Ky është gjeneratori i ri diellor Bluetti EB3A

bluetti eb3a

Një propozim i ri vjen nga BLUETTI, një nga kompanitë më të rëndësishme të energjisë së gjelbër në botë. Me këtë rast, gjeneratori diellor EB3A, me aftësinë e karikimit ultra të shpejtë, paketën e përmirësuar të baterisë LiFePO4 dhe menaxhimin inteligjent të energjisë.

Pse ky termocentral i vogël por i fuqishëm dallohet mbi të tjerët? Çfarë është ajo që e bën këtë gjenerator një ide kaq interesante? Ju sqarojmë më poshtë:

Çfarë ofron stacioni Bluetti EB3A

Kjo është lista e veçorive kryesore të gjeneratorit Bluetti EB3A. Një përmbledhje e përvojës së Bluetti që tashmë është testuar në produkte të tjera të saj, plus një seri përmirësimesh të reja dhe befasuese:

rimbushje super e shpejtë

Duke aplikuar përparime në teknologjinë e karikimit BLUETTI Turbo, bateritë EB3A mund të rimbushen kapacitet nga zero në 80% në vetëm 30 minuta. Kjo është e mundur si nga inputi AC ashtu edhe nga energjia diellore. Ose të dyja në të njëjtën kohë.

Bateri LiFePO4 268 Wh

Qeliza baterie me rezistencë të lartë të përbëra nga fosfat hekuri, të afta të na ofrojnë më shumë se 2.500.000 cikle jetësore. Përveç ofrimit të performancës së përmirësuar, ndikimi mjedisor i baterisë LiFePO4 është më i ulët.

Bateria LiFePo4

inverter inteligjent

Inverteri 600W/1.200W është garancia e rikarikimit të shpejtë, reduktimit të kohës së boshtit dhe rritjes së kohës së punës.

porte të shumta

Përveç daljes klasike të rrymës alternative të valës sinusale (AC), stacioni i karikimit Bluetti EB3A ka porte të tjera me të cilat ne do të jemi në gjendje të mbulojmë të gjitha nevojat tona themelore:

 • Një prizë AC (600 W)
 • Një portë USB-C PD 100W
 • Dy porte USB-A 15W
 • Dy dalje DC5521
 • Një dalje 12V 10A
 • Një bllok karikimi me valë.

Panele diellore 200W

Ne gjithashtu do të kemi mundësinë të karikojmë plotësisht Bluetti EB3A tonë përmes panel diellor PV200 nga BLUETTI. Ky opsion na ofron një karikim të plotë në vetëm dy orë, domethënë lirinë për të pasur një burim energjie larg rrjetit elektrik, për shembull gjatë daljeve në vend dhe aventurave tona në natyrë. Ose thjesht për të pasur një rezervë të sigurt të furnizimit me energji elektrike përballë mungesës dhe paqëndrueshmërisë, në të cilën mund të ndodhin ndërprerje të energjisë elektrike ose racionimi.

bluetti eb3a

Menaxhimi i zgjuar i baterisë

EB3A kontrollohet në çdo kohë nga Menaxhimi i baterisë BLUETTI (BMS). Kjo është përgjegjëse për mbikëqyrjen e funksionimit të duhur të stacionit dhe menaxhimin e të gjitha rreziqeve ndaj të cilave ai është i ekspozuar, nga mbingarkesat dhe mbinxehja deri te mundësia e rritjes së papritur të tensionit dhe qarqeve të shkurtra.

transportueshmëri

Një aspekt vërtet i rëndësishëm që duhet vlerësuar. Stacioni i karikimit EB3A ka një pesha 4,5 kg. Kjo do të thotë se është e lehtë për t'u transportuar nga një vend në tjetrin, mund të ngarkohet pa probleme në makinë dhe të hidhet kurdo dhe ku të duam.

Bluetti EB3A: ku dhe si të përdoret termocentrali?

Skenarët në të cilët EB3A do të jetë i dobishëm për ne janë të ndryshëm. Këto janë më të dukshmet:

Në rast të ndërprerjeve të energjisë elektrike

Një mundësi që, për fat të keq, po bëhet gjithnjë e më e mundshme dhe për të cilën duhet të jeni të përgatitur. Është e vërtetë që stacioni EB3A nuk do të përdoret për të fuqizuar pajisjet me konsum të lartë (furra, ngrirës, ​​etj.), por do të mbajë aktiv ndriçimin në shtëpi ose frigoriferin derisa të zgjasë ndërprerja e energjisë.

Aktivitetet në natyrë

EB3A na lejon të shkojmë në ekskursione dhe të humbasim veten në natyrë me sigurinë se do të kemi një furnizim të mjaftueshëm me energji për telefonat celularë, kamerat, laptopët dhe pajisjet e tjera. Në të njëjtën mënyrë, stacioni do të jetë shumë i dobishëm për organizimin e festave në kopsht, pa pasur nevojë të bëni rrëmujë kabllosh.

Çmimet dhe informacionet

eb3a

Stacioni BLUETTI EB3A tani është në dispozicion me një interesante çmim special i shitjes paraprake deri më 30 shtator:

 • EB3A: Duke filluar nga 299 € (26% ulje nga çmimi origjinal prej 399 €).
 • EB3A + 1 panel diellor PV200: Nga 799€ (11% zbritje në krahasim me çmimin origjinal prej 899€).
 • EB3A + 1 panel diellor PV120: Nga 699 € (d.m.th., 13% zbritje në çmimin e tij origjinal prej 798 €).

Rreth BLUETTI

Pa dyshim, BLUETTI është një nga markat referente në nivel evropian në fushën e energjisë së gjelbër, me më shumë se 10 vjet përvojë në këtë industri. Zgjidhjet e tij për ruajtjen e energjisë për përdorim brenda dhe jashtë janë një angazhim për një të ardhme të qëndrueshme dhe respekt për mjedisin.

Aktualisht BLUETTI është një kompani në rritje të plotë. Ajo është e pranishme në më shumë se 70 vende dhe klientët e saj në mbarë botën numërohen në miliona. Më shumë informacion në bluetti.eu.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

<--seedtag -->