Si të njohësh IP-në e dikujt

gjurmoni IP Facebook

Njohni adresën IP të një përdoruesi tjetër të Facebook Kjo mund të na ndihmojë të ju njohim pak më mirë dhe në disa raste në të cilat nuk e njohim aspak atë përdorues për të qenë në gjendje ta lokalizojmë atë gjeografikisht. IP ka një format numerik dhe në kundërshtim me atë që mund të mendoni se nuk është një seri numrash të zgjedhur në mënyrë të rastësishme. Formuar nga katër grupe figurash të ndara me pika, do të bëjë të mundur lidhjen në rrjet dhe do të shërbejë për të identifikuar secilin kompjuter që lidhet me të.

Gjetja e adresës IP nga mesazhet në Facebook mund të jetë diçka vërtet e dobishme dhe në këtë artikull do të shpjegojmë disa truke të thjeshta, në mënyrë që ta merrni atë shpejt dhe pa pasur nevojë të bëni shumë xhiro.

Kohët e fundit ka pasur një aplikacion që mund të shkarkohet nga dyqani zyrtar i aplikacioneve Google ose çfarë është i njëjti Google Play dhe falë të cilit ne mund të dimë IP-në e secilit dhe të secilit prej mesazheve që na janë dërguar. Rrjeti social Facebook. Fatkeqësisht, ai aplikacion është tërhequr, ne e imagjinojmë nga zhvilluesi i tij ose nga vetë Google dhe nuk mund ta shkarkojmë më.

Artikulli i lidhur:
Çfarë është një IP dhe çfarë të dhënash mund të më ofrojë?

Nëse për ndonjë arsye duhet të dini IP-në e kujtdo që ju dërgon një mesazh në Facebook, nuk do të jetë më aq e thjeshtë sa të përdorni aplikacionin që ishte më parë i disponueshëm, por mund të mos jetë aq i komplikuar.

IP mund të jetë në një email

Nëse ai përdorues, IP-në e të cilit dëshironi të dini Ju i kërkoni atij të dërgojë një email dhe do ta keni zgjidhur problemin tuaj pasi njohja e IP-së do të jetë çështje, siç thonë ata duke qepur dhe kënduar. Për shembull, në Hotmail ose Gmail, do të jetë e mjaftueshme për të hyrë në menunë e përgjigjes brenda postës elektronike që ju është dërguar dhe zgjidhni "Shfaq origjinalin", pasi atje do të duhet të kërkoni vetëm me motorin e kërkimit të shfletuesit për tekstin X-Origjina-IP, pranë tij do të shfaqet IP-ja e kontaktit tuaj.

Përveç kësaj metode, e cila është, le të themi, mjaft e thjeshtë, ka edhe të tjera disi të komplikuara dhe me të cilat rrjeti i rrjeteve është i mbushur plot. Pastaj ju lëmë edhe një në këtë video;

Dhe nëse jeni të interesuar, vizitoni këtë artikull tjetër ku ju mësojmë se si si ta fshehni ip-in tuaj

Gjeni adresën IP në mesazhet në Facebook

Si të zbuloni IP-në e dikujt në Facebook

Mënyra më e shpejtë për të njohur shpejt IP-në e një të panjohuri nga Facebook, është siç e kam komentuar më lart përmes një emaili të dërguar nga përdoruesi. Por është më se e mundshme që ju nuk doni ta bëni, nëse dini diçka për botën e teknologjisë, pasi që përmes një emaili të thjeshtë ne mund të marrim direkt IP tuaj, kështu që ata do të preferojnë të përdorin platformën e mesazheve të platformës. Nëse po, kemi dy mundësi.

Artikulli i lidhur:
Si të fshehni një IP

Ndiqni IP-në përmes postës elektronike me What's tyre IP

Gjeni IP-në e një përdoruesi të Facebook me Cila është IP e tyre

Falë shërbimit Cila është IP-ja e tyre, ne mund të marrim shpejt se cila është IP e përdoruesit i cili po na dërgon mesazhe për sa kohë që ai dëshiron të bashkëpunojë pa dyshuar diçka. Cila është IP e tyre është një shërbim që na ofron një lidhje që do të na dërgojë me email kur të klikoni IP-ja e përdorur për të vizituar atë lidhje pyetjeje, një lidhje që zakonisht arrin në një faqe në ndërtim ose që thjesht nuk ekziston, kështu që marrësi ynë nuk do të dyshojë në asnjë kohë se cili është qëllimi ynë kur dërgojmë një URL.

