Xiaomi Mi Notebook, laptopi i Xiaomi, do të prezantohet më 27 korrik

Fletore Xiaomi Mi

Më 27 korrik, Xiaomi ka thirrur një ngjarje zyrtare për të prezantuar pajisje të reja. Shtë e qartë se midis atyre pajisjeve do të ketë phablets të reja, por ne gjithashtu kemi lajme nga prezantimi i laptopit të parë Xiaomi.

Laptopi i ri u prezantua disa ditë më parë, por në orët e fundit jo vetëm që kanë dalë në dritë imazhe të reja të terminalit, por gjithashtu është treguar se do të prezantohet zyrtarisht në 27 Korrik. Dhe nuk është e vetmja gjë që kemi njohur të reja në lidhje me Mi Notebook nga Xiaomi por do të ketë edhe disa ndryshime në harduer.

Xiaomi Mi Notebook do të ketë dy versione, në varësi të ekranit. Në të dy versionet do të kenë një procesor Intel i7, 8 GB RAM dhe një GPU HD Graphics 520 i cili është i integruar në vetë bordin por që do të japë rezultate të mëdha grafike. Po ashtu flitet për të një port USB-C që ndoshta do të dyfishohej si një karikues laptopi, diçka e re në botën e ultrabooks.

Notebook Xiaomi Mi 2

Risi e kësaj pajisje për tregun dhe ku mund të konfirmonte superioritetin e saj mbi të gjitha ultrabook-et është në patentat e saj. Me sa duket Xiaomi Mi Notebook do të kishte dy patenta të reja që janë regjistruar dhe që janë bërë marrëdhënia me ngarkesën dhe trajtimi termik i fletores. Ne nuk dimë shumë detaje në lidhje me patentat, por mund të ketë të bëjë me aftësinë për të zgjidhur nxehtësinë e gjeneruar nga pajisje kaq të fuqishme dhe me ftohje të vogël ose të keqe.

Më 27 korrik ne do ta njohim këtë Mi Notebook dhe shpresojmë që të dimë edhe të dhëna që akoma duhet të dimë, siç janë data e disponueshmërisë ose çmimi i kësaj pajisje Xiaomi. Diçka që nuk e dimë akoma.

Unë personalisht mendoj se Mi Notebook nuk është aq i fuqishëm sa ultrabooket e tjerë dhe çmimi do të luajë një rol të madh në blerjen e këtij Mi NotebookPor A do të jetë vërtet aq i ulët sa presim?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

  1.   Shenjtorët dijo

    Unë e kuptoj që reklamimi është i nevojshëm, por a nuk e kuptoni që nuk është as e mundur të shikoni artikullin?

bool (e vërtetë)