FÖRNUFTIG pastruesi i ajrit me kosto të ulët nga IKEA

Pastruesit e ajrit janë bërë një produkt shumë i kërkuar, ka shumë marka që kanë depërtuar për t'u pozicionuar fort në treg për këto produkte të veçanta, megjithatë, ishte çështje kohe para se gjigandi suedez i mobiljeve të mbërrinte për të demokratizuar një produkt që është i destinuar të të jetë i pranishëm në gjithnjë e më shumë shtëpi.

IKEA ka lançuar FÖRNUFTIG, një pastrues i ajrit me çmim zbritës me kapacitete të mëdha dhe filtra shumë të lirë, ne e kemi analizuar atë në thellësi. Qëndroni me ne dhe zbuloni pse ky produkt IKEA mund të bëhet një bestseller dhe t'u qëndrojë produkteve më të shtrenjta.

Ashtu si në raste të tjera, ne kemi vendosur të shoqërojmë këtë analizë të hollësishme të një videoje në të cilën do të jeni në gjendje të shihni zbërthimin e pastruesit të ajrit të IKEA, por shumë më tepër, ne do t'ju tregojmë se si funksionon, si mund të ndryshoni filtrat dhe natyrisht të gjitha detajet, siç është niveli i zhurmës që është i aftë të bëjë. Kështu që Ne ju rekomandojmë që të hidhni një vështrim në videon dhe të shfrytëzoni rastin të regjistroheni në kanalin tonë, ku ne do të vazhdojmë të ngarkojmë analiza shumë interesante në lidhje me produktet shtëpiake që do t'ju lehtësojnë jetën.

Dizajni dhe materialet: Në stilin e vërtetë IKEA

Nëse diçka funksionon mos e prek, dhe kjo është diçka që IKEA është mjaft e qartë për modelin dhe materialet e atyre produkteve që nuk kanë të bëjnë thjesht me mobiljet. Të gjitha automatizimet e shtëpisë, produktet e zërit ose gadget mbështeten në të njëjtën plastikë, të njëjtat hije dhe të njëjtin dizajn, dhe kjo na ndihmon të krijojmë një mjedis të unifikuar dhe karakteristik. siç mund ta shihni në rishikimin tonë të llambave dhe altoparlantëve që IKEA projektoi me Sonos. Në këtë rast ata kanë miratimin tim, por pak nivel befasie.

 • dimensionet: X x 45 31 11 cm
 • pesha: 3,92 Kg

Vëmë bast për plastikë të bardhë ose të zezë që i përshtatet konsumatorit dhe një panel përpara tekstili gri, i lehtë për tu hequr. Të gjitha këto materiale ofrojnë një plus të thjeshtësisë, rezistencës dhe lehtësisë së produktit, larg nga kërkimi i një ndjesie prim, ajo që ata duan është të rregullojnë çmimin dhe qëndrueshmërinë e tij. Në pjesën e pasme kemi mbështetëset, dhe pastruesi i ajrit IKEA mund të vendoset vertikalisht dhe horizontalisht, ankorohen në mur ose janë plotësisht të lëvizshëm në kombinim me dorezën e saj najloni dhe mbështetësin e këmbës që përfshihet plotësisht në kuti dhe përputhet me ngjyrën e produktit.

 • Kutia ka një karton që shërben si shenja për ta ankoruar në mur (mos e hidhni larg)
 • Si mbajtësja e goditjes (përfshirë) dhe doreza e najlonit janë të rregullueshme

Të dy doreza najloni dhe mbështetësja e këmbës janë bërë plotësisht I lëvizshëm, e cila do të lehtësojë ndryshimet e idesë për sa i përket dekorimit. Në pjesën e pasme do të kemi një udhëzues kabllor të integruar që do të na lejojë t'i japim pozicione të ndryshme pa pasur nevojë të shohim kabllot e varura nga muret. Nga ana tjetër, ky kabëll është mjaft bujar dhe ka një përshtatës specifik dhe të pronarit të rrymës.

