Google Wifi, Chromecast Ultra dhe Daydream View janë lajmet e tjera të Google

google-wifi

Njeriu nuk jeton vetëm në smartphone, por duke qenë pajisja më e përdorur është ajo që kompanitë i kushtojnë më shumë vëmendje. Gjatë prezantimit të djeshëm në Google, ajo më në fund prezantoi Pixel dhe Pixel XL të reja, ne mund të shihnim se si këto modele të reja ishin ato që morën më shumë kohë nga prezantimi, prezantimi në të cilin Google gjithashtu lansoi tre pajisje të reja që më në fund nuk përkonin me Buzz që e kishte rrethuar këtë ngjarje, përveç në Chromecast të përputhshëm me cilësi 4k. Përveç kësaj Google Pixel i ri prezantoi syzet Google Wifi, Chromecast Ultra dhe Daydream View.

Google Wifi

googlewifi, siç paraqitet nga kompania, ai është një router inteligjent që shpërndan sinjalin në të gjithë shtëpinë, sipas nevojave. Por nëse ndalemi për të parë se si funksionon vërtet Google Wifi, nuk është asgjë më shumë sesa një përsëritës i sinjalit Wifi të shtëpisë tonë. Sipas Google, ideja e kësaj pajisje është që të shpërndajë sinjalin sipas përdorimit që po i bëjmë internetit në atë kohë, kështu që nëse po kontrollojmë postën në një dhomë ndërsa në një tjetër jemi duke shijuar një film streaming , gjerësia e brezit do të jetë më e gjerë në pjesën e shtëpisë ku po luan filmi.

Chromecast Ultra

Edhe pse sot përmbajtja në cilësi 4k mund të numërohet në gishta dhe duar, Google sapo ka prezantuar një pajisje Chromecast që na lejon të dërgojmë përmbajtje në cilësi 4k dhe HDR në televizionet tona, televizione që duhet të jenë në përputhje me këtë cilësi për të qenë në gjendje ta shijojnë atë. Nëse nuk është kështu, Chromecast Ultra do të optimizojë sinjalin në mënyrë që të shohim përmbajtjen në cilësinë më të lartë të mundshme. Ndryshe nga modelet e mëparshme që punojnë vetëm me një lidhje Wi-Fi, Chromecast Ultra integron një prizë RJ45, i njohur gjithashtu si një port Ethernet.

Pamja e ëndrrave

Google ka ndryshuar kartonin për plastikë dhe pëlhurë për të prezantuar syzet e reja të realitetit virtual i cili do të lejojë që të konvertojë çdo terminal me mbështetjen e Daydream (Pixel dhe Pixel XL të reja) në pajisje të shtuara të realitetit virtual. Këto syze vijnë me një telekomandë për të kontrolluar riprodhimin e qetë pa pasur nevojë të vendosni dhe hiqni vazhdimisht syzet.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.