Hartat TomTom falas

TomTom
Dua azhurnoni TomTom-in tuaj? Sot kemi shumë mënyra për të arritur në destinacionin tonë. Shumë larg janë ato harta gjigande prej letre që mund të shpalosim, por ishte disi më e vështirë të konsultohesh me ta dhe t'i vendosje përsëri në dhomën e dorezave. Tani të gjithë kemi një grumbull të mirë të atyre hartave në xhep, në smartphone-in tonë. Gjithsesi, naviguesit GPS desktopë kanë antena më të mëdha dhe gjithmonë do të jenë më të sakta se celularët tanë dhe lundruesit më të famshëm kanë qenë gjithmonë të TomTom për meritat e tyre.

L Hartat TomTom na ofroni shumë informacione Dhe kështu ka qenë për një kohë të gjatë. Informacioni vjetrohet aq shpejt sa ndryshojnë rrugët, kështu që në vetëm gjashtë muaj, në varësi të zonës në të cilën jetojmë, mund të kemi një GPS që të na udhëzojë nëpër zona që nuk ekzistojnë më. E mira është se azhurnoni një TomTom falas ky informacion është një proces mjaft i drejtpërdrejtë. E keqja është se ne do të duhet të paguajmë shumë për ta mbajtur pajisjen tonë të azhurnuar. Nëse, për çfarëdo arsye, nuk mund të mbajmë shpenzimet, ne gjithmonë mund të shkarkojmë hartat me mjete të tjera.

Shkarkoni TomTom Maps Falas

Hartat TomTom

Mënyra më e mirë për ta mbajtur desktopin tonë TomTom gjithmonë të azhurnuar është vizitoni forumin Forokeys.com. Në Forokeys kemi në dispozicion të gjithë informacionin e nevojshëm në mënyrë që TomTom-i ynë të na japë informacionin e saktë dhe të mos jetë siç thotë një shoku im, se në vend të TomTom ai është një "budalla" i thjeshtë. Por në Forokeys nuk ka vetëm harta për TomTom, por ka edhe stimuj të tjerë që do ta bëjnë navigatorin tonë një mjet rrugor.

Stimujt të cilëve po ju referohem janë pikat e interesit, i njohur më mirë si POI (Point of Interest) ose POI. Ndër pikat e interesit ne gjithashtu kemi radarë fiks, disa radarë që duhet të botohen me ligj, por është gjithmonë më mirë t'i kemi të përfshirë në navigatorin tonë GPS sesa të këshilloheni me informacionin e DGT (Drejtoria e Përgjithshme e Trafikut) sa herë që do të bëjmë një udhëtim përmes një zonë që nuk e dimë.

Për të qenë në gjendje të përdorim hartat TomTom, gjëja e parë që duhet të bëjmë është të kërkojmë ato që na interesojnë. Për këtë, pas regjistrimit, ne mund të kryejmë një kërkim në forum. Nëse dëshironi harta të Spanjës, ajo që ju intereson është të kërkoni për "Iberia" ose "Europe". Pasi të jetë shkarkuar harta, ajo do të duhet të aktivizohet, për të cilën është gjithashtu e nevojshme të shkarkoni aktivizues që është në dispozicion në forum.

Artikulli i lidhur:
TomTom ofron harta falas gjatë gjithë jetës në gamën e tij Start

Shkarkimi i një harte në ForoKeys nuk ndryshon nga mënyra se si e bëjmë atë në shumë uebfaqe për shkarkimin e skedarëve të këtij lloji (jozyrtare). Në forum do të gjejmë një postim me lidhje me hartat e TomTom që kërkojmë, këto lidhje do të na çojnë në faqen e shkarkimit të hartës në një nga fushat për të shkarkuar skedarët më të famshëm (si Mega, por kjo duket se është në dispozicion vetëm për përdoruesit e forumit VIP). Pasi të shkarkohen, do të duhet t'i instalojmë.

Instaloni Hartat TomTom

Përditësoni TomTom falas

Instaloni një hartë në një Tomtom GPS Desktopi nuk është aspak i komplikuar (i komplikuari vjen më vonë). Për ta instaluar, ne do të bëjmë sa vijon:

 1. Ne lidhim kabllon USB me GPS dhe me kompjuterin (Windows, nëse është e mundur).
 2. Ne e lokalizuam skedarin që kishim shkarkuar dhe e zbërtheuam (nëse ishte i ngjeshur).
 3. Në "PC-ja ime" ne do ta shohim TomTom tonë si një disk të lëvizshëm. Ne e hapim atë.
 4. Ne klikojmë me të djathtën dhe krijojmë një dosje.
 5. Ne e riemërtojmë dosjen me të njëjtin emër si skedari që kishim shkarkuar. Shumë e rëndësishme që të ketë të njëjtin emër ose nuk do të funksionojë. Nëse kemi shkarkuar "eastern_europe.zip", dosja jonë duhet të quhet "eastern_europe" (pa citate në të dy rastet).
 6. Ne kopjojmë të dhënat nga skedari i paketuar në dosjen e re dhe tashmë do t'i kishim të instaluara, por ende duhet t'i aktivizojmë ato.

Aktivizo Hartat TomTom me fantaktivizo

Ka mënyra të tjera, por unë mendoj se kjo është mënyra më e lehtë dhe e shpejtë. Ju mund të shkarkoni "fantactivate" nga ForoKeys; është si një post fiks. Për të aktivizuar hartat do të bëjmë sa vijon:

 1. Ne lidhim TomTom GPS-në tonë me PC-në tonë Windows.
 2. Ne kemi qasje në diskun e lëvizshëm të Tomtom në kompjuterin tonë.
 3. Ne kopjojmë skedarin FastActivate.exe në rrënjën e kujtesës së brendshme të GPS. Nëse kemi një kartë, më mirë në kartën SD.
 4. Ne ekzekutojmë FastActivate.exe
 5. Ne klikojmë në numrin e menusë që na nevojitet. Supozohet se shtypni numrin 4.

