Lajme nga HBO dhe Movistar + për korrik 2018

Çdo fund të muajit kemi një takim me Actualidad Gadget për të parë të dorës së parë, cilat janë lajmet që do të arrijnë në shërbimet e ndryshme të transmetimit të videove që aktualisht janë në dispozicion në Spanjë. Disa ditë më parë, ju informuam të gjitha lajmet që do të mbërrijnë në katalog de Netflix gjatë korrikut 2018.

Tani radhën e dy shërbimeve të tjera video më të popullarizuara në vendin tonë: HBO dhe Movistar +, megjithëse nuk mund të lëmë jashtë Amazon Prime VideoEdhe pse numri i lajmeve që vijnë çdo muaj, për momentin, është ende mjaft i drejtë, kështu që nëse nuk është një serial apo film interesant, tani për tani nuk do t'i kushtojmë një artikull.

Lajmet e HBO për korrik 2018 në seri

Çrregullimi

Guillermo del Toro nuk është vetëm një regjisor i suksesshëm i filmit, por ai është gjithashtu një shkrimtar i romaneve fantastiko-shkencore dhe fantazisë. Trilogjia e errësirës e shkruar nga Guillermo del Toro dhe Chuck Hogan arrin me sezonin e tij të tretë në HBO, një seri e përbërë nga 4 sezone shumë të rekomanduara për dashamirët e zhanrit horror / trillim shkencor në të cilin protagonistët duhet të bëjnë gjithçka që është e mundur për t'i dhënë fund origjinës të murtajës që ka infektuar të gjithë qytetin e New York-ut. Në dispozicion më 9 korrik.

Shkolla e Vrasësve të Rinj (Heather)

Seriale të bazuara në filmin e viteve '80, i cili është bërë një objekt kulti ku mund të gjejmë komedi adoleshente me prekje acidike por që ndodhet sot. Verónica Sawyer, protagonistja, përballet me grupin e udhëhequr nga viktime e modes Heather Chandler dhe miqtë e saj Heather Duke dhe Heather McNamara. Tri episodet e para do të jenë në dispozicion më 11 korrik, ndërsa pjesa tjetër e episodeve të sezonit të 1-të do ta bëjë këtë një javë më vonë.

Nëse para se të filloni të shikoni këtë seri, dëshironi të hidhni një vështrim në filmin origjinal, më 11 korrik, ditën e premierës së tre episodeve të para, HBO na vë në dispozicion filmi në të cilin bazohet seriali i vitit 1989.

reshje bore

Sezoni 20 i Dëborës Vjen në HBO në XNUMX Korrik. Komploti i Dëborës është vendosur në Los Anxhelos në 1983 dhe na tregon origjinën e epidemisë së çarjes dhe ndikimin shkatërrues në të gjitha zonat ku arriti. Seriali na tregon historinë e disa personave: një biznesmen i ri në rrugë, një luftëtar meksikan i kapur në një luftë brenda familjes së tij të kriminelëve dhe një agjent i CIA-s duke ikur nga e kaluara e tij e errët.

Plagë të hapura (objekte të mprehta)

Plagët e hapura na tregojnë në 8 episode, kthimin e një gazetareje në vendlindjen e saj, për të raportuar lajmin e zhdukjes së dy vajzave, njëra prej të cilave ka dalë e vdekur. Gazetarja dhe protagonistja, Camille Preaker, do të përballet me të kaluarën e saj të trazuar përveç takimit me familjen e saj, të cilën nuk e ka vizituar prej vitesh. Hapet më 9 korrik.

Lajmet e HBO për korrik 2018 në Filma

Nëse ato që na pëlqejnë janë klasike, HBO na ofron që nga korriku, trilogjia Godfather dhe Chinatown. Por nëse ajo që na pëlqen është veprim, ne do të gjejmë tituj të tillë si Clash of the Titans, Shooter, Death Proof ...

