Analiza e altoparlantit Urban Box 7 nga Energy Sistem

kutia urbane 7 kopertina

Ne vazhdojmë këto ditë testimin lajmet më të spikatur nga firma Energy Sistem. Edhe një herë kemi mundur të testojmë një pajisje në lidhje me muzikë, një altoparlant Bluetooth. Në këtë rast është Kutia Urbane 7, një altoparlant me linja shumë origjinale që e dallojnë atë.

Duke parë qartë të destinuara për një audiencë të re, dhe një madhësi kompakte që e bëjnë atë shumë të lëvizshëm, Urban Box 7 është ideal për të shkuar me muzikën tuaj kudo. Mirë fuqinë, lidhjes me disa opsione dhe një çmim interesant e bëjnë atë një mundësi për t'u marrë parasysh.

Urban Box 7 XNUMX fuqia »për të shkuar»

Ne kemi parë pajisje shumë të ndryshme të zërit të tipit të altoparlantit. Ne mund të bëjmë dallime në bazë të madhësisë, fuqisë, apo edhe modelit. Ne gjithashtu shohim se si ka folës të caktuar të dizajnuar për të shijuar muzikë në shtëpi, për shkak të peshës, materialeve të ndërtimit ose formave të tyre.

Urban Box 7 është më shumë të dizajnuara në mënyrë që të mund të shijojmë muzikën tonë të preferuar kudo. e tij madhësia kompakte e bëjnë atë një pajisje shumë të lehtë për tu transportuar. Për këtë, Energy Sistem madje përfshin një çantë bartëse, një detaj shumë i vlerësuar. Një folës që tani mund të blini në Amazon me 21% zbritje

Na pëlqen të shohim se ka një altoparlant Bluetooth "për të shkuar" një fuqi as më shumë e as më pak se 30 Watts. Fuqi shumë e denjë nëse e krahasojmë atë me numrin e madh të altoparlantëve kompaktë të dizajnuar për t’u transportuar. Rendrrat me Fuqia për të kursyer dhe për të vendosur cilësinë e markës që e bëjnë atë një vegël të spikatur.

Përmbajtja e kutisë

kuti urbane 7 përmbajtje kutie

Duke bërë një zhbllokim të shpejtë, ne gjejmë atë që Energy Box përfshin brenda Urban Box 7. Përveç altoparlantit, ne gjejmë një kuti të vogël që përmban dy kabllo. A kabllo jack të futet në mënyrë që ta lidhim pajisjen që duam me portën e hyrjes. Dhe të tjera Kabllo mikro USB e cila do të shërbejë për të ngarkuar baterinë.

Por gjetëm diçka që e donim. Energy Sistem përfshin me këtë altoparlant një çantë bartëse që e kemi dashur. Bërë nga një pëlhurë e butë dhe e butë e cila do të mbrojë pajisjen nga gunga ose gërvishtjet. Dhe kjo gjithashtu tregon një pamje shumë të ngjashme me atë të skarës së altoparlantëve vetë. Një shtesë që duhet të jetë një "domosdoshmëri" për të gjithë prodhuesit kur bëhet fjalë për një altoparlant portabël.

Bleni tani Energy Sistem Urban Box 7 me zbritje në Amazon

E gjithanshme dhe e pajtueshme

Urban Box 7, ashtu si me disa pajisje të prodhuara nga Energy Sistem, shquhet për vetveten aftësia për të luajtur muzikë në mënyra të ndryshme. Përveç lidhjes logjike Bluetooth, në këtë rast Bluetooth 4.2 me lart Diapazoni 10 metra. Ky folës i vogël gjithashtu përmban Vendi i kartës mikro SD. Diçka që e bën atë të pavarur nga çdo pajisje tjetër.

kutia urbane 7 anësore

Po ashtu ka Hyrje ndihmëse me fole 3.5 mm. Ne mund të lidhim përmes kabllit, i cili është i përfshirë në kuti, çdo pajisje audio për të luajtur gjithçka që duam prej saj. Ndërsa shohim disa mundësi në mënyrë që të shijosh Urban Box 7 është e lehtë në cilindo nga mënyrat e mundshme.

Por nëse 30 Watts bie shpejt, Urban Box 7 shumëfishohet. Falë Teknologji e vërtetë Wireless Stereo me të cilën llogaritet mund ta lidhim me një folës tjetër si ai dhe se ato tingëllojnë në stereo. Një cilësi që e bën atë të fitojë pikë ndaj rivalëve të tij. Ato gjithashtu mund të lidhen me folës të tjerë të firmës.

Pamje e re dhe e guximshme

kutia urbane 7

Siç kemi diskutuar tashmë, Urban Box 7 duket qartë e destinuar për një audiencë të re. Dhe kjo është kështu sepse forma e saj dhe ngjyra e kobaltit janë një deklaratë e qëllimit. Me një cilindrike që mund të na kujtojë një shishe dhe materiale plastike me rezistencë të lartë, ky altoparlant është i gatshëm të na bëjë të shijojmë muzikën kudo që e marrim.