Si të instaloni Radarët në TomTom

Ne gjithashtu mund të instalojmë POI (Pikat e Interesit) në tryezën tonë të TomTom. Duke ditur se si instalohen hartat TomTom, instaloni radarë në mënyrë që ata të na paralajmërojnë dhe të mos marrin fotografi është lojë e fëmijëve. Thjesht duhet të tërheqim skedarët që kemi shkarkuar, të cilët zakonisht kanë emra si "radars_fijos.ov2" (dhe pjesa tjetër me shtesa të ndryshme), në dosjen e dëshiruar të hartës.

Importantshtë e rëndësishme të përmendet se, logjikisht, nëse shkarkojmë pika interesi ose radarë nga Spanja, do të duhet t'i kopjojmë ato në dosjen «Iberia» ose një hartë që përmban Spanjën, siç është ajo e Evropës. Radarët e Spanjës nuk do të funksionojnë në një hartë aziatike dhe, sapo të largohemi nga vendi ku kemi instaluar radarët, ne do të ndalojmë së marrë paralajmërimet. Sidoqoftë, megjithëse kam parë radarë të Spanjës në hartat e Evropës, më i përshtatshmi është përdorni POI vetëm në hartat për të cilat janë krijuar. Bettershtë më mirë të parandaloni sesa të kuroni.

955/956 Grafiku i Pajtueshmërisë së Hartave

Gati për të azhurnuar tomtom falas: Hartat e pajtueshmërisë955

960 Tabela e përputhshmërisë së hartave

955/956 Grafiku i Pajtueshmërisë së Hartave

Nëse keni një navigator desktop TomTom, nuk ke me nje justifikim kështu që gjithmonë të tregon se si duhet të jetë, diçka që është gjithmonë e rëndësishme dhe shumë më tepër nëse jemi në rrugë. Vlen gjithashtu të instaloni radarët në hartat që përdorni, të cilat do t'ju ndihmojnë, mbi të gjitha, në mënyrë që policia të mos ju ndëshkojë, diçka që ju vjen gjithmonë në ndihmë dhe aq më tepër tani, që ekziston një krizë e madhe në të cilën askush goodshtë mirë të shpenzosh më shumë sesa është e nevojshme.

Sido që të jetë, "Kujdes, shok shofer, rruga është e rrezikshme". A ka qenë e qartë për ju si azhurnoni TomTom tuaj falas?


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

164 komente, lini tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Osvaldo John Maccio dijo

  Do të doja të dija se cili GPS përmban një hartë të Republikës Argjentinase dhe qyteteve të saj më të rëndësishme

  Shumë falemnderit

 2.   pepe dijo

  Për dyshime në tomtom, dhe shfletues të tjerë, unë rekomandoj forumin e javiermb: http://foro.javiermb.com

  dhe hartat nuk janë të lira, ato janë përpilime të foreros.

  Përshëndetje dhe faleminderit

 3.   Bastis dijo

  Miqtë keni kujdes nga azhurnimet e navman në dvd 2008
  se ata ju shesin në CRAMBO sepse nuk raportojnë se kërkimi për pikat e interesit zhduket, dhe pa marrë parasysh sa pretendoni, ata pastrojnë duart e tyre dhe maksimumi që bëjnë është t'ju dërgojnë. (jo se jo) ata ju dërgojnë në LONDON navman për të zgjidhur problemin.
  POR NUK KA VETEM SOLO QE TI JU JENI PARA DHE MBAJN THE DVD-në për të trembur pëllumbat
  Shpresoj te jesh i kujdesshem
  FALEMINDERIT

 4.   Kini dijo

  E ndez tomtomin dhe më thotë asnjë hartë, si shkarkon ndonjë hartë për ta bërë atë të funksionojë

 5.   i sinqertë dijo

  Si mund ta gjej hartën e venezuela për GPS tim celular TOM TOM ???

 6.   lule dijo

  Përshëndetje, do të doja të më thoni se si të marr hartën për tomtom one v2, nga Spanja dhe Portugalia, atëherë e fshiva dhe nuk kam bërë kopjen rezervë, faleminderit më ndihmoni

 7.   lule dijo

  Përshëndetje, do të doja të më thoni se si të marr hartën për tomtom one v2, nga Spanja dhe Portugalia, atëherë e fshiva dhe nuk bëra kopjen rezervë, faleminderit më ndihmoni

 8.   Izraeli dijo

  cili është versioni më i fundit i TOM TOM

 9.   Izraeli dijo

  VERSIONI I FUNDIT I ​​HARTAVE TOMTOM

 10.   saul dijo

  Si po kërkoj për hartat e Meksikës për GPS invion 3v4, a mund të më tregoni se ku i marr

 11.   Miguel engjëll dijo

  pershendetje, do te ishe kaq i bute te me thuash se si te azhurnoj nje tomtom tim, faleminderit.

 12.   jaamtinez dijo

  shumë i mirë për të gjithë, e ekspozoj; Unë kam një tom tom 720 go,
  me versionin hartë v705 dhe do të doja ta vendosja versionin v8. që ka më shumë detektorë radari dhe hile të tjera, a mund të më tregojë dikush se ku-si ta marr, faleminderit të gjithëve paraprakisht.

 13.   Hernan dijo

  Përshëndetje, ku dhe si mund të gjej hartat e Venezuelës për timtom one¡¡¡¡

 14.   Jezu dijo

  Përshëndetje, unë kam një tom3 EdXNUMX dhe nuk i kam hartat për Venezuelën, kush mund të më ndihmojë… ..?

 15.   santana oscar dijo

  Përshëndetje Unë jetoj në Venezuelë dhe duhet të marr një hartë të këtij vendi për një tomtom dhe nuk di si ta shkarkoj, faleminderit.

