Fujifilm X-E3, një aparat fotografik për profesionistët që duan pak peshë

Prezantimi i Fujifilm X-E3

Fujifilm paraqet një anëtar të ri të katalogut të saj të kamerave pa pasqyrë. E reja Fujifilm X-E3, është një aparat fotografik mjaft kompakt që gëzon karakteristika interesante dhe një dizajn që ju fton ta përdorni atë çdo ditë. Për më tepër, si me Olympus OM-D E-M10 Mark III, mund të jetë shoqëruesi juaj i përsosur i udhëtimit. Sigurisht, çmimi i tij është disi më i lartë.

Gjëja e parë që duhet të nënvizojmë është se dizajni i tij është shumë i kujdesshëm, siç ka qenë tipik në kompaninë japoneze. Cfare ka me shume, Këtë Fujifilm X-E3 mund ta merrni në dy nuanca: e zezë ose e argjendtë. Ndërkohë, është një aparat fotografik që do të ketë një pamje optike dhe një ekran. Në rastin e fundit, ne po flasim për një Panel 3 inç me aftësi prekëse nga e cila për të marrë fotografi, të përqëndrohet ose zoom në kapjet sikur të ishte një celular. Sigurisht, ky ekran ka një pengesë: është statik; domethënë nuk është palosëse që të mund të nxjerrim më shumë kur duam të bëjmë fotografi të komplikuara.

Pjesa e përparme e Fujifilm X-E3

Nga ana tjetër, Fujifilm X-E3 bastet në një sensor dhe një procesor imazhi nga motrat e tij më të mëdha. Ne po flasim për Sensori 24,3 megapiksel APS-C X-Trans CMOS III dhe motori X për përpunimin e imazhit X-Processor Pro Me shpejtësi të lartë. Gjithashtu, algoritmi i fokusit automatik është përmirësuar për kapjen e imazheve në lëvizje, duke arritur një fokus prej vetëm 0,06 sekonda.

Ndërkohë, pjesa e lidhjes është gjithashtu e mbuluar. Do të keni një portë HDMI për të lidhur kamerën me një monitor të jashtëm ose televizion. Si dhe, çfarë Ky Fujifilm X-E3 është kamera e parë e kompanisë që integron lidhjen Bluetooth me fuqi të ulët. Pse e doni kete? Të keni kamerën të lidhur vazhdimisht me një celular ose tabletë dhe të transferoni të gjitha fotografitë në këtë moment.

Më në fund, në pjesën e videos, Fujifilm X-E3 do të jetë në gjendje të me klipe në 4K në 29.97p, 25p, 24p, 23.98P. Dhe video me cilësi të plotë HD me 59.94 fps, 50 fps, 29.97 fps, 25 fps, 24 fps dhe 23.98 fps. Kjo aparat fotografik do të jetë në dispozicion në fund të këtij muaji shtator. Çmimi i trupit do të jetë 899 euro. Ndërsa kompleti me lente XF18-55 mm do të shitet për 1.299,95 euro dhe kompleti me lente XF23mmF2 R WR do të shitet për 1.149,95 euro.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.