Google Allo mund të jetë i disponueshëm këtë javë

Google Allo

Në Google I / O të fundit ne takuam dy aplikacione të reja të Google që paraqitën shumë pyetje për përdoruesit në lidhje me të ardhmen e Google Hangouts dhe pjesën tjetër të aplikacioneve të mesazheve të menjëhershme. Dhe edhe pse ende Google Hangouts nuk është zhdukur nëse një nga këto aplikacione ka mbërritur, Google Duo.

kjo aplikacioni pretendon të jetë një Facetime për Android, diçka që ka tërhequr vëmendjen e shumë përdoruesve sepse aktualisht është instaluar më shumë se 10 milion herë, sipas Play Store. Kjo në lidhje me Google Duo, por Dhe çfarë ndodhi me Google Allo?

Sipas Evan Blass, Google Allo do të lançohet këtë javëEdhe pse nuk dihet se çfarë dite do të jetë (mund të jetë tashmë e disponueshme në Dyqanin e Luaj në këtë moment) ose nëse do të ketë me të vërtetë të njëjtin efekt si Google Duo. Google Allo është një aplikacion i mesazheve të çastit, një aplikacion që do të ofrojë të njëjtën gjë me WhatsApp dhe Telegram, me biseda të shpejta dhe të koduara, të cilat gjithashtu do t'ju lejojnë të ndani të gjitha llojet e skedarëve.

Google Allo do të na bëjë të ndalojmë përdorimin e llogarisë Google për regjistrimin e shërbimit

Por ndryshimi në krahasim me aplikacionet e tjera është se Google Allo do të marrë numrin tonë si ID-në e vetme dhe jo llogaria e Google, e cila do të ndihmojë në mënyrë të konsiderueshme kur komunikoni me pajisje të tjera ose për lloje të tjera operacionesh siç është instalimi i aplikacioneve.

Përveç kësaj, ndër të tjera, do të na lejojë të dërgojmë mesazhe tek përdoruesit që nuk e kanë numrin tonë, siç është aplikacioni i mesazheve që kemi pasur në të kaluarën. Kështu që shumë thonë se Google Allo dhe Duo do të jenë si aplikacione standarde në versionet e ardhshme të Android dhe nuk ka mungesë të arsyes ose kështu duket. Në çdo rast, duhet të presim për të parë dhe testuar Google Allo për të ditur nëse do të jetë me të vërtetë zëvendësuesi përfundimtar për WhatsApp dhe aplikacionin e mesazheve apo jo. Cfare mendoni ju


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)