Filmat dhe serialet më të mira për të parë në Netflix dhe HBO këtë verë

Ndonjëherë në verë kemi më shumë kohë të lirë sesa do të donim, me këtë nënkuptojmë se gjejmë një gamë të mirë të kohë të vdekura si koha e gjumit për të shmangur orët e gjata të nxehtësisë. Herë të tjera jemi në plazh të shoqëruar nga tableti ose laptopi dhe duam të shohim një film të mirë nën ombrellën. Ne ju sjellim një koleksion të filmave më të mirë që mund të shikoni në ofruesit kryesorë të përmbajtjes streaming si Netflix dhe HBO. Qëndroni me ne dhe zbuloni se çfarë nuk duhet të humbni nëse doni të kaloni bukur.

Kështu që të mos ketë shumë ndërlikime, ne do të rendisim përmbajtjen sipas platformave që i përfshijnë ato, kështu që ne do t'ju ofrojmë më të mirën: Netflix; HBO dhe Movistar +. Mbani shënim sepse ka me të vërtetë përmbajtje interesante.

Filma Netflix për këtë verë

Në platformën më të popullarizuar ne fillojmë me Bijë e babait të tij, një histori e bukur që fillon shumë keq, personazhi kryesor është një vajzë që qëndron në ditën e dasmës e cila vendos të përfitojë nga muaji i mjaltit me burrin e jetës së saj, babanë e saj. Kështu tregon ky film një histori të veçantë të dashurisë vëllazërore midis një babai dhe vajzës së tij që udhëtojnë për të rizbuluar njëri-tjetrin. Filmi është në dispozicion në Netflix që nga 3 gushti.

Unë Vras Gjigandët Shtë një film me fantashkencë në të cilën një adoleshente me emrin Barbara hyn në botën e lojës së famshme të bordit Dungeons and Dragons. Në këtë mënyrë, ajo do të krijojë një marrëdhënie interesante me një koleg të ri nga instituti i saj, duke kapërcyer vështirësitë që bota reale i paraqet asaj duke aplikuar logjikën e lojës së sipërpërmendur të bordit. Ky film i prodhuar nga Chris Columbus është i bazuar në një roman grafik nga Ken Niimura.

Sidoqoftë, përtej premierave kemi edhe disa lajme disi interesante, klasike për ata që nuk i kanë parë. Pranë jush ne fillojmë me Nesërnjë film në të cilin, si rezultat i ndotjes që njeriu ushtron në tokë dhe ndryshimit të klimës, fillojnë të ndodhin fenomene klimatike që vënë speciet njerëzore në kontroll të vërtetë. Nëse jeni duke kërkuar një veprim pak më shumë, ne ju rekomandojmë Maniak: Poison Bloode, në këtë film Jason Statham përfaqëson Chev Chelios, një sulmues i cili inokulohet me një helm që do ta vrasë nëse niveli i adrenalinës dhe rrahjet e zemrës së tij relaksohen, ndërsa ai ka një orë kohë për të kërkuar antidotin në këtë film të vërtetë të veprimit të patrembur. Ne anen tjeter, për ata që e kanë humbur, adaptimi i filmit të Ferrnga Dan Brown është vazhdimi i Kodi Da Vinci, interpretimi interesant i Tom Hank në peisazhet e bukura të Venecias, një film që të fton të mendosh. Nëse jeni duke kërkuar super-heronj që kemi Ant-Manmashkulli i çuditshëm që ndryshon madhësinë e tij dhe me forcë të mbinatyrshme, ndërsa përballë dramës që gjejmë i vlerësuar me çmime Mile e Gjelbër, një film që preferoj të mos i jap të dhëna, thjesht e rekomandoj shumë.

Filma HBO për këtë verë

Ne i drejtohemi konkurrencës së drejtpërdrejtë nga Netflix në nivelin e përmbajtjes streaming, megjithatë, përkundër faktit se ky sezon pushimesh mund të jetë ideal për të tërhequr një numër të mirë klientësh, oferta e HBO është mjaft i pakët, veçanërisht nëse analizojmë se çfarë ofron konkursi. Le të fillojmë me një terror të vogël Viernes 13 është basti i fortë i HBO për këtë gusht, versioni i modernizuar i një klasike filmi, njeriu i etur për gjak i maskuar që pre pafajësinë e një grupi studentësh në rrënojat e Liqenit të Kampit Crystal. Filmi nuk mori një vlerësim të mirë nga kritikët, por sigurisht që do të na japë një kohë të mirë.

Por otro lado ecim përpara me Forrest Gump, kjo tragjikomedi me protagonist Tom Hanks dhe fitues i Oskarit për filmin më të mirë në 1994. Tejkalimi, dashuria, ndjeshmëria dhe gjithçka që mund të ndodhë, sepse mbani mend: "Jeta është si një kuti me çokollata, nuk e dini kurrë se çfarë do t'ju ndodhë ..."Një frazë që la gjurmë në një brez të tërë.

Në pjesën tjetër të përmbajtjes pikat kryesore të terrorit edhe një herë, ne kemi versionin e rinuar në 2010 de Makth në rrugën Elm, ndërsa Mos e fikni kurrë dritën gjithashtu kërkoni pak rëndësi, Të dy filmat janë mjaftueshëm për të kaluar një pasdite të mirë gjatë javës, por pa ndonjë shfaqje. Për dashamirët e trillimeve shkencore ekziston platforma e Udhëtim i zymtë: Në errësirë, një mënyrë e mirë për të rijetuar kohërat e kaluara, por së pari duhet ta vendosni veten në rregull Star Trek, versioni i vitit 2009, kështu që ne i shohim të dy në rend kronologjik. Dhe së fundmi, pak antiheroes me mitiken Suicide Squad, e qeshura dhe veprimi në masë të barabartë, më e rekomanduara pa dyshim për të gjithë kastin e ofruar.

Movistar + filma për këtë verë

Platforma spanjolle është ajo që i është përkushtuar edhe cilësisë kësaj vere, megjithëse duhet thënë se në përgjithësi Movistar + zakonisht ka një katalog shumë të mirë. Prekni theksin Star Wars 8: Jedi i fundit, filmi i fundit në sagë Star Wars më në fund vjen në platformë për të na lejuar të shijojmë atë cilësi supreme të CGI që Disney e ka vënë në dispozicion të Lucasfilm. Sidoqoftë, filmi do të dalë në 31 gusht, kështu që nuk do të mund ta shohim në platformën online deri atëherë, për të ardhur keq që ata nuk kanë vendosur ta nxjerrin pak më herët.

Për të vegjlit në shtëpinë që kemi Ferdinand, filmi i demit që fiton duartrokitjet e sheshit tani është në dispozicion në Movistar +, një histori që ia vlen të shihet dhe tejet argëtuese. Ashtu si Lidhja e Drejtësisë, në dispozicion nga 17 gushti i ardhshëm dhe të mbushura me veprim dhe argëtim. Për të na bërë të mendojmë pak se kemi 120 goditje për minutë, një film që tregon mizorinë e të jetuarit me AIDS në vitet '90, një kritikë e vogël sociale nuk dëmton kurrë në ekranin e vogël.

Dhe mos harroni se nëse nuk keni ndonjë nga këto shërbime, mund të përdorni udhëzuesin tonë për shikoni filma në internet falas në Spanjisht pa u regjistruar.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.