RED dhe Sharp bashkojnë forcat për të krijuar një TV 8 inç 70K

TV i kuq i mprehtë

Tregu është plot me bashkëpunime të pazakonta, megjithëse sot pothuajse askush nuk e priste atë. Meqenëse RED (Markë e kamerave shumë të shtrenjta profesionale) bashkon forcat me Sharp. Të dy markat kanë punuar së bashku për të krijuar një televizion. Edhe pse nuk është vetëm ndonjë televizion. Ne jemi ballafaquar me një model me Rezolucion 8K dhe 70 inç.

Isshtë një model i dizajnuar për të përmbushur kërkesat kërkuese të profesionistëve të Hollivudit. Meqenëse falë RED, ky model plotëson këto kërkesa. Phil Holland, një kinematograf i njohur, është porositur të zbulojë produktin.

Ne jemi para një televizioni që në një farë mënyre është një evolucion logjik për të dy markat. Që nga viti i kaluar RED lëshoi ​​një kamera 8K në treg. Megjithëse, qartë synon tregun profesional, sepse kushton rreth $ 80.000. Pra, ky bashkëpunim me Sharp duket si një hap logjik.

Përveç kësaj, Sharp është një nga markat e pakta që ka njoftuar / lëshuar një TV me rezolucion 8K në treg. Markat e tjera nuk kanë për momentin ndonjë model me këtë rezolucion ose nuk e konsiderojnë ta lançojnë atë. Vetëm për momentin Sony, Panasonic dhe LG po punojnë për këtë rezolucion. Pra, ekziston një segment shumë i gjerë i tregut.

Falë Phil Holland ne kemi mësuar disa detaje të TV RED dhe Sharp. Kërkon katër kabllo HDMI të gjeneratës së ardhshme dhe pamje 8K nga një aparat fotografik RED Weapon 8K. Gjithashtu, duket se ka ngritje për materialin 4K. Vetë Holland gjithashtu ka krahasuar materialin e regjistruar në 4K dhe 8K për të parë ndryshimin në cilësi midis të dyve.

Ai madje ka regjistruar një video që tregon të gjitha përfitimet e këtij TV të KUQ dhe Sharp. Siç mund ta shohim, ai është një model i krijuar për profesionistë në sektor. Kështu që dyshojmë se do të ketë një nisje masive. Megjithëse asnjëri nuk ka një data e mundshme e lëshimit ose çmimi i saj. Shpresojmë të dimë më shumë informacion së shpejti.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.