Google shpenzon 3,2 milion dollarë në reklama televizive për Pixel në vetëm 2 ditë

Ideja që Google Pixel i ri ka të bëjë me markën Nexus. Duhet të bëhet e qartë se telefoni i Google është një i dizenjuar plotësisht nga Google dhe prodhimi i saj i është besuar HTC-së, por ideja dhe koncepti varet tërësisht nga djemtë nga Mountain View.

Me këtë ide në mendje, ne mund të vazhdojmë të kuptojmë më mirë pse tani e bëjmë Google ka shpenzuar 3,2 milion dollarë në reklama televizive për Pixel në jo më shumë se 2 ditë. Me Nexus nuk iu afrua as atyre shifrave, nga sa mund të themi tashmë se do të shohim shumë Pixel për vitet e ardhshme nëse gjithçka shkon mirë pa probleme të mëdha.

Dhe jo vetëm që ata do të investojnë në shtytjen fillestare në mënyrë që Pixel të zhvendoset më vonë, por ato do të jenë qindra miliona për muajt e ardhshëm. Google e kupton që është koha e saj dhe do të përfitojë prej tij, veçanërisht për shkak të asaj që ndodhi me Galaxy Note 7 të Samsung dhe iPhone 7 të butë që ka lëshuar lidhjen me fole audio 3,5 mm.

google Pixel

Google duhet të konfirmojë shifrat për investimet në reklama, por tashmë një ekzekutiv i Google vërejti se do të kishte një fushatë reklamuese shumë domethënëse në një bisedë të shpejtë në Reuters. Tani mbetet për t'u parë nëse ato reklama televizive janë efektive, ashtu siç do të duhet të mbani reklama në faqet dhe gazetat në internet dhe media të tjera më tradicionale.

Vazhdojnë të lindin pyetje në lidhje me ekzistencën e këtij telefoni kur ata në Mountain View gjithmonë kanë hequr prodhuesit e tjerë, por duke pritur që të tjerët të bëjnë telefonët që ju mund të bëni është sigurisht qëllimi kryesor, përveç një softuer që do të japë shënimin dhe që Google do të kontrollojë dhe përkëdhelë si askush tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)