Shumëllojshmëri e filtrave dhe kapaciteti i pastrimit

Në këtë rast pastruesi i ajrit FÖRNUTFIG nga IKEA Mund të përdoret me dy filtrat e tij njëkohësisht, ose thjesht me filtrin kryesor. Kjo pasi njëra prej tyre është e përfshirë në pako dhe tjetra do të blihet si opsion nëse dëshirojmë. Këto janë dy filtrat që përbëjnë pastruesin e ajrit IKEA

 • Filtri HEPA 12: Kemi një filtër bujar të përfshirë me përmasa të konsiderueshme, ky filtër thith 99,95% të grimcave të ajrit siç janë poleni, ka një efikasitet deri në PM2,5, që do të thotë se mban grimca më të mëdha se 2,5 nanometra. Kjo do të blihet veç e veç nga 5 euro direkt në IKEAmegjithatë, një njësi është përfshirë në pako.
 • Filtri i gazit: Ky është një filtër më specifik dhe është krijuar për të zvogëluar praninë e aromave dhe tymit, përkundrazi me qëllimin për të krijuar një ndjenjë pastërtie dhe pastërtie në ajër, por pa mbajtjen e grimcave. Ky filtër do të ketë gjithmonë një karakter "shtesë", prandaj shitet veçmas. nga 10 euro gjithashtu në dyqanet IKEA. Kjo pastron ajrin duke hequr të ndryshme ndotës të gaztë si VOC dhe formaldehidi.

Pajisja do të funksionojë sipas kërkesës, domethënë, ne do të duhet të operojmë atë. Nuk ka ndonjë sistem të analizës së ajrit ose paralajmërime përtej treguesit LED të statusit të pastrimit të filtrave dhe një buton RESET për të pas kapakut të përparmë. Pasi ta kemi këtë të qartë, ne gjejmë tre nivele të Pastrimit përmes ruletës në krye. Në rastin e aktivizimit të fuqisë maksimale, shkalla e emetimit të ajrit të lirë të grimcave (vlera CADR) është 130 m3 / orë.

Përdorimi i përditshëm dhe nivelet e zhurmës

Nivelet e zhurmës do të varen drejtpërdrejt nga niveli i caktuar i energjisë, në nivelin minimal zhurma është pothuajse e padukshme (mund të shihet në videon më sipër), megjithatë, niveli i zhurmës së fuqisë maksimale është i ngjashëm me atë të një ventilator tradicional me fuqi të ulët. Prandaj, niveli minimal lejon një jetë normale të përditshme dhe madje edhe gjumin me të aktivizuar, jo në nivelin e saj maksimal, i cili duket i krijuar për situata tymi ose poleni të tepërt. Kjo kjo do të ndihmojë në përmirësimin e shëndetit dhe jetës së përditshme të njerëzve me alergji.

Në përdorimin e përditshëm, ky pastrues prodhon një konsum ditor ndërmjet 2,5 dhe 19 vat, mjaft e vogël, kështu që nuk duhet të shqetësohemi për këtë pjesë. Duhet të theksohet se kablloja e lidhjes është mjaft bujare dhe doreza e ka bërë më të lehtë për mua në provat e mia që ta transportoj nëpër dhoma të ndryshme. Një përdorim prej rreth 45 minutash në një dhomë me tre filtrat eliminon plotësisht aromat e këqija të një mëngjesi normal, Në mënyrë të ngjashme, një operacion i ngjashëm në kuzhinë ka eleminuar plotësisht aromat nga ushqimi. Sidoqoftë, për të ditur në detaje rezultatet e tij në lidhje me polenin dhe grimcat e tjera do të ishte e nevojshme të analizohet ajri në kohë reale, dhe ky është pikërisht çelësi i çmimit të tij të rregulluar.

Pa dyshim IKEA Shko prapa ne shpërtheu tregu për një vegël shtëpiake në modë, ky pastrues ajri tregon veten mjaftueshëm dhe përmban një dizajn miqësor, duke e bërë atë për vetëm 59 euro bëhet zgjedhja e parë e klientëve të rregullt të firmës suedeze.

FÖRNUFTIG
 • Vlerësimi i redaktorit
 • Vlerësim 4 yje
59
 • 80%

 • FÖRNUFTIG
 • Rishikimi i:
 • Postuar ne:
 • Modifikimi i fundit: 14 Mars 2021
 • Dizajn
  Redaktori: 85%
 • performanca
  Redaktori: 90%
 • zhurmë
  Redaktori: 80%
 • Transportueshmëria (madhësia / pesha)
  Redaktori: 85%
 • Cilesia e cmimit
  Redaktori: 85%

rekuizitë

 • Materialet dhe dizajni i njohur
 • Shumëllojshmëria e filtrit dhe efikasiteti i pastrimit
 • Një çmim i pakonkurueshëm

Contras

 • Pa analizues të cilësisë së ajrit
 • Kablli i lidhjes është i pronarit
 

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.