dhe kabllon AUX të thurur me najloni
 • Përfshin çantën e bartjes

Shiriti i kokës është bërë prej tekstili dhe ka një shtresë shkumë kujtese brenda për ta bërë më të lehtë për tu vendosur. Padyshim që ne kemi një sistem të përbashkët teleskopik në këtë lloj kufjesh për të akomoduar kokën tonë. Nga ana e saj, kufjet që mbulojnë plotësisht veshin kanë një mbulesë lëkure të imituar, rrotullohen me lirinë e lëvizjes dhe janë gjithashtu të palosshme.

Në këtë seksion gjetëm panelin prekës në aparatin e dëgjimit, si dhe një buton aktivizimi / çaktivizimi ANC, butoni ON / OFF dhe porta USB-C përmes së cilës do të karikojmë pajisjen. Pesha totale është vetëm 260 gram.

Karakteristikat teknike dhe autonomia

Natyrisht, si kufje pa tel që janë, ne kemi Bluetooth për lidhjen me pajisjen, megjithëse mund të përfitojmë nga karakteristikat e aplikacionit të tij të personalizuar të tingullit për të cilat do të flasim më vonë. Në këtë seksion ka Clam Elite of Fresh´n Rebel Anulimi i Zhurmës Aktive Dixhitale, duke ofruar një përvojë superiore teorike. Kjo plotësohet nga një seri mënyrash për të cilat do të flasim gjithashtu më vonë.

Ne kemi një port USB-C përmes të cilit mund të karikojmë kufjet dhe kjo Ata kanë 40 orë autonomi në riprodhimin e muzikës, e cila do të ulet në 30 orë kur aktivizojmë anulimin e zhurmës. Ngarkimi i plotë i këtyre Clam Elite nga Fresh'n rebelde do të na marrë afërsisht katër orë, kështu që ne mund të përcaktojmë se nuk kemi asnjë lloj ngarkese të shpejtë. Pavarësisht kësaj, autonomia është aq e përhapur sa vështirë se shohim një situatë në të cilën mund ta kërkojmë atë. Megjithatë, Ndërsa kemi një port Jack 3,5 mm, ne mund t'i përdorim ato në një mënyrë tradicionale në rast se na ka mbaruar autonomia.

Anulimi i zhurmës dhe mënyrat

Në këtë rast Rebel i freskët ka vendosur të përmirësojë versionin e gamës Clam me këtë model "Elite" dhe për këtë na ka ofruar një anulim dixhital të zhurmës që premton të arrijë deri në 36 dBi. Në testet tona ajo ka treguar se është e mjaftueshme, të paktën në mënyrën e anulimit të plotë të zhurmës. Gjërat ndryshojnë kur kalojmë në një mënyrë tjetër.

 • Anulimi standard i zhurmës: Do të anulojë të gjithë zhurmën me kapacitetin maksimal të ofruar nga Clam Elite deri në 36 dbi
 • Modaliteti i ambientit: Kjo mënyrë do të anulojë zhurmën më të bezdisshme dhe të përsëritur, por do të na lejojë të kapim biseda ose sinjalizime nga jashtë.

Në rastin e Modalitetit të Ambientit ne shohim se si mund të ndikojë ndjeshëm në tonet e muzikës që po dëgjojmë. Megjithëse qëndron mirë, nuk më pëlqen shumë mënyra të tilla 'transparente', anulimi aktiv i zhurmës funksionon mirë dhe rekomandoj ta përdorni në një mjedis të sigurt. Sidoqoftë, Duke marrë parasysh sesa të spikatur janë veshët e veshit, ne madje kemi një shkallë të mirë izolimi kur nuk e aktivizojmë këtë veçori të softuerit.

Aplikacioni Personal Sound dhe cilësia e zërit

Këto Clam Elite shoqërohen nga një funksionalitet i jashtëzakonshëm që është konfigurimi i llojit të tingullit përmes një aplikacioni që është i disponueshëm falas si për iOS ashtu edhe për Android. Sapo të sinkronizojmë Clam Elite, diçka mjaft e thjeshtë duke mbajtur shtypur butonin ON / OFF, do të hapet një sistem kalibrimi që do të zgjasë afërsisht tre minuta dhe që është mjaft intuitiv. Sapo të përfundojë pyetësori, Clam Elite tonë do t'i caktohet një profil që nuk do të ruhet në telefon, por në kufje vetë, që ne mund të identifikojmë dhe modifikojmë kur të duam pa e humbur atë cilësim ndërsa i përdorim.

 • Prek sistemin e panelit për të menaxhuar përmbajtjen dhe volumin multimedial
 • Zbulimi i vendosjes për të ndaluar muzikën automatikisht

Nga ana e saj, cilësia e zërit ndryshon shumë nëse i kemi kalibruar dhe nëse jo. Në rastin tim, kam vërejtur prani të tepruar të basit pas kalibrimit, kështu që preferova mënyrën standarde, le të themi që ato arrijnë të kalibruar relativisht mirë si standarde. Ne nuk jemi të vetëdijshëm se ata kanë një kodek aptX. Ata na ofrojnë një performancë të mirë në bas dhe mes, padyshim që ata vuajnë me ngritje, veçanërisht nëse largohemi nga muzika komerciale, siç është rasti me shumicën e kufjeve të këtij lloji. Besnikëria e zërit dëmtohet pak kur aktivizojmë mënyrat aktive të anulimit, diçka që është gjithashtu brenda parametrave normalë.

Mendimi i redaktorit

Ne i takojmë këta Fresh'n Rebel një produkt mjaft i rrumbullakët, pikat e tij të forta dallohen nga ato të dobëtat, veçanërisht sepse përvoja e lidhjes, akordimit dhe komoditetit janë në përputhje me cilësinë e audios, e cila megjithëse nuk jemi në një gamë premium, ofron një standard mjaft të lartë për përdoruesit i kënaqur Çmimi i nisjes është 199,99 euro në pikat e zakonshme të shitjes si Amazon, El Corte Inglés dhe Fnac. 

Elita e molusqeve
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4.5 yje
199,99
 • 80%

 • Elita e molusqeve
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 9 qershor 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 90%
 • Cilësi audio
  Redaktori: 80%
 • Conectividad
  Redaktori: 90%
 • ANC
  Redaktori: 85%
 • autonomi
  Redaktori: 90%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 90%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

Pro dhe kundër

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni i menduar mirë
 • Mundësia e rregullimit të audios me aplikacionin
 • Përvojë e mirë e lidhjes dhe funksionimit

Contras

 • Modaliteti i ambientit mund të përmirësohet
 • Ata mund të japin një ndjenjë të ngurtësisë së vogël për shkak të lehtësisë

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.