 16.   Anthony dijo

  dikush di se si të azhurnojë hartat tomtom one.faleminderit

 17.   Gustavo de Lemos dijo

  Do të doja të dija nëse ka harta të Venezuela-s për GPS tom tom one.
  Falënderim
  të fala

 18.   Roberto dijo

  Faqja e lidhur me lidhjen e mësipërme tregon vetëm opsionet për tomtom 5 dhe 6, ku unë gjej tomtom tim një version 3
  Po kërkoj atë nga Meksika nëse dikush e di se do ta vlerësoja përgjigjen tuaj

 19.   TOMTOM NJE dijo

  Megjithëse ata tashmë kanë pyetur, nuk shoh se dikush është përgjigjur. A mund të kuptojë dikush se si të azhurnojë ose shkarkojë hartat e Spanjës-Andorrës-Portugalisë, për TomTom ONE. faleminderit shume paraprakisht

 20.   Luis Alfredo dijo

  Mik bleva një tomtom one 125 dhe nuk mund ta gjej hartën e Venezuelës, nëse mund të më ndihmoni se si ta bëj ose ku e marr, mirënjohës

  1.    John dijo

   pershendetje une kam tom tom one kiero update it so ace vien 7 vjet nuk e kam idene e vogel se si eshte ace kiero spain Portugalia and andora

 21.   Neville dijo

  Përshëndetje i kam parë të gjithë të pyesin kush pyet dhe askush nuk di asgjë? Kam nevojë për hartën e Venezuelës, ju lutem nëse dini për liqenin më tregoni se GPS-i im është një botim i tretë tom GPS është shumë i mirë, por për gringos do të jetë sepse e kam të ri në kutinë e tij sepse nuk më ka ndihmuar por për asgjë. ndihmaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

 22.   jose dijo

  Unë jam duke kërkuar për hartën e Spanjës të tomtom 74500, dikush e di se ku mund ta gjeni

 23.   Cress dijo

  si mund të gjej hartat e venezuela-s për tomtomin tim URGJENT

 24.   Luis dijo

  A mund të më ndihmoni, më duhet harta e Spanjës për navigatorin tomtom go 300, faleminderit 24/02/2009

 25.   shitjet ernesto dijo

  Unë jetoj në Venezuelë dhe nuk di si ta shkarkoj hartën, faleminderit për GPS tomtom

 26.   Eleazar Jaime dijo

  Unë jetoj në SHBA, por unë udhëtoj në Meksikë dhe dua të di se si të shkarkoj një hartë për një GPS Tom Tom 730 nëse dikush di ta bëjë këtë do të doja që ata të më njoftonin

 27.   jaamtinez dijo

  Përshëndetje të gjithëve, a di dikush se si mund ta vendos opsionin
  UDHZUES P LANR LANE TV AVANCUAR, në një hartë tomtom 720
  faleminderit dhe te fala

 28.   jaamtinez dijo

  për TOMTOM ONE, shkarkojeni atë nga emule ose lphant, do të shpjegojë se si ta instaloni, fat të mirë

 29.   Londër dijo

  për të shkarkuar hartën e Spanjës më kërkon një fjalëkalim për skedarin përshkrues spain / cline.dat çfarë është fjalëkalimi?

 30.   ruben naçar dijo

  Sistemi GPS për ferrë

 31.   kastilo1000 dijo

  di dikush kodet për iberia plus

 32.   kastilo1000 dijo

  Nëse njihni dikë që kodi mund të ma dërgojë celularin tim, ju lutem 664111639

 33.   Izrael dijo

  Pershendetje kam nje Tom Tom One Xl dhe dua te di si ta marr harten e Venecuela per kete pajisje. Faleminderit paraprakisht. !!!!

 34.   mikela dijo

  Unë jetoj në Spanjë dhe nuk e shkarkoj hartën e Evropës për GPS-in tim (tomtom), a mund të më thotë dikush?

 35.   Roberto dijo

  Sapo bleva 2 tom tom në SHBA, modelin one xl.
  Unë dua ta përdor në Argjentinë, ju mund ose i humbas ato në… .., faleminderit

 36.   irene dijo

  Përshëndetje !!! Si mund të marr softuerin dhe hartën e Gadishullit Iberik falas për botimin e dytë omtom?

 37.   buggggg dijo

  këtu shumë pyetje por askush nuk zgjidh asgjë! Çfarë një moment historik forumi

 38.   Marcos catillo dijo

  mire cfare ndodh qe nuk i pergjigjen korreres se pyetjeve ne lidhje me hartat e venezueles per tomtom ju lutem mos na beni te humbim te vertetat dhe kohen

 39.   silvia dijo

  Përshëndetje, unë do të doja të di nëse dikush di se si të marrë hartat e Spanjës falas për ari diamant HTC. faleminderit pershendetje

 40.   Nili dijo

  Si mund të azhurnoj hartat për Tomtom ONE të Evropës Perëndimore?

 41.   me yje dijo

  Përshëndetje Flores, a e keni zgjidhur problemin? nëse jo, më kontakto, përshëndetje

 42.   babil dijo

  ku mund të gjej hartat e Meksikës
  per mua n73
  xfas më njoftoni
  posta ime është mosquito_rat@hotmail.com

 43.   MUGUREL dijo

  SI MUND T PPRDITSOJN V VERSIONET E FUNDIT TAP HARTAVE POMR TOMTOM ONEN NJ ONE XL.

