Gjithçka që duhet të dini për ardhjen e HBO Max në Spanjë

HBO Ka qenë në treg për ofruesit e transmetimit të përmbajtjes audiovizuale për një kohë të gjatë, veçanërisht duke ofruar ekskluzivitetet e tij më të dëshiruara. Sidoqoftë, ka shumë arsye që i bëjnë përdoruesit të largohen nga shërbimi në Spanjë për shkak të cilësisë së ulët të imazhit dhe aplikimit të dobët të tij, diçka që më në fund do të bëhet histori.

HBO njofton mbërritjen në Spanjë të shërbimit HBO Max, ne ju tregojmë të gjithë përmbajtjen e tij dhe ndryshimet që duhet të merrni parasysh për të shijuar shërbimin. Zbuloni me ne se si të përfitoni sa më shumë nga HBO Max dhe të përfitoni sa më shumë nga platforma me udhëzuesin përfundimtar.

HBO Max dhe mbërritja e tij në Spanjë

Shërbimi HBO Max është përdorur për ca kohë në vende të tjera si Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe për këtë ata tashmë kanë faqen tuaj në SpanjëMe Siç është njoftuar nga vetë HBO, shërbimi ju ofron historitë më të mira nga Warner Bros, HBO, Max Originals, DC Comics, Cartoon Network dhe shumë më tepër, së bashku për herë të parë (të paktën në Spanjë). Diçka që pa dyshim do të shkaktojë dyshime tek disa prej përdoruesve, por mos u shqetësoni, sepse ne kemi ardhur për të zgjidhur të gjitha dyshimet që mund të lindin.

Gjëja e parë është të jeni të qartë se në thelb 26 tetorin e ardhshëm do të jeni në gjendje të shijoni të dy HBO standarde si me pjesën tjetër të prodhimeve të WarnerMedia dhe fillon në një platformë të vetme pa pasur nevojë të kontraktoni shërbime të ndryshme përmes ofruesve tradicionalë të televizionit kabllor siç është Movistar, ndër të tjera.

Njëkohësisht HBO Max do të mbërrijë në Spanjë, Suedi, Danimarkë, Norvegji, Finlandë dhe Andorra këtë 26 tetor. Më vonë, zgjerimi do të vazhdojë në Portugali, mes vendeve të tjera, edhe pse ato data nuk janë konfirmuar ende.

Po abonimi im aktual në HBO?

Me pak fjalë, absolutisht asgjë nuk do të ndodhë. HBO do të sigurojë një periudhë përshtatjeje, por në thelb ajo që ata do të bëjnë është të zhduket platforma tradicionale HBO, të cilën shumëkush me siguri do ta humbasë nga shikimi me kënaqësi, dhe të dhënat do të integrohen automatikisht në HBO Max. Kjo do të thotë se:

 • Ju do të jeni në gjendje të regjistroheni në HBO Max me kredencialet tuaja HBO (përdoruesit dhe fjalëkalimet)
 • Të dhënat do të ruhen, ruhen dhe përmbajtja do të riprodhohet aty ku i keni lënë

Në fund të fundit, i njëjti 26 tetor llogaria juaj HBO do të konvertohet automatikisht në një llogari HBO Max dhe do të jeni në gjendje të shijoni të gjithë përmbajtjen që ju ofron platforma e re.

Ndryshimet dhe çmimet në platformën HBO Max

HBO nuk ka konfirmuar nëse do të ketë apo jo një ndryshim në çmimin e ngarkuar për përdoruesit, në fakt, kur shërbimi është zhvendosur nga HBO në HBO Max në Shtetet e Bashkuara të Amerikës dhe në LATAM nuk ka pasur rritje çmimi.

Në fakt, duke marrë parasysh që HBO tashmë ka konfirmuar se transferimi i llogarive dhe informacionit do të jetë plotësisht automatik, Gjithçka tregon se nuk do të ketë ndryshime në pajtimet. Gjithashtu, nëse përfitoni nga HBO përmes ofertave të ofruara nga kompania juaj e telefonit ose ofruesi i shërbimit të internetit, asgjë nuk do të ndryshojë sepse kredencialet tuaja do të kalojnë nga një platformë në tjetrën.

Cili do të jetë katalogu HBO Max në Spanjë?

Siç e dini tashmë, HBO është pjesë e Warner, prandaj, ne do të jemi në gjendje të shijojmë këtë katalog të HBO përveç Cartoon Network, TBS, TNT, Adult Swym, The CW, DC Universe dhe kinema të kompanisë dhe kompanive prodhuese të lidhura me të si New Line Cinema. Pa dyshim, katalogu do të rritet në madhësi dhe cilësi:

Bllobuster -et më të mëdhenj, historitë më novatore dhe klasikët e paharrueshëm që na kanë bërë ata që jemi. Gjithçka në HBO Max.

 • Ekskluzivitetet DC Universe
 • Publikimet e fundit të Warner: Space Jam: New Legends
 • Klasikët e Warner

Përveç kësaj, ata kanë një sërë të drejtash të tilla si Friends, The Big Bang Theory ose South Park për të përmirësuar ndjeshëm katalogun.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.