Google Home dhe Google Home Mini tashmë të disponueshme në Spanjë

Muajin e kaluar gjatë Google I / O, konferenca e zhvilluesve të Google, gjiganti i kërkimit njoftoi se Google Home dhe Google Home Mini do të zbarkonin në Spanjë, përveç vendeve të tjera. Nëse po prisnit të mbërrinte ajo datë, data ka mbërritur dhe tani mund të merrni Google Home ose Google Home Mini nga dyqani zyrtar i Google.

Por nuk është vetëm në Spanjë, por është gjithashtu në dispozicion në Irlandë dhe Austri, dy vende në të cilat nuk pritej për momentin, të paktën fillimisht, kështu që nëse banoni në ndonjë prej këtyre vendeve ka qenë një befasi e vërtetë . Google Home është në dispozicion për 149 euro ndërsa modeli më i lirë me më pak karakteristika, Google Home Mini, mund ta gjejmë për 59 euro.

Për momentin Google Home Max, altoparlanti me cilësinë më të lartë të kompanisë me bazë në Mountain View nuk është i disponueshëm dhe për momentin nuk pritet të arrijë së shpejti në Spanjë, si HomePod i Apple, rivali i tij maksimal së bashku me altoparlantët Sonos.

El Faqja e Google Ju ofron një sipërfaqe të prekshme në pjesën e sipërme të pajisjes, me të cilën ne mund të menaxhojmë volumin, i cili gjithashtu integron një seri dritash që na tregojnë nëse pajisja po dëgjon ato që po themi. Në pjesën e pasme të tij, ajo ka një buton me të cilin ne mund të çaktivizojmë plotësisht mikrofonin, ideal për të gjithë ata që nuk kanë shumë besim se kjo lloj pajisje po na dëgjon vazhdimisht. Google Home është i disponueshëm vetëm në të bardhë për 149 euro.

El Google Home Mini Na ofron në anët dy kontrolle prekëse për të menaxhuar kontrollin e volumit përmes të cilit mund të heshtim edhe mikrofonin nëse nuk duam të mendojmë se mund të na dëgjojë vazhdimisht. Ky model është në dispozicion në ngjyra shkumës, qymyr dhe koral për 59 euro.

 


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.