Facebook Messenger Lite prezanton thirrjet me video

Facebook Messenger Lite

Facebook Messenger Lite është versioni i lehtë i aplikacionit të bisedës në rrjetin social. Isshtë një version i krijuar posaçërisht për pajisjet e ulta, të cilat priren të kenë më pak energji dhe më pak RAM. Në këtë mënyrë, ky version i aplikacionit zë më pak hapësirë ​​dhe harxhon më pak burime në pajisje. Por përdoruesi gëzon aplikacionin.

Në disa raste, disa funksione zakonisht lihen, kështu që aplikacioni është i lehtë. Por, Facebook Messenger Lite nuk ndalet duke përfshirë funksione të reja. E fundit është të paktën kurioze. Meqenëse aplikacioni i bisedës prezanton video thirrje.

Ky funksion i ri tashmë po arrin te përdoruesit që kanë të instaluar aplikacionin. Më shumë gjasa, ju tashmë e keni atë ose do të mbërrijë në ditët e ardhshme. Kështu që do të jetë e mundur të kryeni thirrje video brenda bisedave në aplikacion.

Thirrjet me video Facebook Messenger Lite

Telefonatat me video mund të jenë të dobishme, të cilat nuk mund të refuzohen, por është disi e çuditshme që Facebook Messenger Lite do t'i përdorë ato. Meqenëse është një aplikacion i krijuar për të zënë më pak hapësirë ​​dhe për të konsumuar shumë më pak burime sesa një aplikacion normal. Prandaj, prezantimi i një funksioni të tillë si thirrjet video që konsumojnë shumë, është e çuditshme të thuash së paku.

Facebook ka një lloj fiksimi për të futur funksione të ngjashme në të gjitha aplikacionet e tij. Meqenëse mund të bëni thirrje video në WhatsApp, tani në Facebook Messenger Lite dhe së shpejti edhe në Instagram do t'i shtohet kësaj mode.

Ne do të duhet të shohim se si funksionojnë këto thirrje video në aplikacion. Edhe pse në letër nuk duket si një ide shumë e mirë. Meqenëse ka të ngjarë që konsumi i burimeve i aplikacionit të rritet ndjeshëm gjatë përdorimit të tyre. Funksionimi i tyre është shumë i thjeshtë. Siç mund ta shihni në imazh, një ikonë e thirrjes video shfaqet tani në pjesën e sipërme të djathtë të bisedës. Çfarë mendoni për këtë funksion?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.