 44.   Hartat Tomtom Venezuela dijo

  Përshëndetje mirëmëngjesi, ku i gjej hartat për Venezuelën për tummin tim një botim të tretë

  Falënderim

 45.   Ismael dijo

  pershendetje mirembrema doja te dija ndonje link per te shkarkuar harten e evropes per nje tomtom

 46.   joana dijo

  shpesh trap, gjithçka për të hyrë në faqet e pornos, MOS AGAN RASTE Ata nuk janë harta reale

 47.   joana dijo

  shpesh trap, gjithçka për të hyrë në faqet e pornos, MOS AGAN RASTI NUK JAN NOT HARTA REALE, Ato janë lidhje të rreme

 48.   joana dijo

  Jilipollas, gjithçka për të hyrë në faqet e pornos, MOS AGAN RASTE NUK JAN NOT HARTA REALE, Ato janë lidhje të rreme

 49.   Esteban dijo

  Përshëndetje mirë, unë kam një TomTom One XL, Ju lutem, programi Map Share është fshirë dhe unë do të doja që dikush të ma dërgonte këtë program me email.
  Faleminderit pershendetje

 50.   Javier dredhi dijo

  Atyre që kërkojnë harta të venezuelës për tomtomin do t'ju tregoj një gjë. Ata e kanë shumë të lehtë, duke pyetur shokun Chavez dhe çështja u zgjidh.

 51.   David benitez dijo

  Përshëndetje, sapo bleva një GPS TOM TOM ONE dhe do të doja të dija se ku mund të shkarkoj hartat e Meksikës pasi ato janë disi të shtrenjta për shitje

  Faleminderit per vemendjen

  të fala

 52.   demoni dijo

  ku mund te gjej hartat e polonit te ukranise ??????????????????

 53.   alberto dijo

  dhe? cd mund të kemi hartat e Argjentinës

 54.   Romy dijo

  Përshëndetje Unë do të doja të di se ku mund të gjej një hartë të azhurnuar për tomtom GPS që përmban situatën e radarëve të policisë së trafikut në Spanjë dhe në këtë mënyrë nuk tejkalojnë shpejtësinë ... Faleminderit

 55.   Gustavo A. dijo

  Mirëdita,
  Ju lutem, si mund ta gjej hartën e venezuela-s për GPS TOMTOM One ???
  falënderim

 56.   eakster dijo

  Ku mund të gjej harta të azhurnuara të Evropës për SONY NV-U93T.
  Epo, sony nuk thotë se nuk ka.
  Falënderim

 57.   juanjo dijo

  E vërteta është se gps tom tom është budallallëk, nuk ka asnjë mënyrë për të ngarkuar hartën e Argjentinës në këtë poronga dhe në krye të forumeve do ta shihni veten si më të mirin, të gjithë shkojnë mut dhe ai që më solli edhe GPS

 58.   marr dijo

  ku mund të azhurnoj tomtom tim xl falas në internet.

 59.   azaeli dijo

  në Amerikën e Jugut ka vetëm harta tomtom për Brazilin dhe Argjentinën
  Amerika Veriore Meksikë e qëndrueshme e bashkuar dhe Kanada
  në Afrikë Afrika e Jugut
  e gjithë evropa

 60.   FELIPE dijo

  PËRSHËNDETJE. Do të doja të dija nëse ekziston dhe si të shkarkoni hartën e rrugës së Brazilit për të nesërmen

 61.   jose luis dijo

  Përshëndetje, unë kam një celular qtek s200 dhe kam tomtom por do të doja të mund ta azhurnoja FALAS, dikush e di se si mund ta bëj. Faleminderit dhe nëse më ndihmoni do t'ju falënderoj me gjithë zemrën time, një përshëndetje dhe një mik

 62.   zbehtë dijo

  DIKUSH DI SE KU MUND T G MERR HARTA FALAS MEXICO P TR TOMTOM ONE ONE 125 SE

  FALEMINDERIT PARAQITUR P FORR NDIHMN TUAJ, FALEMINDERIT!

 63.   NESTOR dijo

  LE TS SHIKOJM S NJ SJT E T ALL GJITHA TTH TJERVE M .HARTA P TR TOMT F NGA VENEZUELA B .POR SI LEXOJ N A KOMENT, DUKE KA T ALL GJITHA PARDILLO T ON PLANETIT T G MBLEDHUR KETU… VETYM PYETJE DHE ASNJ AN P ANRGJIGJE ...

 64.   jose dijo

  hello Unë urgjentisht kam nevojë për të shkarkuar hartën e venezuela në GPS tim Tomtom, ju lutem prisni për një përgjigje të shpejtë urgjentisht ju falënderoj

 65.   Viktoriane dijo

  Më pëlqen të informohem dhe të shoh peisazhet e të gjitha vendeve

 66.   Luis dijo

  per kush te doje kam kopjen origjinale te tomtomit qe punon ne go dhe ne xl kush ka nevoje per te me kontaktuar jam nga barcelona gasper210688@hotmail.com

 67.   jose dijo

  ju lutem ma dërgoni urgjentisht

 68.   Carlos dijo

  Përshëndetje të gjithëve, do të doja të dija se cili version i TomTom do të më përshtatej mirë në smartphone-in tim kurbë BlackBerry 8520 dhe nëse nuk ekziston, ndonjë version i Garmi, Sgic ose një tjetër.
  Përshëndetje

 69.   william dijo

  Përshëndetje, natën e mirë, sot bleva në magazinë seri GPS TOMTOM XL 30 e cila kur e ndez më thotë në ekran nuk ka harta, kam thirrur shërbimin teknik dhe ata më kanë thënë që duhet të blej një hartë të re iberia v8.40 i cili vlen të ngjitet, a ka ndonjë mënyrë për ta marrë atë falas ose ka ndonjë mënyrë tjetër për ta rregulluar atë.

 70.   eakster dijo

  Ku mund të gjej harta të Evropës për SONY 93T, a do të kishte një mundësi për të qenë në gjendje të vendosja ato të TOM TOM? A ka ndonjë që tashmë e ka të instaluar TOM TOM në një SONY 93T?
  Përshëndetje për të gjithë.

 71.   medina dijo

  mik Unë do të doja të di se si të bëj për të instaluar hartën e Panamasë në tim GPS tom-tom! Faleminderit!!