Gjeni IP-në e një përdoruesi të Facebook me Cila është IP e tyre

Për t'u përpjekur të sigurohemi që e vizitoni, duhet të kërkojmë vetëm një arsye që lidhet me temën e bisedës që po zhvillojmë, për sa kohë që është miqësore brenda kufijve. Nëse nuk mund t’i dërgoni, herët a vonë ai përfundon ta vizitojë atë vetëm për kuriozitet. Sigurisht Në atë kohë, llogaria e postës elektronike që kemi përdorur për të përdorur këtë shërbim do të fillojë të marrë IP-të nga të cilat është vizituar lidhja. Tani thjesht duhet të shkojmë në një faqe në internet që na ofron vendndodhjen e asaj IP, por këtë do ta shohim në seksionin tjetër.

Ky shërbim jo vetëm që mund të përdoret për të gjetur IP-në e një përdoruesi në Facebook, por gjithashtu edhe mund ta përdorim për çdo platformë, qoftë email, WhatsApp, Telegram, WeChat, forume ... meqenëse në asnjë moment nuk është i lidhur me shërbimet që na ofron Facebook, por përkundrazi i kushtohet ndjekjes në çdo kohë të IP-ve që lidhja që ne kemi dërguar .

Ndiqni IP-në pa u përdorur në emailin e Grabify

Likelyshtë e mundshme që të jesh një faqe që deri më tani nuk ke ditur për asgjë, mos besoni kur shkruani emailin tuaj. Nëse është kështu, mund të përdorni një të përkohshme, por do të duhet të prisni derisa marrësi të klikojë në link, gjë që mund të na marrë disa orë me faqen anonime të emailit nëse nuk duam të humbasim llogarinë që krijohet kur përdorim këtë lloj shërbimi.

Gjeni IP-në e një përdoruesi të Facebook me Grabify

Grabify është një shërbim i ngjashëm me atë që kemi diskutuar më lart, por ndryshe nga ai i mëparshmi, nuk kërkon që ne të fusim emailin tonë në çdo kohë, pasi vetë faqja e internetit është përgjegjëse për të na ofruar të gjitha informacionet pasi lidhja të jetë klikuar, kështu që ne po përballemi me të njëjtin problem që kam diskutuar më lart. Por nëse nuk ju shqetëson të prisni, Grabify është shërbimi juaj. Ndryshe nga Cila është IP-ja e tyre, ne mund të maskojmë URL-në në mënyrë që kur përdoruesi të klikojë t'i drejtojë ata në një faqe në internet që punon dhe kështu që ata të mos jenë të dyshimtë në çdo kohë. Në këtë rast, duhet të shkruajmë uebfaqen www.facebook.com në pjesën Fut për të vërtetuar URL-në ose kodin e ndjekjes. dhe klikoni në Krijoni URL.

Gjeni IP-në e një përdoruesi të Facebook me Grabify

Tjetra, do të shfaqet një faqe në internet ku gjejmë URL-në që duhet t'i dërgojmë përdoruesit në fjalë. Thjesht duhet ta kopjojmë dhe ngjisim për t'ua dërguar atyre. Në fund, shfaqet seksioni i Rezultateve dhe një numër. Në këtë seksion do të shfaqen adresat IP të të gjithë përdoruesve që klikojnë në URL-në që kanë marrë nga ne. Për të kontrolluar rezultatet, ne duhet të azhurnojmë faqen në internet në mënyrë që të shfaqet IP-ja e përdoruesit. Pastaj, thjesht duhet të kalojmë pjesën tjetër për të zbuluar vendndodhjen e përdoruesit në fjalë.

Ndiqni IP-në e Facebook-ut

si të njohësh IP-në e dikujt

IP-ja Isshtë i përbërë nga katër numra unikë, të ndarë nga periudhat,  që përfaqësojnë targën e lidhjes sonë të internetit, domethënë vetëm ne mund ta përdorim atë IP në atë kohë. Nuk ka asnjë person tjetër në botë që mund të përdorë atë IP në të njëjtën kohë me ne, prandaj është mënyra e vetme për të marrë gjurmën përmes internetit. Ka programe që na lejojnë të përdorim IP nga vendet e tjera, por ato zakonisht përdoren kryesisht për të vizituar Dark Web, i cili nuk është i njëjtë me Deep Web. Përdorimi i tij lidhet përgjithësisht me veprimtari kriminale ose ligjshmëria e të cilave është në diskutim.

