Filmat më të mirë për të parë këtë Halloween në Netflix dhe HBO

Disa data mbërrijnë, kryesisht për ata që e duan terrorin dhe "të keqen", Halloween në botën anglo-saksone, ose festa e të gjithë shenjtorëve në vende si Spanja sjell me vete hyrjen e orarit të ri dhe më shumë errësirë ​​në ditët tona për të ditë Ka disa mënyra më të mira për të mirëpritur këtë datë historike si një betejë të mirë të filmit horror shërbimet tona të preferuara si HBO dhe Netflix, por nuk e harrojmë Movistar + ku do të gjejmë edhe filma të mirë për Halloween. Shkoni përgatitni kokoshkat dhe pijet freskuese sepse kemi shumë përmbajtje për ju.

Të gjithë filmat e rekomanduar në këtë postim kanë një lidhje në mënyrë që të mund të hyni për t'i parë drejtpërdrejt, thjesht duhet të klikoni në emrin e filmit për të filluar ta luani.

Filma për Halloween në Netflix

Ne fillojmë me serbët më të njohur, Netflix. Kompania e Amerikës së Veriut ka një nga katalogët më të gjerë që mund të gjejmë në treg, si dhe një betejë të mirë të prodhimeve të zhanrit më të tmerrshëm që mund të gjejmë.

Plagët

Në këtë prodhim origjinal të Netflix takojmë një banakier të New Orleans i cili është befasuar nga një seri ngjarjesh misterioze dhe tronditëse. Isshtë një thriller i mbinatyrshëm horror në të cilin spikasin rolet e Dakota Johnson dhe Armie Hammer. Në lokalin ku punon një klient, telefoni lihet pas një sherri, një seri mesazhesh shqetësuese janë thelbi i ngjarjeve.

Në barin e gjatë

Një adaptim i romanit nga Stephen King, në të protagonistët hyjnë në një fushë me bar të gjatë duke u përpjekur të ndihmojnë një fëmijë i cili kërkon ndihmë përgjatë rrugës dhe ata duket se nuk e gjejnë fundin. Në parim nuk do të shohim qenie të mbinatyrshme, por ndjenja e ankthit do të jetë e pranishme në secilin nga minutat e këtij filmi.

Casper

Jo gjithçka do të jetë frikë e vërtetë, fantazmat gjithashtu kanë anën e tyre të këndshme. Një shembull i qartë është karizmatika Kasper, një film i shkëlqyeshëm në të cilin një fantazmë e re dhe vajza e një pronari të shtëpisë së përhumbur krijojnë një lidhje shumë të veçantë.

Filma Halloween në HBO

Ne vazhdojmë me HBO Spanjë, shërbimi streaming i lindur nga një nga kompanitë më të historike të prodhimit të serive gjithashtu ka përmbajtje të mirë për të na ofruar.

IT

Xhirim i IT është luksoz për këto data, klloun Pennywise vjen për të bërë një grup të rinjsh të përballen me frikën e tyre përballë zhdukjes së disa fëmijëve dhe adoleshentëve në qytetin e Derry (Maine), doni të luani me të? Edhe një herë Stephen King merr një rëndësi të veçantë në këtë kohë, romanet e tij horror dhe pezull janë më të vlerësuarit, dhe në rastin e IT filmi ka shënuar dy breza, atë të versionit të tij origjinal dhe atë të këtij xhirimi krejtësisht të respektueshëm me origjinalin film

Shi viii

Pjesa e tetë e një "gore" më shumë se me reputacion. Saw solli zhanrin gore për pothuajse çdo audiencë me filmin e tij të parë. Terrori psikologjik i bazuar në mundësinë e marrjes dhe shkaktimit të dhimbjes në mënyrat më të veçanta, Jigsaw është kthyer dhe pesë persona janë mbyllur edhe një herë të mbyllur për të marrë pjesë në lojërat e tij makabre si pjesë e dënimit që ata duhet të vuajnë për krimet e kryera gjatë ditës së tyre të përditshme. Pyetja e vërtetë është nëse do të jeni në gjendje të mbani sytë në ekran apo jo me kaq shumë neveri dhe dhimbje, të përshtatshme vetëm për më të fortin.

Dosja Warren: The Conjuring

Zbatimi i sagës Warren File nuk mund të humbasë në një kohë të mirë terrori. Në këtë rast Dosja Warren: The Conjuring. Në një fermë të largët, ngjarje paranormale fillojnë të ndodhin, kështu që Ed dhe Lorraine Warren, specialistë të këtij lloji paranormalësh, mbërrijnë për të ndihmuar familjen ... a mund të mbijetojnë ata nga një presion i tillë?

Filma për Halloween në Movistar +

Ai nuk mund ta humbte emërimin e tij Movistar +, shërbimi më i popullarizuar në Spanjë dhe Amerikën e Jugut Isshtë plot me filma të mirë të zhanrit më të tmerrshëm për të kënaqur përdoruesit e tij, ne do t'ju lëmë disa që janë dukur më të përshtatshmet për të kaluar disa kohë të mira frike këtë Halloween. Përveç asaj që mund të shohim në katalog, Movistar do të aktivizojë kanalin e ri Movistar Halloween në Dial 29 nga 29 Tetori.

Ekzorcisti

Pak për të thënë për një nga klasikët që Ju nuk mund të humbisni datën tuaj të Halloween çdo vit. Një vajzë adoleshente është e pushtuar nga djalli. Prej atëherë ai bëhet një qenie monstruoze, e neveritshme dhe e turpshme që shkakton vdekjen e dhunshme të disa njerëzve. Vetëm një ekzorcizëm mund ta shpëtojë atë.

Alien: Pasagjeri i Tetë

Fantazhi shkencor dhe tmerri filluan të shkonin dorë për dore në këtë kohë, në 1979 Ai që sot është një klasik mbërriti në kinema. Anija tregtare Nostromo dhe shtatë anëtarët e ekuipazhit të saj, duke u kthyer në Tokë, janë të detyruar të ndalojnë në një planet të panjohur pasi kanë marrë një sinjal ankthi nga ajo. Me të eksploruar terrenin, ata gjejnë një koloni të krijesave të panjohura gjakatare.

unë e di se çfarë bere ti verën e kaluar

Një tjetër klasik horror që ka gjithashtu një sagë të tërë pas saj, i nisur në 1997 shohim një të ri Jennifer Love Hewitt. Natën e fundvitit, pas kremtimit, katër të rinj vrapuan mbi një të panjohur në rrugën bregdetare gjarpëruese. Nga frika e një skandali që mund të prishë të ardhmen e tyre të ndritur, djemtë vendosin të hedhin kufomën në det, ky është vetëm fillimi i makthit të tyre të madh.

I fshehtë

Josh dhe Renai dhe tre fëmijët e tyre të vegjël bëjnë një familje të lumtur. Sidoqoftë, kur njëri prej tyre pëson një aksident të tmerrshëm dhe bie në koma, Josh dhe Renai do të fillojnë të vuajnë përvoja paranormale që kanë të bëjnë shumë me jetën dhe vdekjen. Një nga filmat më të njohur të horrorit të viteve të fundit, i publikuar në 2010 do t'ju bëjë të kaloni një kohë të frikshme.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.