 72.   Peter dijo

  Përshëndetje, bleva një tomtom go 730 një muaj më parë dhe as nuk më tregon për gjysmën e radarëve, mendoj se kur bleni diçka të re, si hartat ashtu edhe radarët duhet të azhurnohen. Si mund ta shkarkoj ose azhurnoj gjithë këtë, faleminderit shumë.

 73.   Xavier dijo

  Përshëndetje, a mundet dikush të tregojë se ku mund të gjejnë hartat e Spanjës dhe Portugalisë për tomtom one v8 sepse ato që unë hyj nga iberia më japin një gabim, thotë se pajisja nuk është e saktë dhe kjo është që në rastin tim unë duhej të formatoja GPS sepse dha një gabim falënderime shumë skematike.

 74.   Toni dijo

  mirëmëngjes ju lutem më duhet harta e venezuela për tom tom one

 75.   Ramon dijo

  Unë jam si shumë të tjerë në kërkimin e hartave të venezuela për një GPS tomtom ...

  Ekziston një softuer që duket se është në gjendje të zgjidhë problemin duke konvertuar hartat Garmin në formatin e përdorur nga Tomtom GPS, quhet gpsbabel ... por unë nuk jam thelluar në të ...

  Nëse dikush ka pasur sukses ... Ndani informacionin ..

  të fala
  Ramon

 76.   Pushoni dijo

  Përshëndetje, a mund të më tregojë dikush se ku mund të shkarkoj një hartë të Italisë dhe Spanjës, falas për atë TomTom.

 77.   burri30 dijo

  Si mund ta shkarkoj hartografinë e Spanjës dhe Portugalisë me radarë pa paguar asnjë qindarkë.

 78.   burri30 dijo

  mirë GPS është një ton ton v4

 79.   Joseph Granados dijo

  Unë kam një Pda Airis dhe do të doja të dija si të ngarkoja tom tom të azhurnuar
  josegrepa@yahoo.es

  falënderim

 80.   POR DHE JUAN dijo

  ABEL DHE LEIDY T LO DUA, I dashur deri në pafundësi dhe më shumë AYAI

 81.   Marvin dijo

  Përshëndetje, ku mund të gjej hartat e qyteteve si Otamendi, Miramar, etj?

 82.   Louis macher dijo

  Përshëndetje, do të doja të di se ku mund ta shkarkoj ose blej hartën hartografike për TomTom GPS.

  Falënderim

 83.   javier dijo

  Përshëndetje, unë kam serinë tomtom v4 30/125/130 dhe do të doja të dija nëse dikush ka azhurnuar harta ose e di se ku mund të shkarkoj falas, do ta vlerësoja këtë është emaili im javier.pm74@hotmail.com.
  Faleminderit…

 84.   jose dijo

  Faleminderit Pablo, ata gjithashtu zgjidhën problemin e hartave të Argjentinës që e kisha ndaluar pasi 2 vjet GPS-i im dhe më në fund njerëzit e http://www.mapeo-gps.com.ar salu2

 85.   Mary dijo

  Unë kam një tomtom dhe nuk di si të kërkoj hartat e reja të Spanjës në tomtom tim nëse dikush e di dhe futet në MSN tim.

  1.    noelia blanco u martua dijo

   Përshëndetje Unë kam një fillim tomtom dhe unë do të doja të merrja një hartë rrugore të Italisë. A e di dikush se ku mund ta gjej ?? Faleminderit.

   Noelia

 86.   Rafael Melendez nga Guaynabo Porto Riko dijo

  Bleva një GPS MAGALLAN dhe duhet ta azhurnoj dhe nuk mund ta gjej
  Si ta bëj ,,, kur ma ofrojnë falas mundohem ta shkarkoj dhe pastaj
  Unë paguhem dhe pyes veten se cili është kuptimi i fjalës falas, dikush mund ta shpjegojë atë për mua Unë nuk e kuptoj

 87.   VIKTOR MENDEZ dijo

  Unë kam një tomtom go 730, do të doja që harta e Meksikës të shikonte nëse mund të më ofroni

 88.   z666zz666z dijo

  Ajo që po kërkoj është NavCore 9.001 që ata më kanë thënë që mund të instalohet në GO 720 ...

  Në faqen zyrtare të TomTom, përputhshmëria e fundit renditet si 8.351

 89.   OSCAR dijo

  Dua një faqe të azhurnohet FALAS

 90.   Joaquin dijo

  zambakët që di unë janë ato që kërkojnë dhe ai që kam në kafaz për të vendosur harta, duhet ta blini si gjithmonë, asgjë nuk është FALAS

 91.   Manuel dijo

  Hi all,
  Unë kam një GPS XROAD, dikush mund të më tregojë se ku ta shkarkoj hartën e MEXICO, unë do ta vlerësoja shumë, përshëndetje për të gjithë

 92.   engjëll azamar ramirez dijo

  Mirëmëngjes, më duhet një GPS për një vrapues atletik. A mund të më thuash se ku mund ta shkarkoj?

 93.   Edwin egure dijo

  Si mund ta programoj tom tom-in tim nga një qytet në Meksikë në një qytet në Shtetet e Bashkuara? Unë tashmë kam hartat e të dy vendeve? Faleminderit.

 94.   Jordi dijo

  Përshëndetje, unë kam një tom tom 510, do të doja ta azhurnoja, pasi nuk e kam përditësuar kurrë, si mund ta bëja? A keni azhurnimin? A mund të më thuash hapat që duhen ndjekur?

  Thanks,

  Unë pres përgjigjen tuaj.
  Një përshëndetje

 95.   Jorge dijo

  A di dikush se si të shkarkojë hartën falas të Meksikës për një Tomtom për të shkuar 720 ??? Emaili im është jalvareal@hotmail.com Faleminderit !!!

 96.   Manuel dijo

  Dikush mund të më ndihmojë me Hartën e Meksikës për një GPS X Road

 97.   Adolf dijo

  Si ta marr hartën e Venezuelës për ta përfshirë atë në Tom Tom XL 335 SE?