Njësia që kemi marrë ka një ngjyra blu kobalt Vërtetë e bukur. Dhe hijet e saj tërheqin vëmendjen nga rrezet e diellit. Forma e tij do të thotë që ne nuk mund ta përshkruajmë anash siç bëjmë zakonisht. Edhe kështu, në bazën e tij ajo ka një sipërfaqe të sheshtë, kështu që nuk rrotullohet. Dhe ne gjithashtu kemi mundësi për të qëndruar në këmbë. Në këtë mënyrë, në sajë të konturit të tij rrethor që kemi Tingull 360º e pabesueshme

Ky është Urban Box 7

Nëse e vendosim në një pozicion horizontal, në pjesën që është lart gjejmë butonat fizikë. Disa kontrolle themelore dhe të thjeshta që përbëhen nga 4 butona unike të kontrollit. Ne kemi butonin ndezje, të cilin duhet ta lëmë të shtypur për ta lidhur me smartphone-in. Një buton luaj / ndalo, dhe dy butona të tjerë për kontrolli i vëllimit. E thjeshtë por e mjaftueshme.

kutia urbane 7 butona

Në anët gjejmë një nga shtesat që e bëjnë Urban Box 7 të tingëllojë aq mirë. Me një «Tub bazë» mënyra se si tingëllon basi nuk krahasohet me asnjë altoparlant tjetër në intervalin e tij të çmimeve. Ata ofrojnë një thellësia dhe cilësia e zërit e denjë për pajisje shumë më të mëdha në madhësi dhe më të shtrenjtë. Mund të jetë e juaja duke klikuar këtu me 21% zbritje.

fund gjetëm një mbulesë që do të duhet të heqim për të hyrë në portet e lidhjes. Për të karikuar baterinë tuaj ne gjejmë një Hyrja mikro USB. Dhe pranë saj kemi Vendi i kartës mikro SD dhe Hyrje ndihmëse me fole 3.5 mm. Ne gjithashtu gjejmë një të çarë në njërën nga anët e saj në të cilën mund të fusim një litar ose grep për të mbajtur altoparlantin të varur në një çantë shpine.

kutia urbane 7 e pasme

Autonomia për një kohë

Kur flasim për një altoparlant portabël, çështja e daulleve ndonjëherë krijon një dilemë. Një pajisje me një bateri shumë të madhe do të ishte shumë e madhe dhe për këtë arsye e pakëndshme për tu transportuar. Por me një bateri të vogël, edhe nëse fiton transportueshmëri, ajo rrezikon shumë autonominë dhe ky është gjithashtu një problem. Prandaj ekuilibri midis peshës së ulët dhe autonomisë së mirë është i vështirë për tu gjetur.

Energy Sistem Urban Box ka një Bateri 2.000 mAh. Një karikim i baterisë që, megjithëse apriori mund të duket i ulët, zgjat kohëzgjatjen e tij deri në 6 orë. Në pajisjet elektronike, jeta e baterisë ka shumë nuanca. Aq më tepër në një altoparlant që ka nivele të ndryshme fuqie dhe lloje të ndryshme të riprodhimit.

Ne duhet të dimë se çfarë do të na duhet tre orë për të arritur nivelin maksimal të ngarkimit të baterisë. Edhe pse folësi gjithashtu do të funksionojë në mënyrë perfekte të lidhur me rrjetin elektrik. Mbështet në deri në 6 orë rishikim në një altoparlant që peshon pak më shumë se një kile është vërtet mirë.

Fleta e të dhënave teknike Energy Sistem Urban Box 7

Markë Sistemi i energjisë
Model Kutia Urbane 7
Ngjyra Blu blu kobalt
Teknologjia TWS SI
Sistemi i zërit 2.0
folësit 2 me rreze të plotë 48 mm
Lidhshmëria Bluetooth 4.2
Lidhje shtesë USB - fole mikro SD - fole ndihmëse 3.5
bateri 2.000 mAh
autonomi deri në orët 6
Masat 185 x 70 x 70 mm
peshë 620 g
çmim 62.91 €
Lidhja e blerjes Kutia Urbane e Energjisë 7

Mendimi i redaktorit

rekuizitë

 • Dizajni dhe ngjyra
 • Lidhja TWS
 • Tub basi
 • Autonomia 6 orë

Contras

 • 3 orë për të karikuar baterinë
 • Kontrolli shumë themelor i butonit
Kutia Urbane e Energjisë 7
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
62,91
 • 80%

 • Dizajn
  Redaktori: 80%
 • performanca
  Redaktori: 70%
 • autonomi
  Redaktori: 70%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 80%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 80%


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.