Në internet mund të gjejmë faqe të ndryshme në internet që na ofrojnë këtë informacion, informacion që përbëhet nga qyteti ku ndodhet përdoruesi së bashku me emrin e ofruesit tuaj të internetit. Një nga më të mirat është Cila është Adresa ime IPFalë kësaj faqe në internet, ne mund të marrim popullsinë ku përdoret një IP, si dhe vendin. Ne gjithashtu mund të marrim të dhënat e ofruesit të internetit dhe llojin e lidhjes së përdorur përveç që të na tregoni nëse IP-ja e përdorur është fikse ose dinamike.

Shumica e ofruesve të internetit ofrojnë IP dinamike, kështu që çdo herë ju ne rifillojmë routerin ose modemin tonë marrim një IP të re. Nëse personi në fjalë ka një IP fikse, një rast i pamundur, ne mund të bllokojmë çdo lloj komunikimi që vjen nga ajo IP në mënyrë që asnjë mesazh ose email të mos na arrijë nga ajo lidhje interneti ... Siç kam komentuar në pjesën më të madhe të Përdoruesve kemi një IP dinamike, pasi nëse duam një IP fikse, ideale për kur duam të lidhemi me kompjuterin ose routerin tonë nga jashtë shtëpisë sonë, duhet të paguajmë një shtesë për lidhjen tonë, por gjithçka varet nga përdorimi dhe nevojat e secilit Emri i përdoruesit.

Gati për rastrear IP në Facebook?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

50 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Jorge Barroso dijo

  Miq, zgjidhja e dhënë nuk funksionon. Unë kam informacionin e mëposhtëm të dërguesit:

  njoftimi+oczsffc6@facebookmail.com

  1.    Carlos Luis dijo

   Nuk funksionon, nuk funksionon, më shpjegoni se si funksionon

  2.    rosario dijo

   pershendetje mire pasdite me baltë-si mund ta di-ku-vijnë nga kutia në llogarinë time në facebook. ciendo-e keqe dhe e turpshme

 2.   gonzalito dijo

  Njerëzit janë të tmerrshëm ... nuk funksionon

 3.   Jorge Barroso dijo

  Miq të shkëlqyeshëm, pas disa testeve gjeta se si funksionon. post i shkelqyer, faleminderit shume.

  1.    anderson dijo

   mik Unë e di se si të marr kodin burim, por është shumë e gjatë që një pjesë e kodit është që ju duhet të vendosni

   1.    cris Alex dijo

    Epo atëherë më trego si e bën

   2.    flokët luzgardo peralta dijo

    si të futni febook në adresën ip

   3.    kafe e gëzueshme dijo

    Përshëndetje Anderson, a mund të më tregoni ju lutem si mund ta bëj, ku më shkruani?

   4.    william dijo

    Si e bën atë ndajnë atë, unë kam nevojë për të

 4.   vjviç dijo

  si punon kjo?
  asnjëherë nuk e gjeta kodin e koduar si ai në kokë

 5.   birrë dijo

  Jorge Barroso, si e keni bërë këtë punë? A mund të më dërgoni një email aleezesandoval @ hot ...

  1.    Jacqueline dijo

   Mirëdita teze duhet të di shumë urgjent IP-ja e një Facebook-u është një djalë stalker që mendoj se e di kush është, sipas tij ai jeton në Spanjë dhe mendoj se është nga Kili!, Dhe unë e di se kush mund të bëhu, ​​një herë me këtë bëj ankesën, faleminderit të gjithëve

 6.   jose dijo

  Jorge Barroso, si e keni bërë këtë punë? ju mund të më dërgoni një email tek joselardieri@hotmail.com duke thënë cilat janë hapat që duhet ndjekur ??? Faleminderit..