 98.   Harta dijo

  pershendetje une kam nje tom tom one edition te ri ne Iberi dhe me duhen te gjitha hartat sepse karta ime e kujteses u prish dhe ajo u zbraz. Unë do ta vlerësoja ndihmën tuaj

 99.   ajatollah dijo

  Miq, si jeni? Ju lutem më ndihmoni. Unë kam një tomtom një GPS dhe nuk mund të gjej se si ta shkarkoj hartën e Venezuelës pasi jetoj këtu ... ju lutem më ndihmoni

 100.   EMAIL dijo

  Mirembrema

  Dikush mund të më japë një dorë, unë kam një tom tom 720 të vërtetë që po kërkoj prej ditësh në internet për të shkarkuar hartat, nuk kam qenë në gjendje t'i marr, ju lutem nëse ka dikush që di pak për këtë temë , na ndihmoni,

  Ju faleminderit shumë dhe përshëndetje

 101.   eakster dijo

  Ku mund të gjej harta për Sony 93T.
  Epo, nuk i gjej dot askund.
  Një përshëndetje

 102.   Pyre dijo

  Unë kam një airis 509 PDA dhe kam TomTom 6 dhe doja një hartë të azhurnuar të Iberisë

  Falënderim

 103.   Bastis dijo

  Përshëndetje, unë kam një Aviton GPS dhe dua të shoh se ku mund ta shkarkoj hartën e Meksikës dhe cila është më e mira

 104.   Wilfredo Martinez dijo

  Mirëmëngjes, shikoni se ku mund të shkarkoj hartat më të automatizuara të Venezuelës për tomtom one xl

 105.   XHONI dijo

  HELLO ENGO UN TOMTOM ONE XL EVROPA.

  Dhe unë dua ta azhurnoj, por në uebfaqen zyrtare është shumë e shtrenjtë nëse dikush di si të azhurnojë hartat për këtë GPS, ju lutem, unë tashmë e kam atë shumë të vjetëruar

  falënderim

 106.   DAIZY E KULLËS dijo

  Përshëndetje miq, më pyesni për të parë nëse ka një distributor TOMTOM në Guadalajara Park, unë e bleva një në SHBA dhe po më dështon

 107.   Margarita de la torre dijo

  Unë kam një problem me timtom mod XXL 550-T, e solla atë nga SHBA dhe papritmas ekrani u bë i kuq dhe legjenda u shfaq se unë kisha një problem me hartën dhe nga atje nuk mund ta nxjerr atë, dikush mund të tregojë mua çfarë i ka ndodhur dhe nëse keni ndonjë ide se si ta rregulloni, faleminderit.

 108.   Krokodili domenikan dijo

  Përshëndetje për të gjithë, unë kam një GPS Tomtom Wireless MkII, domethënë, lidhet përmes Bluetoth me një Palm Treo 650, problemi është se më duhen hartat e Republikës Dominikane për t'i shkarkuar ato. Shikoni nëse dikush më ndihmon të gjej diku ku mund t'i gjej

 109.   FRANCIS PEREZ dijo

  BLEJ NJOM TOMTOM GO 730 GPS P VR VENEZUELA DHE NUK KAM QEN BE N AB gjendje ta përdor, sepse nuk i kam gjurmët për venezelën, ju mund të më ndihmoni.

 110.   Juan Perez dijo

  Përshëndetje kam një tomtom dhe nuk di si ta azhurnoj. Thashë se ka një program
  falas por nuk më lejon të futem. Unë do ta vlerësoja ndihmën tuaj, faleminderit

 111.   XHONI dijo

  hello,

  Për dy vjet bleva një tomtom one xl europe dhe që atëherë nuk e kam azhurnuar, si mund të kem hartat aktuale të këtij GPS?
  Unë jetoj në Madrid dhe siç ju thashë do të më duhej azhurnimi i këtij modeli.

  Doja gjithashtu t'ju pyes, a ka ndonjë mundësi që në azhurnimin e hartave GPS të më ngarkojë?

  Unë shpresoj në ndihmën tuaj
  Faleminderit shume

 112.   isara dijo

  Ata thjesht më sollën një lehtësi tomtom dhe nuk kam gjetur një mënyrë për të shkarkuar hartën e Venezuelës, kam lexuar një artikull që është tashmë i disponueshëm, por në faqen zyrtare nuk duket ende

 113.   SANTOS SANCHEZ dijo

  Përshëndetje SHUMY SI T, GJITH, JETOJ N EN ENSENADA BC MEXICO DHE DUA T MU T M NDIHMONI T D MEL M NDIHMONI T D SHKARKOJM HARTAT E MEXICO, pasi që kam një botim të tretë dhe nuk e gjej si ta bëj

 114.   cezar anibal nieto G. dijo

  Unë kam një tomtom xl dhe nuk e di se si mund të bëj për të azhurnuar hartat e vendit tim «Ekuador», të gjitha sepse e njëjta pajisje nuk e njeh atë, unë dua që sistemi tomtom të jetë më specifik që të mund të bartet nxjerr azhurnimin në ueb.

  Unë do ta vlerësoj shumë ndihmën

 115.   edou dijo

  Ju lutem mund të më ndihmoni pasi mund të gjej harta të Marokut ose Afrikës… .. Faleminderit shumë.

