Facebook Messenger tani i disponueshëm për Windows dhe macOS

Që kur filloi karantina dhe shumica prej nesh janë detyruar të mos dalin nga shtëpia, shumë janë aplikacionet që përdorim çdo ditë për të komunikojmë me të dashurit tanë, familjen, miqtë, bashkëpunëtorë ... Një nga më të njohurit për thirrjet me video është Zmadhimi.

Në orët e fundit, një konkurent i ri është bashkuar me Zoom dhe Skype, WhatsApp dhe pjesën tjetër të shërbimeve që na lejojnë të bëjmë thirrje video. Po flas për aplikacionin e mesazheve Messenger nga Facebook, i cili disa orë më parë lansoi një aplikacion si për Windows ashtu edhe për Mac.

Desktop i Messenger

Messenger vjen në ekranin e madh. Desktop desktop për MacOS dhe Windows është këtu. bit.ly/MessengerDesktop

Postuar nga Lajmëtar të enjten, 2 prill 2020

Falë këtij aplikacioni të ri të disponueshëm për kompjuterë, më në fund mund ta bëjmë thirrjet video ulur rehat përpara kompjuterit tonë dhe me qëndrueshmërinë që kjo sjell për sa i përket imazhit, pasi që ne nuk kemi pse ta mbajmë telefonin me duar ose ta mbështesim atë në ndonjë vend pa qenë në gjendje ta katrorizojmë personin tonë në qendër të figurës.

Sipas Facebook, me aplikacionin Facebook Messenger për macOS dhe Windows, ne mund ta bëjmë thirrje video të pakufizuara në grup dhe plotësisht falas. Nuk është e nevojshme të keni një llogari në Facebook për të qenë në gjendje të përdorni këtë aplikacion, si me aplikacionin për pajisjet mobile.

Përveç që na lejon të bëjmë thirrje video, ajo na lejon të kemi biseda me miqtë dhe familjen tonë siç bëjmë aktualisht nga pajisja jonë mobile ose tableti. Cfare ka me shume, sinkronizon të gjitha mesazhet midis pajisjeve, kështu që ne nuk do të humbasim asnjë mesazh, pavarësisht nga pajisja që përdorim.

Aplikacioni për Windows është i disponueshëm për t'u shkarkuar përmes Windows Store, duke klikuar në lidhja tjetër. Në rastin e macOS, aplikacioni është gjithashtu i disponueshëm në dyqanin e aplikacioneve Apple për Mac përmes lidhjes vijuese. Sigurisht, shkarkimi është plotësisht falas.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.