Google Home dhe Google Home Mini do të zbarkojnë në Spanjë gjatë gjithë vitit 2018

Google po zgjeron territorin e saj të marketingut të produkteve. Siç e dini, kompania Mountain View ka në katalogun e saj altoparlantë të ndryshëm inteligjentë, linjën e njohur Google Home. Aktualisht shitet në 9 vende. Dhe megjithëse disponueshmëria e tij praktikisht do të dyfishohet, është e vështirë të lihet në hije konkurrenti kryesor në këtë sektor: Amazon dhe Amazon Echo e saj.

Google dhe Asistenti i saj janë një nga lojtarët kryesorë në skenë. Google po vë bast shumë në asistentin e tij virtual dhe mbase me gjithçka që ka njoftuar në Google I / O të saj, gjiganti i Internetit është pozicionuar si një nga opsionet më të mira në Inteligjencën Artificiale. Por le të jemi për ardhjen e altoparlantëve inteligjentë.

Google Home dhe Home Mini

Google Home dhe Google Home Mini do të jenë produktet që ne mund të shijojmë në Spanjë dhe në 6 vende të tjera. Siç ka mësuar media VentureBeat, Google synon të nisë gamën e tij të folësve në Spanja, Meksika, Koreja, Hollanda, Suedia, Norvegjia dhe Danimarka.

Tani, siç ju thamë në fillim, Amazon dhe folësit e saj inteligjentë kanë një prani në 80 vende që nga dhjetori i kaluar. Sidoqoftë, në çfarë mund të konkurrojë Google sot? Ndoshta në gjuhët e mbështetura nga pajisjet tuaja. Ndërsa Alexa - ndihmësi virtual i Amazon - kupton vetëm variante të ndryshme të anglishtes, japonishtes dhe gjermanishtes, Google Assistant kupton deri në një total prej 16 gjuhësh. Megjithëse nuk do të mbarojë këtu: duket, synimet e kompanisë janë të arrijnë gjithsej 30 gjuhë para fundit të këtij viti 2018. Po kështu, Google gjithashtu konfirmoi që Asistenti i saj Google është aktiv në më shumë se 500 milion pajisje. Pra, ne do të shohim se si në lidhje me funksionet e reja që vijnë edhe me Android P.

Tani për momentin Google nuk ka konfirmuar asgjë në lidhje me këtë ose nuk ka dhënë data të sakta të lëshimit në asnjë nga shtatë tregjet e reja të zgjerimit. Supozojmë se do të kemi më shumë detaje kur ato data të afrohen.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.