LG Gram është një kompjuter portativ jashtëzakonisht i lehtë për të gjithë audiencat

Firma koreano-jugore vazhdon të diversifikojë produktin, tani më shumë se kurrë po promovon gamën e saj të televizioneve të cilësisë më të lartë, dhe tani na paraqet me këtë propozim shumë interesant për tregun e PC, pavarësisht nga fakti që gjithnjë e më pak laptopë po shiten për shkak të rënies së ndjeshme në këtë segment.

Por sigurisht, mbase është kjo lloj pajisjeje që do të ringjallë tregun dhe që u pa tashmë gjatë IFA-së së fundit në Berlin. Le ta njohim këtë LG Gram të veçantë pak më nga afër.

Ne do të fillojmë duke marrë parasysh se ekzistojnë dy versione në madhësi të ndryshme, Së pari 14 inç, i cili do të shfaqë procesorë me fuqi të ulët Intel Core i5 7500U, të shoqëruar nga një memorie SSD 256 GB dhe RAM deri në 8 GB. Nga ana tjetër, LG Gram 15,6 inç, vëllai i madh, do të ketë procesorin më të lartë brenda konsumit të ulët, Intel Core i7 7500U, me një hapësirë ​​ruajtëse 1/2 TB dhe të njëjtën RAM 8 GB, domethënë, ne do të gjejmë shumë të trajnuar për shumë çdo ditë detyrat, unë do të thoja që mund të jetë edhe një shoqërues shumë interesant i udhëtimit për ata prej nesh që punojnë me laptop vazhdimisht.

Sa i përket ekranit, të dy pajisjet do të kenë rezolucion Full HD (1080p) me një panel IPS që do të na lejojë të shijojmë përmbajtje nga shumë kënde. Duhet të theksohet nga pjesa e përparme se mezi ka korniza (prandaj kamera në internet është në pjesën e poshtme). Nga ana e saj, shasia e ndërtuar në alumin dhe tastiera me ndriçim të pasëm e bëjnë atë shumë tërheqëse. Ne gjithashtu do të gjejmë një trashësi prej 15 milimetrash të vogël dhe një peshë prej 970 gramësh në atë të vogël, dhe 1090 gramë më të madhëshes. Me pak fjalë, ky laptop brutal nga LG që premton deri në 11 orë autonomi. Ndoshta çmimi është ai që ne nuk e shohim aq tërheqës, Do të fillojë me 1090 € në faqet si Amazon.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

bool (e vërtetë)