Një Galaxy Note 7 i ri merr flakë dhe kësaj here skena regjistrohet në video

Këtë mëngjes ne i bëmë jehonë Vendimi i Samsung për të ndaluar prodhimin e Galaxy Note 7 për momentin, duke pasur parasysh problemet që kishin terminalet e reja, të cilat kishin zëvendësuar ato të dorëzuara në fillim që morën flakë ose shpërthyen pa njoftim paraprak. Ky problem është riprodhuar në pajisje të reja dhe kjo e ka shtyrë kompaninë koreano-jugore të marrë masa të dëshpëruara.

Fatkeqësisht lajmi i keq për Samsung vazhdon dhe është ai sapo bëri publike një rast të ri të një Galaxy Note 7, i cili do të ishte zëvendësuar tashmë, i cili merr flakë pa paralajmërim. Gjithashtu kësaj here skena është regjistruar në video që çdokush mund ta shohë në YouTube.

Ju mund ta shihni këtë video në krye të këtij artikulli dhe në të mund të shohim se si Galaxy Note 7 fillon të digjet në mes të një Burger King të Koresë së Jugut. Edhe një herë ishte një nga terminalet e rinj, në të cilin gjoja nuk kishte më asnjë rrezik që të digjej ose shpërthente.

Për momentin Samsung nuk ka komentuar për këtë Galaxy Note 7 të ri, megjithëse mund të ketë qenë një nga fajtorët që kompania ka vendosur të paralizojë prodhimin e terminalit, i cili është në rrugën e duhur për t'u bërë një nga dështimet më të mëdha në tregu i telefonisë mobile.

Çfarë mendoni se rruga përpara për Samsung tani që edhe Galaxy Note 7 zëvendësues ka filluar të digjet?. Na tregoni mendimin tuaj në hapësirën e rezervuar për komente mbi këtë postim ose përmes ndonjë prej rrjeteve sociale ku jemi prezent.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Franklin Figueroa dijo

  Bëni përsëri me heqësin e baterisë

 2.   rodo dijo

  Dhe nëse hiqet, nuk më djegin? Ç’lidhje ka freskia me qerpikët? Do të nxirrni baterinë? Hahahaha që do të ishte mik jo inteligjent A e dini se litiumi prodhon oksigjenin e vet dhe nuk fiket as nën ujë?

bool (e vërtetë)