Energy Sistem lançon një linjë të re të produkteve të lojrave audio

Lojërat audio të Sistemit Energy Sistem

Energy Sistem është një nga markat e shumta të pranishme në IFA 2019. Në këtë ngjarje ata na lënë me një mori risish, siç kanë bërë markat e tjera. Kompania gjithashtu paraqet një linjë të re produktesh, që synojnë audio lojërash. Në këtë mënyrë ata hyjnë në këtë segment të tregut me kufje dhe altoparlantë të rinj të krijuar posaçërisht për të.

Ato nuk janë risitë e vetme të markës, por para së gjithash ne përqendrohemi në këtë gamë të re të produkteve të lojrave audio që na kanë lënë në stendën e tyre në IFA 2019 në kryeqytetin gjerman. Disa produkte që tregojnë përparimin e Energy Sistem në treg.

Kufje për lojëra Energy Sistem ESG 5 Shock and Gaming ESG 2 Laser

ES5

Kufjet kumar Kufje ESG 5 Shock dhe ESG 2 Laser, janë dy modele të reja Energy Sistem të dizajnuara për përdorim në seancat e gjata të lojrave. Ata kanë zgjedhur një model rrethues me dy lloje të ndryshme të jastëkave. ESG 5 Shock përdor jastekë që mund të marrin frymë dhe ESG 2 Laser përfshin jastekë veshi me një fund lëkure.

Drejtuesit që përdorin këto kufje të reja kanë një diametër prej 50 (ESG 5 Shock) dhe 40 mm (ESG 2 Laser). Përveç integrimit të funksioneve të dridhjeve dhe dritës, ato kanë një përgjigje të shkëlqyeshme të frekuencës dhe një kurbë të përshtatur të zërit që siguron forcë të madhe dhe qartësia si në dialog, ashtu edhe në efekte dhe kolona zanore. Përveç kësaj, të dy gjithashtu integrojnë një Boom Mic, një mikrofon që lejon përshtatjen në pozicione të ndryshme. Ky mikrofon është zhvilluar në mënyrë që zëri i përdoruesit të kapet lehtësisht, të arrijë pa zhurmë ambienti dhe me qartësi absolute në veshët e shokëve tuaj të skuadrës.

Siç ka konfirmuar Energy Sistem në prezantim, të dy modelet janë në përputhje me to PC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One dhe smartphone.

Kufje lojrash ESG1, shoqëroni lojërat tuaja video kudo

ESG1

Kufje lojrash ESG1 janë kufje në vesh të destinuara për lojtarë që shikoni për një model të lëvizshëm dhe të lehtë por me tingull cilesor. Ato janë dizenjuar duke përdorur teknologjinë Dual Driver, e cila përfshin katër drejtues, dy në secilin kanal audio, për të siguruar cilësinë më të mirë të zërit dhe një gamë më të gjerë frekuencash. Për më tepër, ata kanë dy mikrofonë: një i integruar dhe një tjetër Boom Mic i pozicionuar. Ato janë në përputhje me PC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One dhe smartphone.

kumar Altoparlanti ESG 5 Thunder dhe Altoparlanti i Lojërave ESG 3 Immersive, për një përvojë të plotë të lojrave

Altoparlanti i lojrave ESG 5 Thunder është një sistem zanor 2.1 që përmban dy satelitë të fuqishëm stereo dhe një nën-vufer të integruar që japin fuqi maksimale 100 W (50 W RMS). Kryetari i lojrave ESG 3 Immersive është një sistem tingulli 2.0 që ofron një fuqi kulmore prej 60 W (30 W RMS). Të dy modelet janë në përputhje me PC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One dhe smartphone.

Altoparlanti përfshin një hyrje dixhitale optike, kështu që ka pajtueshmëri të plotë me çdo tastierë loje ose pajisje me këtë veçori, të tilla si PC, PS4, Nintendo Switch, Xbox One dhe smartphone. Të dy pajisjet kanë një dritë para dhe një dritë të pasme të fuqishme që projektohet drejtpërdrejt në mur. Modalitetet e saj të ndriçimit LED RGB janë një tjetër avantazh i madh, pasi ato përfitojnë nga ngjyrat e ndryshme për të përmirësuar atmosferën dhe zhytjen në secilën lojë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.