 7.   Maia dijo

  Përshëndetje, unë dua të di ip-in e një mesazhi në facebook por nuk mund ta gjej kodin e koduar !! Ju lutem nëse mund të më ndihmoni, më duhet sa më shpejt
  falënderim

 8.   cristian dijo

  Përshëndetje miq
  Ju lutemi dërgoni zgjidhjen se si të shihni IP-në e personit që dërgon mesazhe në facebookun tim

 9.   tokë dijo

  pershendetje te verteten nuk i kuptoj mire hapat dhe nuk me del, jose barroso, a mund te me dergosh hapat? dhe do ta vlerësonit

 10.   santiago dijo

  Përshëndetje për mua, ju lutem, nëse më shpjegoni, më duhet .. emaili im është santis1986@hotmail.com

 11.   JAC dijo

  A mund të më ndihmojë dikush nëse funksionon për ta. Nuk i kuptova mirë hapat që më shpjegojnë në këtë email.

  jaimeandrescastillo@hotmail.com

 12.   Juki dijo

  Kjo nuk funksionon, ju dërgon në një ip gjenerik, i cili supozoj se është nga serveri që dërgon emailët e enkriptimit, prandaj mos e prisni kokën duke u përpjekur ta bëni atë të funksionojë, ose duke kontrolluar kodin ... bye

 13.   ngatërruar dijo

  Djemtë e gatshëm duhet të hapin mesazhin normalisht si çdo tjetër dhe sapo ta shikojnë ata duhet të japin opsionin shih kodin burimor të mesazhit ... ky opsion është në pjesën e fundit të lidhjes «përgjigje» nëse shikojnë kodin burimor e faqes, po Një kod si ai i përshkruar këtu do të shfaqet, e keqja është se duket se adresa që ata japin është ajo e serverit të ofruesit të shërbimit me bandë të gjerë ose një adresë IP gjenerike ... Unë nuk mendoj se është një nga kompjuterët që dërgon mesazhin vetë ... mirë, unë do të vazhdoj të shikoj ...

 14.   MARISOL dijo

  E VRTETA INFORMACIONI JUA NUK SHFRYTZON SHUM ... SIPAS IP-së SEL DORIVZUAR ISSHT GJENERIKE OSE ALSHT GJITHMON THE E NJAMEJTA ... E VRTETA NUK HUMBNI KOHN duke u përpjekur të gjesh këtë metodë dhe unë do të vazhdoj të kërkoj informacione për të parë atë që unë .CHAOO.

 15.   ferazza dijo

  Shume mire,

  Më duhet të shtoj se ky nuk është më rasti. Serveri i facebook-ut që dërgon postat elektronike tani ka një përfaqësues dhe kur kryeni këtë provë merrni vetëm IP 127.0.0.1, i cili është ekuivalent me localhost.

 16.   Carlos dijo

  thjesht duhet nje mesazh ??? nuk ju duhet diçka tjetër si posta që nuk e di

 17.   Alexander dijo

  Kur hap kodin origjinal të burimit, disa numra indeksi shfaqen në të majtë dhe në secilën anë (domethënë, në një kolonë tjetër në të djathtë) një seri të dhënash, në cilin prej atyre numrave duhet të kërkoj sipas të dhënave që ndodhin erick ?? .. Faleminderit

 18.   Aleksander dijo

  ju lutem më tregoni se si e gjeni kodin
  URGJON !!!!!! 1

 19.   bashkësia dijo

  HELO djem, kam nevojë për një person QM për të ndihmuar në gjetjen e adresave të IP D Mesazhet QM kanë mbërritur. ISshtë vërtet urgjente, nëse ndihma juaj është efektive, ne mund të arrijmë një marrëveshje monetare. FALEMINDERIT SHUME. !

  1.    dayana dijo

   Përshëndetje djalë, unë kam të njëjtin problem, ata po më dërgojnë mesazhe në fytyrën time pak të pakëndshme dhe unë do të doja të dija IP-në e këtij personi për të qenë në gjendje ta zgjidhja këtë problem. a mund te me ndihmoni per kete

  2.    Alex dijo

   A mund te me ndihmosh ?? Dy vjet më parë një person po më dërgonte mesazhe me inbox dhe për shkak të atyre mesazheve i dhashë fund marrëdhënies time, ai na bëri shumë dëm dhe më tha shumë gjëra që më lënduan, shqetësimi im është të di nëse ai person është afër meje, unë mbeti me atë dyshim dhe unë nuk kam qenë në gjendje të filloj një marrëdhënie tjetër që nga ajo ndarje. Shpresoj shumë që të mund të më ndihmoni.

