Facebook ka në plan të lëshojë kriptovalutën e vet

Folës të mençur të Facebook korrik 2018

Nxitimi i kriptovalutave nuk ka mbaruar ende. 2018 nuk është plotësisht pozitive për këtë treg, edhe pse javët e fundit kanë parë një rikuperim të dukshëm në të. Përveç kësaj, ne po shohim se sa kompani janë të interesuara për të hyrë në këtë treg. Kështu është Facebook-u. Në fakt, rrjeti social tashmë është duke punuar në kriptovalutën e tij të parë.

Kompania tashmë ka krijuar hartën e saj për fillimin e kriptovalutës së saj. Facebook futet në bandën e këtij tregu që jep kaq shumë për të folur dhe ata e bëjnë atë me një monedhë të krijimit të tyre. Një vendim që vjen pas suksesit të Telegram ICO.

Disa ditë më parë ju thamë se rrjeti social do të riorganizohej në disa ndarje. Një nga ndarjet që është krijuar është ajo e blockchain, me David Marcus në krye. Pra, ky vendim nga Facebook ishte një hap i mëparshëm për krijimin e kriptovalutës së vet.

Sipas disa burimeve, planet e rrjetit social në këtë kuptim janë shumë serioze. Kështu që ata duan të bëjnë bast të madh në këtë treg kriptovalutash. Në fakt, thuhet se kompania ka studiuar hyrjen në këtë treg për më shumë se një vit.

Pra, nuk është një vendim që Facebook ka marrë në minutën e fundit, por ata tashmë kanë planifikuar të hyjnë në tregun e kriptovalutave për disa kohë. Megjithëse nuk ishte deri në këtë javë kur këto të dhëna u zbuluan publikisht.

Çfarë në këtë moment nuk dihet se kur kjo kriptomonedhë nga Facebook do të dalë në treg. Edhe pse rrjeti social tashmë është duke punuar në monedhën e tij, nuk ka data për ardhjen e tij në treg, ose për ICO. Kështu që me siguri do të duhet të presim disa javë që të zbulohen më shumë detaje.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.