 116.   babil dijo

  Pershendetje, bleva nje tomtom nepermjet 1505 t ne SHBA dhe dua te shkarkoj falas hartat e Argjentines, si mund ta bej ???
  falënderim

 117.   pushojë dijo

  hartë e saktë në Argjentinë për gps tomtom 310, nga ja faleminderit

 118.   Luis dijo

  Shumë mirë do të doja të dija nëse dikush mund të më ndihmonte se ku mund të gjej hartat e Ekuadorit për GPS-in tim TOMTOM ONE. Faleminderit

 119.   Juan Carlos dijo

  Nuk e di pse lëshohen këto GPS tomtom nëse është shumë e vështirë të marrësh një hartë të bekuar !! Kam nevojë për një hartë të ecuadorrrrrrr nëse dikush e di se si do t'i vlerësoja edhe ata

 120.   beqare dijo

  Përshëndetje të gjithëve
  Unë kam një tomtom go 730 Dua të azhurnoj hartat natyrisht falas nëse dikush e di se ku mund t'i marr unë do ta vlerësoja nëse mund të më thoni

  faleminderit Nicasio

 121.   Rosa dijo

  Përshëndetje… Kushdo që më ndihmon unë kam një tomtom go 710 me një hartë të Evropës, si mund ta ngarkoj hartën e Shteteve të Bashkuara you faleminderit

 122.   Andrew Alcalá dijo

  naten e mire kam nje GPS tom tom340 xl si me pare per te shkarkuar hartat e venezueles me duhet ndihme per kete faleminderit

 123.   Patricia dijo

  Përshëndetje,
  Bleva një TomTom XXL, por nuk i gjej dot hartat e Venezuelës për t'i ngarkuar, nëse dikush mund të më ndihmonte, të paktën për qytetet kryesore do ta vlerësoja. Faleminderit shume.

 124.   Jonathan dijo

  Pershendetje mire! Dikush mund të më ndihmojë? Për shkak të problemeve që kam humbur hartat në Tomtom ONE, a mund të më ndihmojë dikush për të marrë një të tanishëm dhe një vlerësues? qesharak

 125.   Alvarez dijo

  Unë tashmë kam ndryshuar gjithçka, nga Sony 93T në Igo 8 dhe shkon nga p ... nëna, harta shumë të mira dhe të azhurnuara, radarë dhe poi.
  Një përshëndetje.

 126.   Javier Lopez Iglesias dijo

  Unë do të doja të shkarkoja hartën e azhurnuar për tom tom xxl për Afrikën e Jugut, mund të më ndihmoni? Faleminderit paraprakisht

 127.   Appalachian dijo

  Kjo fije është shumë e vjetër, duhet të fshihet pasi faqja e cituar është mbyllur për disa vjet.
  Ata që janë të interesuar kanë mundësinë e ekspertëve të GPS. org
  Shpresoj te te sherbeje

 128.   Guillermo Acuña Garrido dijo

  Unë kam nevojë për të azhurnuar hartën e navigimit tim 7 ″ jpc nëse diçka e ka të njëjtën gjë

 129.   pepe dijo

  Më duhen hartat aktuale spanjisht tomtom tomtom një botim 3

 130.   anivida dijo

  Përshëndetje, shikoni nëse dikush mund të më ndihmojë. Unë kam një PC Xhepi dhe shitësi instaloi Tomtom për mua rreth 7 vjet më parë, me hartat e Iberisë dhe Ishujve Kanarie. Tani po shkoj në Brazil dhe dua të vendos harta të vendit por nuk mund të gjej një aplikacion falas. Të lutem, mund të më thuash se ku mund ta gjej?

 131.   Jezu dijo

  Ramiro. Jam në Kolumbi, çfarë duhet të ndryshoj në hartat e Medellin?

 132.   rodolfo leon diaz dijo

  Përshëndetje, unë jam kilian dhe më duhet harta për vendin tim. Unë kam një tom tom ONE (Seria 30) / 125/130 - 1 GB TTS * ju lutem më tregoni nëse ka një hartë për Kilin apo jo, faleminderit

 133.   Yoko dijo

  Përshëndetje, a mund të më ndihmoni? Bleva një Tomtom dhe do të doja të dija nëse keni një hartë të Venezuelës

 134.   Rogelio Quezada Sepulveda dijo

  Përshëndetje. Unë kam një TOMTOM VIA 1500M SE dhe do të doja ta konfiguroja që të funksiononte për mua në Republikën Dominikane, pasi nuk përfshihet në gamën e vendeve që ka. Unë me të vërtetë do të vlerësoja çdo ndihmë në këtë drejtim.

  rogelio

 135.   Raul dijo

  Kam një gps dash mw 710 gtv a e dini se çfarë sistemi duhet ta azhurnojë? Ata më thanë se mund të ishte Tom Tom por nuk dua të bëj rrëmujë
  faleminderit ndihmë ju lutem

 136.   Miguel Angel dijo

  Përshëndetje, unë kam një ton dhe nuk mund ta marr për të pranuar kodet postare të Mbretërisë së Bashkuar dhe Hollandës, nëse dikush e di se çfarë duhet të bëj, ju lutem më ndihmoni, FALEMINDERIT.

 137.   Miguel dijo

  Hahaha, hahaha, hahaha, haha ​​shpërtheva duke qeshur !!!!! Ju blini një GPS dhe nuk e dini nëse keni harta të vendit tuaj.
  Hahaha Nga rruga, përgëzime për atë që e shiti për ju. Hahaha

  1.    Charly dijo

   Miguel, idiot. Ju blini GPS jashtë vendit dhe ju kursen jetën atje. Pastaj ktheheni në vendin tuaj dhe zbuloni se nuk mund të përfshini harta të tjera në të pa ju ngarkuar me një pasuri. Këtë e zbulojnë njerëzit. Je aq budalla dhe e pakënaqur sa thith.

 138.   dega e cmendur dijo

  Unë jam nga Medellin Colombia duhet të azhurnoj hartën

  1.    WILMAR VANEGAS M. dijo

   Përshëndetje Përshëndetje të përzemërta .. ju arritët hartat

 139.   pushojë dijo

  Unë kam nevojë për të parë hartat e SHBA dhe vendi nuk duket në opsionet

 140.   orakulli dijo

  Në Venezuelë ka autostrada ?????????????

 141.   Korrik dijo

  Kush mund të më ndihmojë për të azhurnuar hartat tomtom që vijnë në linjën e renault. Versioni 925275 i hartës është ngarkuar. Ju falenderoj paraprakisht.

