Fossil prezanton orët e reja inteligjente me Wear OS në IFA 2019

Orë inteligjente fosile

Fosili është një nga markat më të njohura në fushën e orëve inteligjente. Ata kanë një gamë mjaft të gjerë modelesh me Wear OS, i cili tani po rritet me rastin e IFA 2019. Marka kohët e fundit na la me orën Puma, prezantuar në ditën e parë të kësaj IFA. Tani ata na lënë me modelet e tyre të reja në gamën e tyre.

Në të gjitha rastet gjejmë orë që përdorin Wear OS si sistem operativ. Fosili është një nga markat që promovon më shumë dhe që mbështetet më shumë në sistemin operativ të Google për orët. Përveç modelit të thënë Puma, ata na lënë me dy orë të reja me interes.

Fosile e gjeneratës së pestë

Kompania na lë në njërën anë me gjeneratën e pestë të orës së saj. Ne gjejmë një orë inteligjente që vjen me një mënyrë baterie të zgjatur, e cila do të na lejojë zgjasin kohëzgjatjen e saj në maksimum, duke qenë kështu në gjendje të vazhdojmë ta përdorim për disa ditë edhe nëse nuk mund ta karikojmë.

Ekrani në këtë orë Fosile është me madhësi 1,3 inç. Si zakonisht, një ekran me prekje, i cili përdor modelin e ri të Wear OS, kështu që navigimi është shumë i thjeshtë në këtë drejtim. Kapaciteti i magazinimit është dyfishuar në këtë brez të ri dhe të pestë të markës. Për më tepër, në të futet karikimi pa tel, i cili është një tjetër risi me interes për përdoruesit. Ka një altoparlant që do të na lejojë të bëjmë telefonata ose të përgjigjemi.

Siç është zakon për orët Fosile, rripi është i këmbyeshëm. Ne gjejmë të gjitha llojet e rripave për të zgjedhur, si dhe shumë materiale, nga rripat prej lëkure te ato silikoni. Kjo orë mund të blihet tani në faqen zyrtare të kompanisë me çmim 295 dollarë.

MK Access Lexington 2

Ora inteligjente Michael Kors

Modeli tjetër brenda intervalit Fosile nis brenda markës Michael Kors. Ata na lënë me një orë të dizajnuar në çelik të pandryshkshëm, e cila paraqet një dizajn më klasik, i cili është padyshim me interes për shumë përdorues, pasi paraqitet si një mundësi për t'u përdorur në situata të përditshme ose për të qenë në gjendje të veshin një kostum.

E vërteta është se na lë me disa funksione të reja, të ngjashme me ato të orës tjetër. Mostlyshtë kryesisht në fushën e daulleve ku gjejmë më shumë ndryshime në këtë orë nga Fosili. Ajo vjen me katër mënyra baterie në këtë rast.

  • Modaliteti i Baterisë së Zgjatur që ju lejon të përdorni orën për disa ditë, por vetëm funksionet e saj themelore.
  • Modaliteti ditor lejon përdorimin e shumicës së funksioneve dhe do ta mbajë ekranin të ndezur.
  • Modaliteti i personalizuar ose Modaliteti i personalizuar që lejon mundësinë e rregullimit të përdorimit të funksioneve sipas nevojave tuaja.
  • Modaliteti vetëm për kohën do të tregojë vetëm kohën në ekran, ashtu si një orë normale.

Përveç kësaj, ashtu si në orën Fosile, ajo ka një altoparlant që do të na lejojë t'u përgjigjemi thirrjeve në çdo kohë. Kjo orë është lansuar tashmë në faqen zyrtare të markës me një çmim prej 350 dollarë çmim. Mund të blihet në ngjyrë ari, argjendi, trëndafili ose me dy ngjyra.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.