Konferenca video e gjeneratës tjetër nga Logitech Rally Bar

logitech tubim bar

Logitech po revolucionon edhe një herë në botën e konferencave video tani që po lulëzon me një sërë mjetesh moderne aq të thjeshta sa edhe fleksibile që përfitojnë nga gjithçka që ofrojnë motorët aktualë të video konferencave dhe fuqia, të tilla si Ekipet e Microsoftit ose Zmadhimi. Me këtë Logitech synon të përfshijë veçori të përparuara me produkte si ato të reja Logitech Rally Bar, një aparat fotografik i krijuar posaçërisht për vendet e mesme dhe Logitech Rally Bar Mini, i përqendruar në ambiente të vogla, duke i dhënë një cilësi sublime gati kinematografike konferencave tuaja video.

Ne gjithashtu gjejmë një pajisje të projektuar për takime në dhoma të mëdha të tilla si Logitech RoomMate, një pajisje e aftë për të ekzekutuar shërbime video konferencash siç është Rally Plus pa pasur nevojë për kompjuter. Këto produkte të reja të markës vijnë për të thjeshtuar dhe përmirësuar takimet në distancë, duke lehtësuar menaxhimin dhe fillimin në mjediset e punës me karakteristikat më të përparuara në treg.

Ripërtëritja e video konferencës

Pak nga pak, konferencat me video po integrohen si një gjë e përditshme në shumë mjedise pune dhe Logitech dëshiron të pozicionohet me produktet e saj të reja në ballë të sektorit, duke qenë paraardhësi i dhomave të takimeve të ardhshme interaktive dhe fleksibël. Kjo teknologji do të lejojë që konferencat të mbahen në një mënyrë krejtësisht vendase duke përdorur shërbimet kryesore të tilla si Microsoft Teams dhe Zoom, si dhe modaliteti jashtë linje duke përdorur një USB nga pothuajse çdo kompjuter.

Katalogu i ri i zgjidhjeve të shënuara nga Logitech përfshin shërbime të tjera video konferencash si GoTo, Pexip dhe RingCentral. Përfshihet gjithashtu mundësia e përdorimit të një kamere të dytë për analizën e dhomave përmes inteligjencës artificiale.. Kjo teknologji është e aftë të kthejë çdo dhomë pavarësisht nga madhësia ose vendndodhja e saj në një qendër takimesh të ndërmarrjes, duke përfshirë ato që punojnë plotësisht në distancë nga shtëpia.

Karakteristikat e Rally Bar dhe Rally Bar Mini

  • Optika me rezolucion deri në 4K: Takime me cilësi sublime me një zoom optik deri në 5x duke arritur 15x dixhitalisht.
  • Audio kristal e qartë Falë një teknologjie të pronarit nga Logitech që jep takime me zë të pastër dhe të qartë.
  • Dizajn i shkëlqyeshëm: Pajisjet e reja kanë një dizajn mjaft tërheqës dhe futurist me linja të rrumbullakosura, me një pëlhurë poliesteri të ricikluar që mbështjell altoparlantët e tyre. Dizajn minimalist me ngjyra neutrale si e bardha ose grafiti.
  • AI e integruar: Të dy shiritat video janë të pajisur me teknologjinë më të fundit të inteligjencës artificiale të krijuar nga Logitech, duke zbuluar në kohë reale njerëzit që janë mbledhur si dhe dhomën në të cilën ndodhen, duke siguruar që fokusi dhe ndriçimi të jenë optimale.

Ne kemi më shumë informacion dhe karakteristika teknike në faqen e saj zyrtare.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.