Energy Sistem lançon tre altoparlantë me asistentin e integruar Alexa

Që nga fundi i muajit të kaluar, kompania e Jeff Bezos, Amazon, e ka bërë praktikisht të disponueshme për të gjithë Spanjollët të gjithë gamën e altoparlantëve Echo aktualisht në treg, përveç Amazon Echo Show, altoparlanti inteligjent me ekran të integruar, një pajisje që për momentin nuk duket se do të vijë në Gadishullin Iberik së shpejti.

Duke përfituar nga fakti që tani Alexa, ndihmësi i Amazon, flet spanjisht, kompania spanjolle Energy Sistem sapo prezantoi tre altoparlantë të rinj inteligjentë, të gjitha menaxhohen nga Alexa, me të cilën ne do të jemi në gjendje të nxjerrim më shumë prej saj dhe të cilat janë gjithashtu të dizajnuara për t'u përshtatur praktikisht në çdo dhomë në shtëpinë tonë.

Enery Sistem kështu bëhet kompania e parë spanjolle që integroi asistentin Alexa në produktet e saj Dhe rastësisht, një alternativë e qartë si për Google Home ashtu edhe për Amazon Echo. Tre modelet që kompania ka prezantuar janë: Energy Smart Speaker 7 Tower, Energy Smart Speaker 5 Home dhe Energy Smart Talk Talk.

Altoparlant Smart Smart 7 Kulla

Siç mund ta nxjerrim mirë emrin e kësaj pajisje, Energy Smart Speaker 7 Tower është një kulla e zërit me të cilën ne mund të bashkëveprojmë përmes komandave zanore, për të menaxhuar Fire Stick, për të luajtur muzikë nga Spotify ose Amazon Prime Music ... përmes telekomandës që integron.

Kjo kullë e tingullit na ofron një Fuqi 40w me një dizajn tërheqës që përshtatet dhe duket mirë në çdo cep të shtëpisë. Përveç kësaj, falë funksionit Multiroom, ne mund të lidhim pajisje të ndryshme përmes lidhjes Wifi për të luajtur të njëjtën përmbajtje në të gjithë altoparlantët.

Energy Smart Speaker 7 Tower tani mund të rezervohet përmes Faqja zyrtare e Energjisë Sistem për 129 euro. Në dispozicion nga 15 dhjetori.

Altoparlant Smart Smart 5 Shtëpi

Ky model na ofron të njëjtat karakteristika si kulla, por pa kontroll dhe me a Fuqi 16w. Ky model, i cili na ofron të njëjtat funksione si kulla, është në dispozicion për 99,90 euro. Në dispozicion nga 13 dhjetori.

Altoparlant i zgjuar i energjisë 3 Biseda

Talk Smart Energy 3 Talk na ofron gjithashtu të njëjtat karakteristika si dy modelet e mëparshme, por me një madhësi më të vogël që përshtatet në çdo cep të kuzhinës dhe një fuqi prej 5w. Është në dispozicion për 69,90 euro përmes faqes në internet të prodhuesit. Në dispozicion nga 19 nëntor.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.