 142.   anonim dijo

  Si dreqin mund ta bëj që albumi i bekuar TOMTOM të shfaqet në PC?

 143.   JAIME dijo

  ÇFAR I DUA ISSHT NFSE DO T BE JEN P E MUNDSHME T G M G UDHZONI N THE PROCEDUR TON P TOR T U PRDITSUAR NJ GPS GPS TOMTOM XL FALEMINDERIT

 144.   omar david dijo

  pershendetje kam nje yll tomtom25 por me harta ne ShBA uu dhe një tjetër nga SHBA, Kanada Meksikë. por dua nga Argjentina apo Jugu
  Amerika

 145.   John Michael Cassissa dijo

  Përshëndetje
  Unë kam një TOMTOM XXL të blerë dhe përdorur jashtë vendit. Tani që jam kthyer për të banuar në Argjentinë, nuk mund të gjej një mënyrë që Tom Tom Home ose MyDrive Connect të pranojë që të blej harta të Argjentinës dhe ndonjë vendi tjetër në botë (përveç hartave të vendit në të cilin kam banuar disa vjet), pasi që në fund të procesit të blerjes dhe pasi të keni futur detajet e kartës time të kreditit, gjithmonë shfaqet një dritare ku thuhet se KA KISHTE GABIM ... etj. etj. Unë kam hapur një llogari të re në TOM TOM Home nga Argjentina dhe nuk ka teze, nuk mund të blini asgjë.

  A mund të më këshilloni se si të blej harta përmes faqes tuaj të internetit?

  thank you very much

  John

 146.   maka81 dijo

  Përshëndetje,
  Unë kam një tom tom për një kohë të gjatë, dhe e vërteta është se kam humbur kartën që solli hartat, është një kartë normale SD, dhe unë dua të vendos një tjetër me hartat, a mendoni se ka ndonjë mënyrë t'i instalosh ato nga e para, do të thotë që unë gjithmonë kërkoj t'i azhurnoj, por jo për t'i instaluar nga e para.

  Shpresoj se mund të më ndihmoni, faleminderit.

 147.   Jorge dijo

  Unë kam një TomTom One me një hartë SH.B.A. dhe dua të vendos një hartë të Uruguajit, si ta bëj atë?

 148.   Ana Torres dijo

  Unë kam një tomom VIA 1400. Unë nuk kam qenë në gjendje ta përdor atë. Unë jam nga Venezuela. Pyes veten a nuk është në përputhje me hartat tona?

 149.   Agonizoj dijo

  Përshëndetje ditën tjetër, një mik më dha një tomtom brezit të 3-të prej 512 mb dhe ma dha të formatuar në fat32 dhe nuk ka asgjë të instaluar programin tuaj para se ta respektoni siç thotë tomtom dhe instaloni të gjitha azhurnimet që e aktivizoj dhe konfiguroj Ai më thotë, nuk ka harta në dispozicion, çfarë të bëj?

 150.   apc dijo

  Mirëdita.
  Jam i ri në shkarkime etj ...
  Unë kam një Tomtom Go 720. Që kur e bleva, unë kam përdorur vetëm hartat që erdhën si parazgjedhje, flas për shumë vite.
  Sigurisht, hartat që kam nuk gjejnë shumë rrugë aktuale, rrugë, etj.
  Unë nuk kam mundësi që në situatën time aktuale të blej ndonjë paketë me harta të reja dhe nuk di si të filloj të shkarkoj një paketë falas nga Spanja, për këtë model tomtom dhe ta instaloj atë.
  Dikush mund të më ndihmojë?
  të fala
  apc

 151.   Flavio Perego dijo

  Do të doja të më ndihmonit me hartën e Ekuadorit. Unë kam nevojë urgjente

 152.   george dijo

  ku mund ta shkarkoj hartën e Ekuadorit ..

 153.   eric dijo

  Përshëndetje, unë dua ta shkarkoj hartën dhe nuk më lejon

 154.   Louis Chamorro dijo

  Më duhet të shkarkoj hartën e Panamasë. Do të jetë që kjo nuk funksionon. Unë kam një Tom Tom 600. Kam nevojë për ndihmë urgjente.

 155.   Anthony dijo

  Përshëndetje manolo, nuk do të më lejoni të shkarkoj hartat edhe pse u bëra anëtare e forumit, ka ndonjë gjë më të thjeshtë?

 156.   Mic dijo

  Si mund të azhurnoj hartën Iberia dhe kamerat e shpejtësisë në një XL? Në tomtom më thotë që nuk është i pajtueshëm kur vendos numrin rendor

 157.   Francisco Bolivar dijo

  Përshëndetje, unë jam Francisco dhe do të doja të azhurnoja Tom Tom ONE Classic me hartën më të azhurnuar të Spanjës dhe Portugalisë, tani nuk ka ndonjë hartë, kështu që u përpoqa ta azhurnoja me Tom Tom dhe hartën që kisha u fshi. Faleminderit shumë.

 158.   Marcelo dijo

  Më duhet të azhurnoj GPS me sistemin Tom Tom kartën SD të automjetit tim Fluence 2017 që nuk vjen me hartat e Brazilit, as të Kilit dhe unë do të doja ta ngarkoja atë në kartë, unë pres nëse është e mundur të më dërgojnë si për të bërë atë

 159.   cesus dijo

  Përshëndetje, unë kam një botim tom tom one 2 dhe do të doja ta azhurnoja me hartën iberia 1020, ka navcore 9510 dhe bootloder 5.5136, a është e mundur? keni ndonjë udhëzues të azhurnuar për këtë temë.

  Falënderim

 160.   Francis Martinez dijo

  Udhëzues shumë i mirë për instalimin e hartave. Unë ju plotësoj me një listë të shkarkimeve të radarëve nga vende të ndryshme. https://www.carvalza.es/descargar-radares-gps-garmin/