Galaxy S6 Edge VS Galaxy S6 Edge +, dy gjigandë ballë për ballë

 

Galaxy S6 Edge VS Galaxy S6 Edge +

Pasi u përball me Galaxy S6 edge + dhe Galaxy Note 5 dhe gjithashtu te Galaxy Note 4 dhe Galaxy Note 5, ne nuk mund të ndalojmë së kontrolluari ndryshimet dhe ngjashmëritë midis Galaxy S6 edge dhe versionit të vitaminizuar me një madhësi më të madhe të ekranit që Samsung prezantoi dje në New York City.

Pas disa ditësh, ky Galaxy S6 edge + i ri do të jetë në shitje dhe megjithëse tashmë kemi zbuluar pikat e forta dhe të forta kryesore, sot ne duam ta blejmë atë me versionin origjinal dhe të shohim nëse ia vlen të shpenzosh 799 euro për të blerë këtë terminal të ri , ose me S6 edge do të kemi mjaft. Merrni një laps dhe letër, le të fillojmë, dhe unë jam pothuajse i sigurt që do të duhet të merrni jo absolutisht gjithçka që do t'ju tregojmë.

Para së gjithash duhet të nënvizojmë se ky Galaxy S6 edge + ka dalë në treg pas vitit sukses të jashtëzakonshëm që Galaxy S6 edge ka pasur në treg dhe që ne e kemi analizuar në të njëjtën faqe në internet disa kohë më parë. Samsung lançoi këtë terminal në treg pas gjysmës së përvojës që ishte Galaxy Note 4 edge. Tani dhe para numrit të mirë të shitjeve, ai ka vendosur t'u ofrojë përdoruesve një version me një madhësi më të madhe të ekranit, diçka shumë e kërkuar nga të gjithë përdoruesit.

Cilat janë ndryshimet midis dy buzëve S6?

Nëse i mbajmë të dy pajisjet në dorë, do ta kuptojmë shpejt se ndryshimet janë minimale. Samsung ka krijuar një terminal të ri bazuar në atë që tashmë kishte në treg dhe duke respektuar çdo linjë të fundit të dizajnit. Me siguri mund të themi se Galaxy S6 edge + është një kopje më e madhe e Galaxy S6 edge.

Ekrani i këtij S6 të ri shkon deri në 5,7 inç, i njëjtë me atë të Galaxy Note 5 dhe që rritet nga 5,1 inç që mund të shohim në buzën origjinale S6. Edhe rezolucioni i ekranit është i njëjtë, megjithëse kjo natyrisht ka një pasojë të pashmangshme dhe kjo është se pikselët për inç kanë ndryshuar, duke shkuar nga 577ppi që kishte buza origjinale, në 518ppi që ka kjo avantazh i ri +.

Një tjetër risi e rëndësishme është Kujtesa RAM që ka kaluar nga 3 GB në 4 GB. Pjesa tjetër brenda nuk ka ndryshuar asnjë jota pasi që procesori dhe hapësira e brendshme nuk kanë ndryshuar as.

Padyshim që ndryshimi tjetër, i cili duhej të ndodhte në mënyrë të pashmangshme, është ai i baterisë që duke rritur hapësirën dhe duke rritur ekranin është rritur gjithashtu në 3.000 mAh që do të duhet të shohim nëse ato janë të mjaftueshme për të përmbushur nevojat e përdoruesve. Kujtojmë që bateria e S6 edge origjinal nuk ishte e keqe, por nuk ofroi një autonomi shumë të lartë, diçka që ngjalli shumë ankesa.

Samsung

Ekrani i lakuar ka më shumë mundësi dhe funksione

Shenja dalluese e këtyre avionëve të Glaxy S6 është padyshim ekrani i tij i lakuar në të dy anët. Në ekranin e djathtë mund të kryejmë edhe aktivitete të ndryshme. Samsung ka ditur që në këtë rast të dëgjojë të gjithë përdoruesit që u ankuan për dobinë e vogël të ekranit buzë dhe ai ka dhënë mundësi dhe funksione të reja, megjithëse jo aq shumë sa mund ta konsiderojmë si diçka të mrekullueshme ose thelbësore.

