Fujifilm X-A5, një pasqyrë e re për gamën e hyrjes

Ngjyrat Fujifilm X-A5

Fujifilm është një nga kompanitë më aktive në industrinë e fotografisë. Në katalogun e tij mund të gjejmë modele për të gjitha shijet. Dhe megjithëse kamerat SLR ende kanë audiencën e tyre, modelet pa pasqyrë janë gjithnjë e më të popullarizuara nga profesionistët dhe amatorët. Sidoqoftë, për të vazhduar tërheqjen e më shumë njerëzve në sektor, markat duhet të bëjnë bast për modele të nivelit fillestar, të cilat janë të lehta për t'u përdorur, me një dizajn të bukur, dhe natyrisht, me një çmim që shoqëron të tërën. Kjo është ajo që ju doni të provoni me të re Fujifilm X-A5.

Japonezët kanë një gamë të gjerë mundësish në sektorin pa pasqyra. Sidoqoftë, që të gjithë përdoruesit të kenë mundësinë e tyre për të hyrë në botën e fotografisë dixhitale, modelet që ftojnë blerjen e tyre duhet të përfshihen. Fujifilm X-A5 është një kandidat në këtë sektor Dhe do ta bëjë këtë me një dizajn që tashmë është i njohur për ne brenda serisë X të kompanisë: me një ajër retro.

Ky Fujifilm X-A5 ka një Sensori APS-C 24 megapiksel CMOS me rezolucion, i cili shoqërohet nga një fokus automatik i zbulimit të fazës dhe një procesor i rifinuar i imazhit që është i aftë të përpunohet 1,5 herë më shpejt se në versionet e mëparshme.

Gjithashtu, përveç që mund të marrë kapje të mira, Fujifilm X-A5 mund të regjistrojë edhe video. Dhe ai do ta bëjë atë në një rezolucioni maksimal 4K me një kohëzgjatje maksimale prej 5 minutash - mundeni edhe me Full HD, HD dhe Slow Motion. Nga ana tjetër, në pjesën e pasme, përveç të gjitha kontrolleve, do të gjejmë edhe një ekran me prekje dhe palosje 180 shkallë me një madhësi prej 3 inç në mënyrë diagonale.

Sigurisht, të jesh në treg me teknologjinë më të fundit, përdoruesi do të jetë në gjendje të transferojë fotot tek e tija tabletë o smartphone përmes Bluetooth ose lidhje WiFi. Ose, thjesht, për të qenë në gjendje të kontrolloni kamerën në distancë përmes një telefoni celular. Më në fund, sipas kompanisë, Fujifilm X-A5 punon me një bateri litiumi të rimbushur që është e aftë të ofrojë një diapazon deri në 450 shkrepje. Për momentin nuk është dhënë asnjë datë e saktë e fillimit për Spanjën, por që nga 8 Shkurti i ardhshëm ajo mund të gjendet në Shtetet e Bashkuara dhe Kanada me një çmim që fillon me 599,95 $ (rreth 482 euro në ndryshim).


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.