 20.   Edwin_rbt dijo

  Si mund ta bëj atë nga kodi burimor dhe nuk e kuptoj programin tuaj

 21.   Elvira dijo

  Më duhet të marr një mesazh në Facebook, duke arritur në postën e nxehtë të dërguar nga Alberto Robinson

 22.   Vane_maky dijo

  Një person që nuk më pëlqen dhe është mik i burrit tim po ia mbush kokën, duke i thënë që krijova një llogari në Facebook dhe i dërgoj mesazhe që e fyen ... dhe çfarë doja të dija nëse mund ta dini se ku u be llogaria, sepse mendoj se ajo dhe shoqet e saj jane ato qe po e bejne kete per te me bere te luftoj me te dashurin ... faleminderit shum

  1.    Maury andres dijo

   ju dhanë zgjidhje?

 23.   Jane DE Jesus Olvera dijo

  kjo është pordhë shumë e keqe sepse kjo është arsyeja pse ata mund të të rrëmbejnë, hej dhe nëse dikush më ngacmon dhe unë e bllokoj dhe e raportoj, ti akoma mund ta njohësh ip-in tim

 24.   Jane DE Jesus Olvera dijo

  Të lutem m'u përgjigj

 25.   YONSON dhe dijo

  Si mund ta gjej atë kod, ku është ai?

 26.   Maury andres dijo

  Diçka e ngjashme me vane_maky susede me dikush krijoi një facebook me emrin tim dhe unë duhet të di ip e këtij facebook ju lutem ndihmoni unë do të vlerësoj

 27.   leje me pagese dijo

  Çfarë mund të vendos në aplikim?

 28.   andrea dijo

  Dikush mund të më ndihmojë Unë kam një person që ndryshon fytyrë dhe më dërgon më shumë dhe gjëja më e keqe është se ai i thotë burrit tim që unë jam vetë se jam i çmendur

 29.   Albert M. dijo

  A është e mundur të zbuloni IP-në e një profili nëse nuk më keni dërguar një mesazh, por keni parë mesazhin që ju kam dërguar privatisht?

 30.   cristian dijo

  Pershendetje, a mund te me ndihmoni! contreraslopez.22@hotmail.com

 31.   guiye dijo

  Pershendetje, a mundet dikush te me mesoje se si te zbuloj ip-in e nje perdoruesi tjeter, pasi 2 llogari ne facebook po me ngacmojne vetem per te dhene adresen ip, futur ne burimin e viwe por une nuk mund ta gjej ip, dhe mundohem ta kodifikoj por asgje nuk duket Unë shpresoj në ndihmën tuaj. Faleminderit !!

 32.   Malena dijo

  Dhe si ta dërgojmë lidhjen në facebook? përmes një mesazhi ???. Dua të them, për ata që nuk publikojnë emailin e tyre ??

 33.   JORGE FLORES CEILO dijo

  dikush më ndihmon të zbuloj IP-në ... X JU LUTEM USHT URGJENTE

 34.   Carla Rossell dijo

  A mund te me ndihmosh? Si mund ta gjej IP-në e këtij personi?
  Alejandro F William i cili ma dërgoi atë në mesazhet fikltrados në Facbook, dhe brokio facebook-un e tij. me nxit mua. Faleminderit

 35.   Mary dijo

  Pershendetje, dite e mire, a mund te dini emrin dhe adresen e ndonje emaili te personit qe me dergon mesazhe te mesazherit ne Facebook nga nje celular por une tashme ia kam restauruar qelizen fabrikes ??

 36.   Osvaldo Paiz dijo

  ju vetëm duhet të raportoni atë kontakt, dhe facebook do të kujdeset për fshirjen e tij

 37.   Karla dijo

  Përshëndetje ata po më dërgojnë mesazhe në fytyrën time, fytyrë false, ju lutem do të doja të dija nga e dërgonin ose si ta dija IP-në e tyre, unë do të isha shumë mirënjohës për ju. Urgentshtë urgjente dhe me të vërtetë është shumë delikate.

 38.   mrekulli dijo

  Jam i interesuar të di një adresë IP, a mund të më ndihmoni

 39.   Fernando Villaran Garcia dijo

  me sa duket pronari i ip la palmo të tyre dhe u desh ta nxirrte sitin në shitje