Google do të integrojë Hartuesin e Hartave në Google Maps

Google

Që nga fillimi i Google Map Maker, komuniteti ka redaktuar dhe moderuar miliona vende dhe karakteristika për të përmirësoni përvojën e Google Maps në mënyrë që të jetë sa më e plotë dhe e saktë që të jetë e mundur, megjithëse është përdorur gjithashtu për të bërë disa ligësi të tjera, të tilla si ajo që tregonte logon e Android duke urinuar në mollën e Apple, e cila i detyroi djemtë e Mountain View të eleminonin hyrjen në Map Maker në mënyrë që çdo përdorues të mund të ndiqte bashkëpunimin deri në atë moment Çdo qytetar që ka ndonjë informacion që është me interes për përdoruesit e hartave të Google përmes Map Maker mund ta shtojë atë pa probleme.

Google

Sipas Google, kompania ka kuptuar që aplikacionet mobile gjithnjë e më shumë po përdoren për të shtuar ose modifikuar faqet në harta, duke lënë mënjanë shërbimin desktop, kështu që ka vendosur integroni direkt në Google Maps mundësinë e redaktimit ose modifikimit të informacionit që mund të gjejmë në të. E gjithë kjo do të jetë e mundur nga marsi i vitit të ardhshëm. Për sa kohë që të gjithë ata që kanë disa informacione të vlefshme dhe dëshirojnë t'i përfshijnë ato në Google Maps do të duhet të presin deri në atë datë, pasi shërbimi Map Maper është çaktivizuar.

Google pretendon se ky azhurnim ju lejon të përqendroheni në sigurimin e një përvoje më të mirë të përdoruesit për redaktorët dhe moderatorët, ose përmes faqes në internet të Hartave Google ose përmes aplikacionit për pajisje të lëvizshme. Siç kam komentuar, çdo përdorues mund të shtojë ose modifikojë informacionin ekzistues në hartat e Google, por për ta bërë këtë, së pari duhet të regjistrohet. në programin Local Guides, me të cilën mund të fitoni pikë dhe të merrni shpërblime.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.