Faqet më të mira për të shkarkuar libra falas

Leximi dixhital

Pandemia nuk pushon, por ne nuk mund të shembemi. Për këtë ne mund të përdorim shumë hobi dhe ta bëjmë këtë izolim diçka fitimprurëse, ose për të përfunduar ato seri që kishim pezull, ato video lojëra pa filluar ose pasurohemi me disa libra të mrekullueshëm dixhitalë. Nuk është kurrë një kohë e keqe për të kulturë dhe për këtë kemi shumë mundësi falas.

Nëse kemi një Tablet ose smartphone Me një diagonale të madhe në ekran, ne mund të përfitojmë nga një larmi e faqeve në internet për të shkarkuar mijëra tituj falas. Shtë një avantazh i madh duke marrë parasysh që blerja e një libri fizik për momentin është shumë e komplikuarEdhe për t'i blerë ato në një dyqan në internet, mund të ketë probleme të aksioneve ose shpërndarjes. Për këtë ne do t'ju japim mundësi më të mira për t'i pasur nga shtëpia dhe plotësisht falas.

Promovime editoriale për mbyllje

Disa nga botuesit më të fuqishëm po ofrojnë një shumëllojshmëri titujsh falas për të treguar solidaritet me popullsinë. Shtë një gjest i mirë për të promovuar kulturën në kohë të vështira si kjo.

Planet

Ky botues i shkëlqyeshëm ofron një paketë me 11 libra për këtë promovim. Përveç kësaj, ju do të gjeni një kalendar ku mund të ndjekim nga afër disa aktivitete shtesë leximi të disponueshme. Në këtë mënyrë, ne mbetemi aktivë për të monitoruar nga afër evolucionin e ofertës. KETU ne mund të hyjmë.

Anagram

Këtu takohemi 5 vepra nga autorë të vlerësuar me Çmimin Herralde, për të hyrë në shkarkimin tuaj përmes platformave në të cilat shpërndani librat tuaj dixhital, si p.sh. iBooks, Amazona, Google Luaj dhe disa të tjerë. KETU ne mund të hyjmë.

Norma

Mbi njëzet vepra të letërsisë rinore Ato janë pjesë e ofertës së gjerë që ky botues ofron plotësisht falas. Për të gjithë ata të rinj që duan të shkëputen pak nga YouTube dhe Netflix. Nuk është e lehtë të gjesh lidhjet për qasje, mund t'i gjesh ato duke hyrë në seksioni "burime të tjera" seksioni "burime", në dispozicion në skedën e secilit titull. KETU ne mund të hyjmë.

Librat Roca

Ky botues ofron në këtë rast 14 tituj me larmi të madhe letrareKëta janë tituj mjaft të rëndësishëm dhe do të jenë në dispozicion në deri në 7 platforma të ndryshme të shpërndarjes. KETU ne mund të hyjmë.

Errata Naturae

Njëzet janë librat që përbëjnë këtë përzgjedhje ofrohet falas për shkarkim në formatin PDF në faqen zyrtare të botuesit. Nga histori ose tekste distopiane për të lehtësuar arsyetimin kritik dhe madje disa tituj për fëmijë janë pjesë e kategorive të disponueshme për këtë promovim. KETU ne mund të hyjmë.

Librat Amazon

Mënyra të tjera për të hyrë në libra falas dhe ligjore

Këtu do të detajojmë platformat më të rëndësishme për shpërndarjen e veprave letrare, që përveç që ka një ofertë pafund pagese, ata kanë një katalog të madh të opsioneve falas. Edhe pse ky nuk është një promovim për shkak të situatës aktuale, është diçka që mund ta gjejmë gjatë gjithë vitit.

Amazona

La ruaj par ekselencën në fushën e letërsisë dixhitale, ku mund të gjejmë një ofertë të shkëlqyeshme eBooks Kindle falas. Klasikët e letërsisë në gjuhën tonë, siç janë veprat e Cervantes, Lorca ose Miguel Hernandez… Etj. Ne gjithashtu mund të gjejmë vepra të huaja të përkthyera në gjuhën tonë, megjithëse nëse dini disa gjuhë, mund t'i shkarkoni ato në gjuhë të tjera. KETU ne mund të hyjmë.