 • Vajzat e Keqe - Në dispozicion më 1 korrik
 • Vajzat mesatare 2 - Në dispozicion më 1 korrik
 • Lagje e kinezëve - Në dispozicion më 1 korrik
 • Vërtetimi i vdekjes - Në dispozicion më 25 korrik
 • Deshifrimi i Enigmës - Në dispozicion më 23 korrik
 • I dashuri - Në dispozicion më 1 korrik
 • El Padrino - Në dispozicion më 1 korrik
 • Kumbari II - Në dispozicion më 1 korrik
 • Kumbari III - Në dispozicion më 1 korrik
 • Zemërimi i Titanëve - Në dispozicion më 1 korrik
 • Heather Shkolla e vrasësve të rinj - Në dispozicion më 11 korrik
 • Ishulli minimal - Në dispozicion më 1 korrik
 • Legjenda e Tarzanit - Në dispozicion më 22 korrik
 • Kronikat Spiderwick - Në dispozicion më 1 korrik
 • Topat e lirshme - Në dispozicion më 1 korrik
 • Djemtë e korit - Në dispozicion më 1 korrik
 • Djemtë janë mirë - Në dispozicion më 1 korrik
 • Të paprekshmit e Eliott Ness - Në dispozicion më 1 korrik
 • Në këmbë Mis Daisy - Në dispozicion më 1 korrik
 • Reservoir Dogs - Në dispozicion më 8 korrik
 • U pa V - Në dispozicion më 23 korrik
 • Revole: Revole - Në dispozicion më 1 korrik
 • Tomorrowland: Bota e së Nesërmes - Në dispozicion më 19 korrik
 • Zipi dhe Zape dhe klubi i mermerit - Në dispozicion më 1 korrik

Lajmet e HBO për korrik 2018 në përmbajtjen e fëmijëve

Edhe pse në një masë më të vogël, përmbajtja e fëmijëve është zgjeruar edhe për këtë muaj me titujt e mëposhtëm që do të jenë në dispozicion nga 1 korriku.

 • Atlantis: perandoria e humbur.
 • Dreamndërruar, ëndërruar ... Kam patur sukses në patinazh
 • My Lyttle Ponny: Magic Friendship Magic
 • Nella, një princeshë e guximshme
 • Stuhi Zak

Lajmet Movistar + për korrik 2018 në seri

Për momentin, shërbimi video streaming nuk do të shfaqë premierën në korrik, dhe ndoshta jo edhe në gusht, pa seri origjinale, kështu që ne do të duhet të vazhdojmë të presim për të shijuar bastin tuaj të ardhshëm të madh. Premiera e fundit origjinale e Movistar +, Dita e nesërme, premierë muajin e kaluar dhe ka marrë vlerësime shumë të mira deri më tani.

Presidenti i animuar

Seriali ShowTime, Presidenti i Animuar, na tregon në ton satirik dita në ditë e Presidentit të Shteteve të Bashkuara. Kjo seri vjen nga dora e Sthephen Colbert, një prej komikëve më të njohur në Shtetet e Bashkuara. Ky serial do të mbërrijë më 4 korrik.

Portokalli është Zi New

Sezoni i gjashtë i Portokallisë është E Zeza e Re do të mbërrijë në Movistar + më 28 korrik, ndërsa Netflix Spanja do të shohë sezonin e 5-të këtë muaj që vjen, diçka që është veçanërisht e habitshme duke marrë parasysh se kjo seri është pjesë e origjinaleve të Netflix, por marrëveshjet që Movistar mbylli me Netflix para mbërritjes së saj në Spanjë mbeten në fuqi, dhe Movistar + do të vazhdoni të jeni shërbimi që gjithmonë bën premierë sezonin e ri të këtij seriali të njohur.

Lajmet Movistar + për qershorin 2018 në film dhe dokumentarë

 • Ancien dhe bota magjike - Në dispozicion më 4 korrik
 • arrë kokosi - Në dispozicion më 6 korrik
 • Goditja e shenjës 3 - Në dispozicion më 21 korrik
 • Rritet Smith - Në dispozicion më 11 korrik
 • Tinëzare: Çelësi i fundit - Në dispozicion më 28 korrik
 • Jumanji: Mirësevini në xhungël - Në dispozicion më 20 korrik
 • Nesër dhe çdo ditë tjetër - Në dispozicion më 18 korrik
 • Hunt përbindësh - Në dispozicion më 19 korrik
 • Gjueti perbindesh 2 - Në dispozicion më 19 korrik
 • Të huaj të përsosur - Në dispozicion më 27 korrik
 • Safari që lëkundet - Në dispozicion më 26 korrik
 • Toka e zotit - Në dispozicion më 7 korrik
 • Kontinent - Në dispozicion më 12 korrik
 • Një jetë në stil - Në dispozicion më 29 korrik
 • Pyes veten - Në dispozicion më 13 korrik

Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.