Firma spanjolle SPC paraqet «Smart Generation», përkushtimin e saj ndaj tabletave dhe pajisjeve që vishen

Ngjarja SPC

Sot kemi qenë në ngjarjen e SPC (Smart Products Connection), një firmë spanjolle me seli në valava që është specializuar në demokratizimin e elektronikës së konsumit, duke u bërë kështu një nga markat më të rëndësishme në skenën kombëtare në nivelin e inputeve të pajisjeve të diapazonit. Përkundër asaj që mund të duket nga qëndrimi i markave të tjera, SPC nuk po heq dorë nga veshjet e veshura, duke lëshuar orë të reja dhe rrathë sasiorë me një çmim zbritës që mund të bëhet hit këtë Krishtlindje. Ne do t'ju prezantojmë disa nga të rejat në fushën e zërit, tabletëve dhe mjeteve të veshjes nga SPC, veçanërisht Smartee Trainig, rivali i drejtpërdrejtë i Pebble që do të tërheqë vëmendjen tuaj.

Gjenerimi i zgjuar, bastet e SPC në pajisjet e bartshme

Kompania ka marrë parasysh se kush janë përdoruesit e mundshëm, dhe realiteti është se gjenerata jonë është më e interesuara për këtë lloj teknologjie. Sidoqoftë, fuqia blerëse shpesh nuk është ajo që mund të dëshirojë dikush nga konsumatorët e rinj, prandaj SPC zhvillon falë ADN-së së saj një sërë pajisjesh të përshtatura për nevojat tona me një dizajn të përmbajtur. Kjo është arsyeja pse ajo ka zgjedhur veshjet e mira, të mira, të bukura dhe të lira. Ne ju paraqesim pak këto pajisje të reja.

Ora inteligjente SPC

Trainimi Smartee është një pajisje me të pulsometër, të aftë për të ditur trajnimet tona dhe që ka një ekran elektronik me bojë, i cili do t'ju dorëzojë 14 ditë autonomi. Ju do të jeni në gjendje të shihni të gjithë përmbajtjen e tij, pavarësisht nga kushtet mjedisore, dhe gjithçka për të cilën mund të jeni vetëm 89,90 €. Më duhet ta pranoj që ishte i preferuari ynë në prezantim.

Fit Pro

Në të njëjtën pozitë kemi Fit Pro, a banda e përcakton atë mjaft e thjeshtë që do të mbulojë nevojat tona pa zhurmë, me një aparat monitorimi të rrahjeve të zemrës dhe kështu vetëm 44,90 €.

Smartee e hollë

Por për ata që kërkojnë diçka më shumë, diapazoni i orëve të tij të disponueshme tani për shitje do t'ju lërë pa fjalë, të gjithë kanë aplikacionin e tyre të menaxhimit për iOS dhe Android, shoqëruar me një program trajnimi për ato modele që kanë një monitor të rrahjeve të zemrës. Ne filluam me Smartee e hollë, një orë e gatshme për t'ju shoqëruar në çdo mbrëmje, do t'ju lejojë të lexoni njoftimet tuaja, të thirrni ndihmësin, të kontrolloni gjumin tuaj ... Pak nga gjithçka për vetëm 59,90 €, shoqëruar me një kuti metalike që na kujton Apple Watch.

Zgjuar

Për më të shijshmit e raundit, ne kemi Rrethi i shikimit Smartee, një dizajn i zgjeruar, me një gotë që na ka lënë të befasuar këndshëm në prova dhe që përfshin pulsometër. Në dispozicion në katër ngjyra (argjendi, ari, e zeza dhe roza) si modeli i mëparshëm, por përfshin përmirësimin e monitorit të rrahjeve të zemrës dhe një rrip universal. Çmimi shkon deri në 99,00 € për modelin e kutisë metalike, ose e njëjta 99,00 € nëse ajo që duam është Sport i zgjuar, një model me një dëshirë identike, por të përforcuar, i cili do të na lejojë t'i japim asaj më shumë betejë. Të gjithë ata kanë një mikrofon, altoparlant, matje gjumi, hapamatës, qasje në telefon, dridhje dhe shumë më tepër.

Tableta për të gjithë audiencat

tablet-spc

Para së gjithash, ne pamë tabletën Heaven 10,1, një shasi metalike prej alumini dhe specifikimet në lartësinë e rangut të mesëm, me një çmim zbritës. Vetëm 149 € për një tabletë që ekzekuton Android 6.0 dhe ka 64 GB hapësirë ​​ruajtëse, si dhe 2 GB RAM dhe një procesor Quad Core A53 64-bit. Të gjitha të shoqëruara nga një bateri 6.000 mAh që siguron një bateri për të dhënë dhe marrë, si dhe kamerat e saj të përparme dhe të pasme që do të na lejojnë të jemi gjithmonë të lidhur me të dashurit tanë. Ekrani është pika e tij e fortë, 1280 × 800 me një raport 16:10 dhe një panel IPS që do ta shohim në të gjitha kushtet. Kjo tabletë është sa e bukur aq edhe funksionale për vetëm 149,90 €.

spc-parajsë

Nga ana tjetër, ata gjithashtu kanë azhurnuar gamën e tyre të inputeve, Glow 7 dhe Glow 10 me specifikimet e mëposhtme:

Shkëlqim SPC 7

  • Processor Korteksi Quad Core A7
  • Shfaq 7 dhe 10,6 inç me rezolucion HD dhe panel IPS
  • Ruajtje: 8 GB e zgjerueshme nga microSD dhe 12/32 GB për Glow 10
  • RAM: 512 MB për Glow 7 dhe 1 GB për Glow 10

Ato tashmë janë në dispozicion vetëm në treg 49,90 € Në rastin e Glow 7, i përsosur për të vegjlit në shtëpi, pa frikë se do ta shkatërroni, strehimi i tij me ngjyrë i bërë nga polikarbonat e bën atë argëtues dhe rezistent. Nga ana tjetër, Glow 10 shkon deri në 119 € me një RAM më të madh dhe një model polikarbonat i lëmuar më i mrekullueshëm.

Audio cilësore për të gjithë: Kulla e Thunder dhe Kulla e Flladit

Kulla SPC

SPC na ka befasuar gjithashtu me një mysafir të ri në linjën e saj të kullave të shëndosha, Thunder Tower ofron 40W fuqi në një sistem bas të zgjeruar me prodhimin e tij 2.1 që na lë krejt pa fjalë. Dizajni spektakolar na lejon të pozojmë telefonin ose tabletën tonë, ndërsa ne kontrollojmë audion me tastierën dhe timonin e tij. Për më tepër, ne mund ta trajtojmë nën-vuferin dhe audion normale në mënyrë të njëjtë, për ta lënë atë sipas dëshirës sonë. Si mund të ishte ndryshe, lidhja kudo, lexuesi i kartave SD, porta e karikimit dhe lidhjes USB dhe hyrja AUX. Një dizajn tërheqës në përmasa 151 x 1050 x 131 mm dhe peshë vetëm 5,5 Kg, dhe e gjithë kjo për 79,90 €.

 

Kjo shoqërohet nga SPC Breeze Tower, një kullë më modeste e zërit, por ideale për dhomën e adoleshentëve të rinj në shtëpi. Jep një fuqi dalëse prej «Vetëm» 10W që na befasoi në prezantim, gjithashtu e mbushur me lidhje dhe në një madhësi të matur për vetëm 54,90 €.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)