Amazon, përveç që ka një ofertë të shkëlqyeshme për libra falas, ofron edhe më shumë tituj nëse jeni një klient i Amazon Prime, kështu që do të keni edhe një zbritje për të blerë një Kindle Paperwhite tashmë kemi kryer një përmbledhje KETU, për të shijuar të gjithë librat tuaj dixhital.

Archive.org

Në këtë faqe në internet mund të gjejmë më shumë se 18.000 libra në Spanjisht  në mënyrë që t’i këshillojmë ata nga interneti. Kanë libra në gjuhë të ndryshme, për një total prej 1,4 milion librash. Ata kanë pezulluar procesin e pritjes së kredisë gjatë karantinës. Ne mundemi shkarkoni me lehtësi shumë përmbajtje, si në PDF si ePUB, ata tituj që ju tërheqin më shumë, është një nga burimet më të gjera të kulturës së shkruar që mund të gjejmë. KETU ne mund të hyjmë.

Le të lexojmë

Në këtë rast është një shërbim pagese nën pajtim mujor, megjithëse mund të përdorim një Gjykim falas 30 ditor. Ne mund të gjejmë më shumë se 1000 tituj të shkruar, si dhe libra audio, diçka që është shumë e rehatshme nëse nuk duam t'i lodhim sytë natën. Këto janë grupuar midis shitësve më të mirë, klasikëve dhe risive. Ne kemi kërkesë për të dy IOS si android. Ne kemi KETU qasje në faqen tuaj te internetit.

Feedbooks

Këtu mund të gjejmë mijëra klasikë që qarkullojnë lirshëm falë domeni publik, ne kemi një larmi të gjerë titujsh. Ata janë grupuar në kategori. Ata janë të ndarë në mes të atyre që i përkasin fiksionit ose jo, duke pasur nga tituj tmerri te ndihma dhe edukimi. KETU ne mund të hyjmë.

Nubiç

Një tjetër shërbim pagese i bazuar në pajtim për shpërndarjen e librave, revistave dhe udhëzuesve të udhëtimit. Megjithatë, ajo ka një Gjykim falas 30 ditor. Ka aplikim për IOS y android kështu që do të na e bëjë shumë më të lehtë qasjen në të nga pajisjet me këto sisteme operative. Ne gjithashtu do të kemi qasje nga tabletët, lexuesit e librave elektronikë dhe kompjuterët. KETU ne mund të hyjmë në faqen tuaj të internetit.

Kindle paperwhite 2019

 

 

Budok

Këtë herë është një shërbim në të cilin gjejmë një treg të autorë të pavarur të cilët redaktojnë titujt e tyre. Ka një seksion specifik në të cilin grupohen të gjithë ata që kanë mundësinë e shkarkimit falas në format dixhital. Ndërsa pothuajse të gjithë janë të ndarë në kategori, ndër të cilat mund të gjejmë nga biografinë, shkencat humane dhe historinë, deri te poezia ose psikologjia. KETU ne mund të hyjmë në faqen tuaj të internetit.

Infolibros.org

Lexoni, mësoni dhe rrituni është shprehja e tyre. Ajo është e ndarë në 3 seksione, «libra të rekomanduar "," libra dhe tekste në PDF "dhe" burime për të përmirësuar leximin tuaj ", temat me interes me përzgjedhjet e librave, ofrojnë libra dhe materiale falas të licencuara Creative Commons (Isshtë një organizatë jofitimprurëse e përkushtuar për të promovuar aksesin dhe shkëmbimin e kulturës) që janë në dispozicion në internet. KETU ne mund të hyjmë në faqen tuaj të internetit.

Ne rekomandojmë përdorimin e librave elektronikë që nuk përdorin burimin e dritës blu për ndriçimin e tij nëse dëshirojmë leximin gjatë natës, pasi kjo mund të na shkaktojë lodhje të syve dhe pagjumësi. Nëse nuk kemi një pajisje të këtij lloji ne mund të zgjedhim të përdorim filtrin e dritës blu ose mënyrën e leximit që tani sjellin pothuajse të gjitha pajisjet.

Amazona


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.