Fotografi të vogla mungojnë në Skedën e Re të Google Chrome

Google Chrome dhe fotografitë e tij

A e dini se çfarë ndodh kur hapni një Skedë të Re në Google Chrome? Ndoshta nuk keni vërejtur një situatë shumë të veçantë për shkak të mënyrave që ju kanë shtyrë të trajtoni një numër tjetër të faqeve të internetit në skeda të ndryshme dhe madje edhe në një dritare të re të këtij shfletuesi të Internetit.

Nëse hapni Google Chrome tani dhe më vonë, te një «Skedë e re» me «CTRL + T» (ose me ikonën e vogël në anën e djathtë të skedës së fundit të hapur) mund të shihni se menjëherë shfaqen gjashtë kuti të diferencuara në mënyrë perfekte. Ata vijnë për të bërë pamje në miniaturë të faqeve të internetit që ne kemi vizituar më shumë. Tani, çfarë ndodh nëse fshijmë aksidentalisht njërën prej tyre?

A është e mundur të rikuperoni një kuti miniaturë të fshirë në Google Chrome?

Përgjigja është relative, pasi gjithçka do të varet nga kur e kemi bërë. Google ka shpjeguar shumë në forume të ndryshme për atë që mund të arrini të bëni kur bëhet fjalë merrni një nga këto kuti, nëse e fshini aksidentalisht. Tjetra do të bëjmë një kapje të vogël të asaj që mund të admironi nëse kjo do të ndodhte me ju.

Google Chrome dhe fotografitë e tij 01

Pasi të keni eleminuar njërën nga këto kuti (pamja e tablove) nga «Skeda e re Google Chrome», në pjesën e poshtme do të jeni në gjendje të admironi praninë e dy funksione shumë të rëndësishme, të cilat fatkeqësisht nuk merren parasysh nga përdoruesit e saj. Këto vijnë të jenë:

 1. «undo»Kjo do të na lejojë të rikthehemi në skedën e fundit që kemi fshirë aksidentalisht.
 2. «Rikthe të gjitha»E cila në vend të kësaj do të rivendosë të gjitha ato skeda që mund të kemi fshirë.

Nëse gabimisht kemi fshirë një nga këto kuti, pikërisht në atë moment duhet të zgjedhim opsionin e parë që përmendëm më lart; Nëse në vend të kësaj e heqim këtë kuti dhe më vonë mbyllim shfletuesin e Internetit, këto funksione nuk do të shfaqen kur të kthehemi te Google Chrome dhe më vonë, te "New Tab"; përgjigjja jonë, fatkeqësisht, është ajo "Ju nuk mund të riktheni një kuti miniaturë" pasi të keni mbyllur shfletuesin Google Chrome.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Evelia dijo

  Përshëndetje emri im është Evelia.
  Le të themi se problemi që kam me këto dritare në miniaturë është se nuk kam asgjë në to, le të themi që ato janë bosh dhe nuk e di pse. A mund të më thuash se çfarë po ndodh?
  Ju faleminderit.

bool (e vërtetë)