Tani e tutje ne mund, për shembull, të zgjedhim deri në 5 kontakte me të cilët nëse ata telefonojnë, ky ekran i dytë me një ngjyrë të caktuar do të eliminohet.

A ia vlen të blini një Galaxy S6 edge + kundrejt një Galaxy S6 edge?

Për t'iu përgjigjur kësaj pyetje unë sinqerisht besoj se Duhet të supozohet se këto dy pajisje të lëvizshme janë krejtësisht të ndryshme për shkak të madhësisë së tyre. Ato janë dy pika identike uji, me disa përjashtime, por që ndryshojnë në madhësi.

Ka shumë përdorues që preferojnë të mbajnë një smartphone 5 inç në xhep ose çantë dhe të tjerë që duan të mbajnë një më të madh që do t'i lejojë ata të shohin gjithçka në një mënyrë më të mirë dhe gjithashtu të shijojnë përmbajtje multimediale në një madhësi të madhe. Unë mendoj se ia vlen të blihen të dy terminalet, megjithëse për fat të keq dhe siç ndodh zakonisht me Samsung, ata nuk kanë një çmim, aq më pak brenda çdo xhepi.

samsung

Samsung, në vazhdën e Apple

Nuk mund të ndihmoja të tregoja në këtë artikull krahasues midis modeleve Galaxy S6 edge ngjashmëria midis strategjisë së kryer nga Samsung me atë të Apple që një vit më parë prezantoi iPhone 6 në dy versione të ndryshme, në varësi të madhësisë së ekranit. Kompania koreano-jugore tashmë kishte disa smartphone në madhësi të ndryshme në treg, por deri më tani nuk kishte pasur të njëjtin model me dy madhësi të ndryshme të ekranit.

Apple ka pasur sukses me lansimin e iPhone 6 dhe iPhone 6 Plus dhe duket se Samsung tani dëshiron të luajë të njëjtën kartë tani, e cila ka të gjitha shënimet që mund të dalin mirë sepse po përballemi me dy terminale me cilësi të jashtëzakonshme dhe gjithashtu me një dizajn që pothuajse do të guxoja të them se nuk ka ndonjë terminal tjetër në treg. Sidoqoftë, koha dhe përdoruesit do të tregojnë nëse ajo ka sukses ose bëhet një dështim në tregun e telefonisë mobile, diçka shumë e vështirë që mund të ndodhë.

Çmimi, ngjashmëria apo ndryshimi?

Çmimi me të cilin i ri do të dalë në treg Galaxy S6 edge + është mbështetur nga Samsung në 799 euro në versionin e 32 GB hapësirë ​​ruajtëse. Askush nuk mund t'i shpëtojë se është një çmim mjaft i lartë, megjithëse nuk duhet të harrojmë se po përballemi me një terminal të nivelit të lartë me përfundime mbresëlënëse.

Çmimi i Galaxy S6 nuk është një pikë takimi apo ngjashmëri dhe është se Samsung uli çmimin e Gaalxy S6 edge disa ditë më parë, duke e lënë atë nën çmimin me të cilin S6 edge + ka dalë në treg. Siç është logjike, modeli i fundit i hedhur në treg ka një madhësi më të madhe dhe për këtë arsye një çmim normal.

Cilën nga këto dy pajisje të lëvizshme do të zgjidhnit për përdorimin tuaj të përditshëm nëse do t'ju lejonin të zgjidhni midis të dyjave?.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

2 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   iLuisD dijo

  Ku mund ta gjej një Samsung Galaxy Edge me një çmim të zbritur pasi në Meksikë çmimet janë të njëjta

 2.   Albino alex dijo

  Unë ju shes timen, është një e bardhë 925t 128gb lëshuar Unë kërkoj për 11 para të gatshme whats tim 8781251222